Przygotowanie pochówku oraz zadbanie o prawidłową dezynfekcję miejsca po zgonie to dwa obowiązki spoczywające na rodzinie zmarłej osoby. Obydwa należy traktować priorytetowo, ponieważ każdy dzień pozostawionych w domu efektów rozkładu ciała oznacza rozwój większej ilości bakterii, wirusów i grzybów niebezpiecznych dla zdrowia człowieka. Sprzątanie po zgonach należy zlecić doświadczonej i wyspecjalizowanej firmie – prawidłowe usunięcie i dezynfekcja po zwłokach wymagają użycia specjalistycznego sprzętu.

dezynfekcja po śmierci
Dokładne i specjalistyczne sprzątanie domu po śmierci.

Jak przebiega sprzątanie po zmarłym z Vector Rybnik

Wykorzystując swoją wiedzę, szkolenia i wieloletnie doświadczenie w sprzątaniu po samobójstwach, zabójstwach i zgonach z przyczyn naturalnych, technicy naszej firmy stawiają bezpieczeństwo osób żywych na pierwszym miejscu. Prawidłowa dezynfekcja po trupie powinna zabezpieczyć całe mieszkanie lub dom przed rozwojem wirusów, bakterii i innych szkodliwych czynników żerujących na rozkładających się zwłokach. Często oznacza to konieczność pozbycia się wielu gabarytów, mebli i sprzętów niemożliwych do ocalenia przez oczyszczanie suchym lodem. W Vector Rybnik oferujemy utylizację starych gratów i uprzątnięcie miejsca zgonu w ramach usługi sprzątania po zgonach.

sprzątanie po śmierci
Porównanie przed i po sprzątaniu po śmierci.

Usunięcie zalegających gabarytów z domu przygotowuje naszych techników do całkowitej dezynfekcji miejsca po zgonie, obejmującej wykorzystanie wielu skutecznych metod i środków usuwających płyny ustrojowe, fekalia, krew i niewidoczne zabrudzenia biologiczne. Neutralizacja wymienionych zagrożeń pozwala uniknąć kontaktu osób niezabezpieczonych z groźnymi bakteriami i wirusami. W ramach kompleksowego sprzątania po śmierci wykonujemy czyszczenie windy, korytarza, klatek schodowych i wszelkich pomieszczeń, z jakimi mogły mieć kontakt zwłoki zmarłej osoby.

Dezynfekcja po zgonie – działania krok po kroku

W Vector Rybnik pracujemy według opracowanego na przestrzeni lat schematu działania gwarantującego skuteczne uprzątnięcie miejsca po śmierci i całkowitą dezynfekcję domu po zmarłym. Przywracamy porządek i użyteczność w lokalu mieszkalnym, od początku skupiając się na usunięciu zanieczyszczeń, śmieci, gabarytów i sprzętu niemożliwego do odzysku z powodu zanieczyszczenia. Dalsze kroki, zależnie od stopnia zabrudzenia mieszkania obejmują:

  • termiczne czyszczenie ścian i sufitów,
  • pierwszą pełną dezynfekcję mieszkania (odkażanie po zmarłym z użyciem środków chemicznych),
  • dezynfekcję i neutralizację płynów ustrojowych, fekaliów, krwi, tkanek i innych śladów po zmarłym,
  • drugą pełną dezynfekcję domu po śmierci z wykorzystaniem technologii SGP,
  • neutralizację fetoru w całym mieszkaniu,
  • ozonowanie mieszkania (generator DS-46-RHR),
  • zamgławianie Airfogiem ULV,
  • ostatnią dezynfekcję po zgonie z wykorzystaniem dyfuzora, suchej mgły oraz suchego lodu

Dlaczego sprzątanie po zgonach muszą przeprowadzić specjaliści?

certyfikat jakości usługJak wskazuje Państwowa Inspekcja Sanitarna, prawidłowe zabezpieczenie i sprzątnięcie miejsca po śmierci wymaga użycia specjalistycznych sprzętów i atestowanych środków chemicznych. Jedynie one są w stanie usunąć bakterie, płyny ustrojowe i groźne wirusy z otoczenia i przygotować je na kontakt z osobami zdrowymi. Doświadczenie techników Vector Rybnik jest potwierdzone licznymi certyfikatami – gwarantujemy efekty, wystawiając po każdej zakończonej pracy fakturę i potwierdzenie przeprowadzonych działań. W ramach oferty przeprowadzamy sprzątanie po zgonach dla osób prywatnych, ale też firm czy instytucji państwowych, Policji, Straży Pożarnej czy Sanepidu.

Vector Rybnik – profesjonalne usługi dezynfekcji i

sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578