Profesjonalne działania w zakresie sprzątania mieszkań po zwłokach obejmują szereg kompleksowych działań, specjalistycznych technik i nowoczesnych środków neutralizujących niezbędnych do usunięcia biologicznego skażenia. Rozkładające się ciało człowieka uwalnia nie tylko nieprzyjemny zapach, duszący fetor, ale też bakterie i wirusy z którymi kontakt może skończyć się trudnymi w leczeniu chorobami. Aby zabezpieczyć się przed nimi należy pozostawić dezynfekcję po zwłokach w rękach doświadczonych techników. W Vector Orzesze pomożemy Państwu zająć się problemem.

Dezynfekcja po zmarłym zgodnie z zaleceniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Konieczność zlecenia sprzątania mieszkania po śmierci profesjonalnej ekipie, a nie samodzielnego wykonania powierzchownego czyszczenia wynika z zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Ustawy z dnia 14 marca 1985 r. informujących o tym, że do pełnego bezpieczeństwa i skutecznej dezynfekcji po śmierci potrzebne są specjalistyczne środki chemiczne, sprzęt, zabezpieczenia oraz doświadczenie.

Zapytaj o szczegóły naszej usługi

Zadzwoń: +48 725 392 578

Śmierć osoby w mieszkaniu jest zawsze wydarzeniem niespodziewanym i nieplanowanym, dlatego wszystkie zlecenia wpływające do firmy Vector przyjmujemy na bieżąco i staramy się działać jak najszybciej, gwarantując Państwu sprawną obsługę i dokładne sprzątanie mieszkania po trupie w krótkim czasie. Wiele zależy oczywiście od sytuacji, jaką zastaniemy na miejscu. Specjalizujemy się w sprzątaniu po:

  • Samobójstwach,
  • Zabójstwach,
  • Nieszczęśliwych wypadkach,
  • Śmierci naturalnej,

W niektórych z wymienionych przypadków częściej mamy do czynienia z dużymi plamami krwi, płynów ustrojowych, rozniesionymi po mieszkaniu tkankami, organami wewnętrznymi, a także insektami żywiącymi się gnijącym ciałem. Takie problemy musimy usunąć jak najszybciej i jak najskuteczniej. To nieprzyjemne, ale jest częścią naszej pracy.

Środki, z jakich korzystamy. Specjalistyczna dezynfekcja po zwłokach

Skuteczny proces dezynfekcji po zmarłym powinien bazować na środkach chemicznych i sprawdzonych technikach dezynfekcji fizycznej, z wykorzystaniem sprzętu specjalistycznego dostępnego wyłącznie dla przeszkolonych techników. W Vector Orzesze pracujemy wyłącznie z wykwalifikowaną kadrą, która dopasowuje metody i środki odkażania do stopnia zabrudzenia i stadium rozkładu ciała w miejscu zgonu. Do najczęściej stosowanych metod należą m.in.:

  • oczyszczanie ozonem, ozonowanie
  • dezynfekcja suchym lodem,
  • metoda kapsułkowa z wykorzystaniem AirFoga ULV,
  • chlorki bezankoniowe i podchlorynen,

Inne metody wykorzystywane podczas dezynfekcji po zwłokach to także dezynfekcja termiczna z użyciem gorącej pary pod ciśnieniem, dezynfekcja suchą mgłą, zamgławianie, technologia SGP. Kompleksowe podejście i możliwość łączenia ze sobą różnych technik sprzątania dają najlepsze rezultaty, bo gwarantują zadbanie o wszystkie, nawet trudno dostępne powierzchnie. Jeśli to konieczne, możemy zdecydować o usunięciu podłóg, parkietu, dywanów, firan, a nawet zdrapaniu farby ze ścian i sufitów w celu dokładnego usunięcia śladów krwi, płynów ustrojowych czy fekaliów.

Dezynfekcja po zgonie - Vector

W Vector Orzesze pracujemy nad całkowitą skutecznością prowadzonej dezynfekcji po zmarłych, współpracując między innymi z instytucjami państwowymi. Pojawiamy się na miejscu niezależnie od stopnia zanieczyszczenia mieszkania i działamy do momentu, aż skażenie spowodowane rozkładem ciała zostanie całkowicie usunięte. Po zakończonych pracach potrzeba zwykle 12 godzin, by osoby niezabezpieczające się przed skażeniem mogły wejść do mieszkania bezpiecznie i przeprowadzić remont lub, jeśli nie jest konieczny, ponownie zająć mieszkanie do użytku.

KONTAKT – Vector Orzesze

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48