Sprzątanie i dezynfekcja mieszkań lub miejsc po samobójstwie to zdecydowanie nieprzyjemna część obowiązków, do których warto zatrudnić specjalistyczną pomoc. Sprawne i przede wszystkim dokładne usunięcie wszelkich pozostałości i zabrudzeń po ciele człowieka i różnorodnych płynach ustrojowych zapewni bezpieczeństwo tym, którzy będą musieli w danym pomieszczeniu przebywać po jego uprzątnięciu i pozwoli częściowo zapomnieć o tragicznych wydarzeniach.

 • Jak jednak przebiega sprzątanie po samobójstwie?
 • Jakie metody stosowane przez firmy sprzątające są najskuteczniejsze?
 • Dlaczego warto zlecić sprzątanie po samobójstwach wyłącznie doświadczonej firmie?

Sprzątanie po samobójstwie – przygotowanie do sprzątania

Sprzątanie po samobójstwie wykonane przez Vector z ŁodziMiejsce samobójstwa, nawet po usunięciu z niego zwłok zawsze wiąże się z dość dużym bałaganem i zabrudzeniami, które w trakcie rozkładu stają się toksyczne dla zdrowego człowieka. Szczególnie trudnym przypadkiem są tu miejsca, w których doszło do częściowego rozkładu zwłok człowieka i które stwarzają niebezpieczeństwo zarówno pod względem płynów ustrojowych, jak i samego zapachu unoszącego się w powietrzu. Samodzielne poradzenie sobie z problemem to zdecydowanie zbyt duże ryzyko.

Wynajęcie doświadczonej i certyfikowanej firmy sprzątającej, w której ofercie znajduje się profesjonalne czyszczenie i dezynfekcja po zgonach daje pewność, że wszystkie wspomniane zanieczyszczenia zostaną prawidłowo usunięte, a cała przestrzeń odkażona i zabezpieczona.

Sprzęty i techniki pracy wykorzystywane przez firmę Vector opierają się na latach doświadczenia i licznych szkoleniach z zakresu dezynfekcji i odkażania miejsc po zgonach – w przypadku sprzątania po zmarłych należy działać szybko, ale i niezwykle dokładnie. Usuwanie takiego typu zanieczyszczeń „domowymi” sposobami jest zwyczajnie niewystarczające.

Jak profesjonaliści zabezpieczają miejsca po zgonach?
Sprzątanie po samobójstwie krok po kroku.

Poszczególne etapy prac z zakresu sprzątania po samobójstwie i zgonach są dobierane w zależności od zabrudzeń i stopnia skażenia miejsca wypadku, bez względu czy jest to biuro, garaż, mieszkanie, podwórko, komórka lokatorska czy piwnica, niektóre z czynności mogą okazać się zbędne. W każdym przypadku pojawia się jednak bardzo podobny schemat, który opracowany do perfekcji przez doświadczonych techników pozwala na szybkie i skuteczne pozbycie się śladów rozkładającego się ciała.sprzątanie po samobójstwie

Etapy sprzątania po samobójstwie:

 • Opróżnienie przestrzeni z mebli, gabarytów i śmieci.
  Choć część z nich można odzyskać po odpowiednim oczyszczeniu i odkażeniu, niektóre mogą nie nadawać się do ponownego użytku ze względu na zabrudzenia lub powstałe w wyniku wypadku uszkodzenia.
 • Demontaż podłogi, parkietu i dywanu oraz powierzchowne oczyszczanie ścian i sufitów z wykorzystaniem czyszczenia termicznego.
  Technicy już od początku dbają o to, by pozbyć się z otoczenia niebezpiecznych substancji i drobnoustrojów, a wysoka temperatura jest dla nich najczęściej zabójcza.
 • Dezynfekcja lokalu rozpoczyna się od odkażenia całej przestrzeni specjalistycznym środkiem neutralizującym płyny ustrojowe, krew i tkanki mogące pozostawać w miejscu zgonu.
  Skuteczne i dokładne usunięcie pozostałości tkanek, fekaliów i innych biologicznych śladów po zmarłym z wykorzystaniem specjalistycznej maszyny oraz technik takich jak GTX 40 czy SGP pozwala na właściwe zabezpieczenie przestrzeni na potrzeby dalszego użytkowania.
 • Usunięcie fetoru rozkładającego się ciała i dokładna dezodoryzacja i ozonowanie mieszkania,  to jeden z najważniejszych etapów sprzątania po samobójstwie.
  Im więcej technik usuwania nieprzyjemnych zapachów zostanie na tym etapie wykorzystane, tym lepiej! Nieprzyjemny zapach po zmarłym jest niezwykle trudny do wywabienia z przestrzeni mieszkalnych, szczególnie przy wykorzystaniu tradycyjnych metod wietrzenia. Ozonowanie mieszkania, zamgławianie, mikrodyfuzja czy dezynfekcja aktywną suchą mgłą pozwoliły już niejednokrotnie ocalić mieszkanie przed koniecznością gruntownego remontu.

W razie konieczności technicy z firmy sprzątającej mogą zabezpieczyć zebrane tkanki i płyny ustrojowe w specjalnych pojemnikach ułatwiających ich bezpieczną utylizację. Dodatkowym zadaniem dla firmy sprzątającej może być też dezynfekcja końcowa klatki schodowej, korytarza czy windy, za których pomocą wynoszono ciało z miejsca zdarzenia. Sprzątanie po samobójstwie powinno być jak najbardziej kompleksowe i wykonane tak szybko, jak to tylko możliwe.

Sprawdź jak sprzątamy po samobójstwach

Samodzielne sprzątanie po samobójstwie to nie tylko zadanie niebezpieczne, ale i niezwykle obciążające psychicznie, dlatego też pomoc ze strony doświadczonej firmy może okazać się nieoceniona. Właściwie uprzątnięte miejsce zgonu pozwala pozbyć się negatywnych emocji często towarzyszących wizytom w miejscu wypadku, a jednocześnie zagwarantować bezpieczeństwo korzystania z przestrzeni, w której ktoś postanowił odebrać sobie życie. Przykre sytuacje losowe zdarzają się codziennie – dzięki firmom zajmującym się sprzątaniem po samobójstwach nie musisz radzić sobie z tym ciężarem w samotności.

Vector – profesjonalne sprzątanie po
samobójstwach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578