Uprzątnięcie mieszkania w przypadku śmierci lokatora wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, odpowiednich środków i sprawdzonych technik, do których dostęp mają wyłącznie przeszkoleni w tej kwestii technicy. W Vector Skoczów pracujemy nieustannie nad kwalifikacjami zawodowymi naszych pracowników, tak by zawsze oferować działania na najnowszym i najskuteczniejszym sprzęcie podczas dezynfekcji po zmarłych. Samodzielne podejście do sprzątania bez zlecenia zadania specjalistom może grozić wieloma trudnymi chorobami.

Dezynfekcja miejsca po zgonie – co oferujemy w Vector Skoczów?

Jesteśmy doświadczoną firmą z wieloletnim stażem, dysponującą specjalistycznym sprzętem do skutecznego sprzątania po zgonach i dezynfekcji mieszkań. Działamy na terenie całej Polski, dzięki czemu pojawiamy się na miejscu szybko i jesteśmy w stanie zagwarantować całkowite odkażenie miejsc po zgonach. Stosowane przez nas techniki, w tym ozonowanie i środki chemiczne dają możliwość pełnej dezynfekcji wszystkich powierzchni. Czas trwania procesu sprzątania mieszkania po zmarłym dopasowujemy do indywidualnych wymagań każdego pomieszczenia.

Zapytaj o szczegóły naszej usługi

Zadzwoń: +48 725 392 578

Sprzątanie po zwłokach opiera się na usuwaniu drobnoustrojów, bakterii i odpadów biologicznych powstających w trakcie rozkładu zwłok człowieka. To właśnie te bakterie mogą doprowadzić do poważnych chorób, jeśli człowiek będzie miał z nimi kontakt bez odpowiedniego zabezpieczenia.

Dla pełnej skuteczności działań, w pierwszym etapie prac pozbywamy się wszelkich mebli, śmieci i gabarytów uniemożliwiających skuteczną i bezpieczną dezynfekcję po zwłokach. Jeśli właścicielowi mieszkania zależy na ich ocaleniu, możemy przeprowadzić procedurę czyszczenia suchym lodem.

Jak wygląda sprzątanie mieszkań po śmierci w Skoczowie w naszym wykonaniu?

Podczas dezynfekcji pomieszczeń po zgonie usuwamy nieprzyjemny zapach gnijących zwłok, a także ślady krwi, zanieczyszczenia, płyny ustrojowe, fekalia, tkanki. Zależnie od sytuacji, jaką zastaniemy na miejscu i wielkości mieszkania czy domu, jaki został objęty skażeniem spowodowanym rozkładem zwłok, nasi technicy mogą zająć się oczyszczaniem domu oraz należących do zmarłego piwnic, komórek gospodarczych, strychu, poddasza. Sprzątamy także w pokojach hotelowych czy biurach, dzięki czemu możemy oferować pomoc nie tylko osobom prywatnym.

Profesjonalne sprzątanie po śmierci

Niezależnie od przyczyny śmierci, każdy proces dezynfekcji po zwłokach zaczyna się od wyniesienia z mieszkania mebli, gabarytów, śmieci. Jeśli to możliwe, odzyskujemy cenne przedmioty metodą dezynfekcji suchym lodem. Kolejne etapy sprzątania po zwłokach to kolejno:

  • zrywanie podłóg, parkietu i tapet oraz termiczne czyszczenie ścian – jeśli jest konieczne,
  • dezynfekcja mieszkania środkami chemicznymi
  • dezynfekcja po zwłokach środkiem neutralizującym płyny ustrojowe, krew, tkanki,
  • dezynfekcja z wykorzystaniem metody GTX 40 z USA, technologia SGP,
  • usuwanie nieprzyjemnego zapachu i odoru po zmarłym w całym mieszkaniu, ozonowanie mieszkania przemysłowym generatorem DS-46-RHR,
  • zamgławianie Airfogiem ULV
  • dezynfekcja po zgonie z wykorzystaniem dyfuzora i aktywną suchą mgłą,
  • dezynfekcja i odkażanie końcowe klatki schodowej, korytarza, windy i wszystkich przestrzeni wspólnych, które miały styczność ze zwłokami.

Przypadki, z jakimi mamy styczność różnią się od siebie i nie zawsze wszystkie z wymienionych etapów sprzątania po zwłokach są konieczne. Działania dopasujemy do Państwa potrzeb. Zawsze polegamy na doświadczeniu naszych techników, którzy po wielu latach pracy w branży potrafią skutecznie dobrać współgrające ze sobą metody dezynfekcji po zwłokach i osiągnąć pełną skuteczność odkażania w najkrótszym czasie.

KONTAKT – Vector Skoczów – sprzątanie po zmarłych

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48

FAQ – dezynfekcja po zgonach Skoczów

Kiedy należy zdecydować się na profesjonalną pomoc w zakresie dezynfekcji po zmarłych?

Na usługę sprzątania i dezynfekcji miejsca zgonu należy zdecydować się w przypadku, gdy w danym miejscu doszło do zgonu i istnieje ryzyko, że lokal został skażony. W takiej sytuacji profesjonalna dezynfekcja mieszkania jest niezbędna, aby móc bezpiecznie z niego korzystać.

Czy firma Vector swoje usługi sprzątania po zwłokach oferuje 24/7?

Tak. Nasza firma świadczy usługi sprzątania i dezynfekcji miejsca zgonu 24/7. Dzięki temu możemy bardzo szybko reagować na nagłe sytuacje i tym samym ograniczać straty spowodowane skażeniem powstałym w wyniku rozkładu ciała.

Jak długo trwa sprzątanie po zgonie?

Czas potrzebny na przeprowadzenie wszystkich czynności sprzątania i dezynfekcji miejsca zgonu jest sprawą indywidualną i zależy od danego przypadku. Często, gdy do śmierci doszło z przyczyn naturalnych, czynności trwają krótko i wszystko może ograniczyć się do ozonowania pomieszczenia. Jednak w przypadku zabójstwa, samobójstwa lub odnalezienia ciała po długim czasie, czas potrzebny na wykonanie usługi może być znacznie dłuższy.