Śmierć samotnie mieszkających starszych osób często kończy się tym, że po śmierci ich ciało jest znajdowane w mieszkaniu nawet po kilku dniach od zgonu. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z osobą starszą zmarłą z przyczyn naturalnych, czy też innym wypadkiem losowym powodującym śmierć w domu, przeprowadzenie pełnej dezynfekcji mieszkania po zmarłym będzie jednym z kluczowych zadań dla osób, które przejmą odpowiedzialność za dom. W Vector Wodzisław Śląski oferujemy kompleksowe usługi sprzątania po zwłokach i dezynfekcji po śmierci poparte wieloletnim doświadczeniem i niezbędnym do takich prac sprzętem. Na czym polega nasza praca?

Dlaczego trzeba wykonać dezynfekcję mieszkania po zmarłym?

Jak zaleca Państwowa Inspekcja Sanitarna, sprzątanie po zwłokach należy pozostawić w rękach specjalistów dysponujących odpowiednim sprzętem i środkami czyszczącymi. Domowe preparaty i sposoby pozbywania się plam z krwi oraz nieprzyjemnego zapachu nie wystarczą, by całkowicie odkazić przestrzeń i uzyskać pewność, że nie mamy kontaktu z groźnymi bakteriami czy zarazkami. Specjaliści z Vector posiadają certyfikaty, szkolenia i kwalifikacje zawodowe pozwalające na korzystanie ze znacznie skuteczniejszych, przemysłowych środków chemicznych, fizycznych i biologicznych oraz metod dezynfekcji opracowanych m.in. w USA. Jesteśmy gotowi na sprzątanie po śmierci naturalnej, wypadkach losowych, zabójstwach, samobójstwach i ciałach, które rozkładały się w mieszkaniu i temperaturze pokojowej zdecydowanie zbyt długo.

Zapytaj o szczegóły naszej usługi

Zadzwoń: +48 725 392 578

Przeprowadzenie dezynfekcji po zmarłym powinno odbyć się tak szybko, jak to tylko możliwe. Sprawne działania pozwolą uniknąć kontaktu z groźnymi bakteriami i wirusami, ale też przygotować mieszkanie do ponownego użytku dla rodziny zmarłego. W przypadku widocznych śladów krwi, tkanek czy plam po płynach ustrojowych zdarza się, że musimy usunąć fragment podłogi czy zdrapać farbę ze ścian. Mieszkanie po dezynfekcji po śmierci może powrócić do stanu sprzed wypadku lub zostać przygotowane pod gruntowny, bezpieczny remont.

Dezynfekcja po zgonie - Vector

Na czym polega sprzątanie po śmierci?

Działania w miejscu znalezienia zwłok wykonujemy w określonej kolejności, ale nie zawsze korzystamy ze wszystkich dostępnych metod. Wiele zależy od stopnia zanieczyszczenia, wielkości mieszkania i ilości trudnodostępnych miejsc, z jakimi muszą poradzić sobie nasi technicy. Z reguły już połączenie kilku z poniższych metod wystarczy, by osiągnąć wysoką skuteczność dezynfekcji po zwłokach i pozbyć się nieprzyjemnego zapachu oraz bakterii i wirusów.

  • Usuwanie wyposażenia utrudniającego sprzątanie, zniszczonego lub cennego i wymagającego dezynfekcji,
  • Przygotowanie mieszkania do dezynfekcji powierzchniowej i natryskowej,
  • Ozonowanie mieszkania,
  • Neutralizacja i usuwanie krwi, tkanek, płynów ustrojowych, fekaliów – wykorzystanie środków chemicznych i fizycznych,
  • Dezynfekcja metodą kapsułkową AirFog,
  • Dezynfekcja metodą SGP,
  • Mikrodyfuzja
  • Czyszczenie suchą mgłą i suchym lodem,
  • Termodezynfekcja

Konieczność użycia środków chemicznych zobowiązuje nas do tego, by mieszkanie pozostało zabezpieczone przed dostępem przez co najmniej 12 godzin po zakończeniu prac przez techników. Zawsze staramy się działać tak, by oddać je do Państwa dyspozycji jak najwcześniej, ale priorytetem jest dla nas dokładna dezynfekcja i bezpieczeństwo wszystkich, którzy przebywają w otoczeniu mieszkania. Sprzątanie po zwłokach to wyzwanie fizyczne i psychiczne, ale możemy pomóc Państwu przebrnąć przez nie z dobrym rezultatem.

KONTAKT – Vector Wodzisław Śląski

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48