Usuwanie i likwidacja karaluchów oraz prusaków Łódź – ogólne informacje

Karaluch wschodni
Odpluskwianie łódzkich mieszkań z karaluchów.

Karaczan zwany potocznie prusakiem i karaczan wschodni znany, jako karaluch to szkodniki zasiedlające kuchnie, magazyny, spiżarnie i śmietniki.

Chętnie żyją i rozmnażają się w pomieszczeniach nieregularnie sprzątanych, z zalegającymi resztkami pożywienia. Nie gryzą, ale przenoszą bakterie i pasożyty, m.in. tasiemce. W warunkach domowych rozmnażają się przez cały rok, a swoje małe larwy roznoszą po całym pomieszczeniu.

Nie lubią światła, dlatego na łowy wychodzą głównie w nocy. Pozostawiają po sobie wyraźne ślady ugryzień. Jeśli nie znajdą na swojej drodze resztek jedzenia, zadowolą się nawet książkami.

Zobacz cennik usługi!

Jak rozpoznać karaczany i prusaki?

Prusaki osiągają do 1 cm długości i mają jasnobrunatny kolor. Wyglądem przypominają karaluchy, jednak są od nich znacznie mniejsze. Lubią miejsca wilgotne, dlatego najczęściej żyją w łazienkach, lokalach gastronomicznych, czy szpitalach.

Są nosicielami grzybów i pleśni. Roznosząc swoje odchody, powodują szybkie psucie się żywności. Karaluch natomiast przybiera brunatny, czerwony lub brązowy kolor. Ma podłużny wąski odwłok i osiąga długość nawet do 3 cm. Karaluchy są wszystkożerne i najlepiej czują się w brudnych miejscach. Są nosicielami groźnych chorób i wirusów: salmonelli, czerwonki, a nawet tężca.

Zwalczanie karaluchów
Usuwanie i odpluskwianie mieszkań w Łodzi

Jak się pozbyć karaluchów i prusaków?

Zwalczanie prusaków Łódź
Zwalcz szkodniki razem z Vector Łódź.

Aby nie dopuścić do rozwoju groźnych insektów, należy przede wszystkim zachować czystość i właściwą higienę pomieszczeń wilgotnych i tych, gdzie znajduje się żywność. Regularne i dokładne sprzątanie kuchni, łazienki, spiżarni, czy magazynu, jest w pełni wystarczające, by nie dopuścić do rozwoju karaluchów.

Niekiedy, jednak pomimo starań insekty niespodziewanie pojawiają się w naszych mieszkaniach. Dotyczy to najczęściej mieszkania w bloku, gdzie karaluchy i prusaki, mogą przywędrować od sąsiadów. Jednym ze sposobów jest ustawienie w pomieszczeniach, specjalnej płytki nasączonej środkiem odstraszającym. To sposób, który podziała na pojedyncze osobniki, które dopiero przymierzają się do inwazji naszego mieszkania. Jak jednak poradzić sobie z większą liczbą szkodników? W celu oczyszczenia mieszkania konieczna będzie interwencja specjalistów.

Zwalczaniem prusaków, karaluchów w Łodzi

Zwalczaniem pluskiew, karaluchów i prusaków w Łodzi, jak zajmuje się firma Vector. Jesteśmy specjalistami w dezynfekcji i dezynsekcji czyli odpluskwianiu terenów zamieszkałych przez człowieka. W trosce o Państwa bezpieczeństwo i spokój zajmujemy się kompleksowym oczyszczaniem przestrzeni opanowanych przez intruzy. Nie oczyszczamy pomieszczeń powierzchownie, a skutecznie szukamy źródła problemu, by zapobiec procesom reprodukcji i powiększania się populacji.

W naszej pracy stosujemy specjalistyczne środki, które skutecznie zwalczają szkodniki, a po wywietrzeniu umożliwiają bezpieczny powrót mieszkańcom do ich domów.

Karaluchy, prusaki  są szkodnikami trudnymi w likwidacji, dlatego ważne jest, by w porę zwrócić się o pomoc do specjalistów. Ich błyskawiczne rozmnażanie się bardzo szybko wymyka się spod kontroli i może skutecznie utrudnić normalne i bezpieczne funkcjonowanie, dlatego w szczególności powinniśmy zadbać i szybkie zwalczenie  tego typu szkodników.

Vector Łódź – profesjonalne usługi usuwania karaluchów, prusaków

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578