Wandalizm to szeroka kategoria przestępstw opisująca różne zachowania. Obejmuje każde celowe zachowanie mające na celu zniszczenie, zmianę lub zbezczeszczenie własności należącej do innej osoby. Wystarczy przejść się ulicami dowolnego miasta, aby natknąć się na graffiti na pomnikach, szkołach, szpitalach, wybite szyby sklepów, przebite opony w samochodach. Przykłady wandalizmu można mnożyć. Aby skutecznie pozbyć się niechcianego graffiti czy posprzątać rozbite szkło po stłuczonej szybie, należy zwrócić się do firmy, która specjalizuje się w usługach takich jak sprzątanie po wandalizmie.

Usuwanie graffiti

Całkowite usunięcie graffiti nie zawsze jest łatwym zadaniem. Wymaga ono specjalnych środków czyszczących, aby nie naruszyć powierzchni danej nieruchomości i nie spowodować szkód ubocznych. Szybkość działania ma fundamentalne znaczenie, jeśli chodzi o likwidację graffiti. Im bardziej impregnowana jest powierzchnia, tym trudniej jest usunąć farbę lub spray.

Zanim przystąpimy do sprzątania po wandalach i usunięcia wykonanych przez nich uszkodzeń dokładnie oglądamy miejsce zdarzenia. Oględziny przed przystąpieniem do czyszczenia obejmują: rodzaj powierzchni, czy jest ona gładka czy porowata, czy jest to powierzchnia wewnętrzna czy zewnętrzna, czy mamy do czynienia z wandalizmem na oknach lub drzwiach oraz czy graffiti dotyka także innych elementów budynku lub jego otoczenia.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zajmujemy się profesjonalnym sprzątaniem po wandalach!
Zadzwoń +48 725 392 578!

Szkło, drewno, metal – każda powierzchnia ma inną strukturę i wymaga użycia innych środków. Jeśli przed aktem wandalizmu dana powierzchnia została pomalowana tzw. materiałem antygraffiti, czyszczenie będzie o wiele łatwiejsze, a czynności będą ograniczały się zazwyczaj do nałożenia zmywacza i usunięcia go wodą.

Firma Vector, oferująca usługi sprzątania po wandalach zawsze jest przygotowana do działania na uszkodzonej powierzchni i sprawić, że graffiti zostanie usunięte. Niestety, nie zawsze jest możliwe całkowite pozbycie się malowideł, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. W takich sytuacjach ważne jest wstępne usunięcie graffiti, a następnie znalezienie rozwiązania pozwalającego na jego przykrycie np. kolejną warstwą farby.

Sprzątanie po wandalach

Aby działać na dużych powierzchniach, takich jak ściany lub płytki, jedną z najskuteczniejszych metod jest mycie ciśnieniowe. Strumienie wody usuwają wzór lub napis, a samo czyszczenie jest możliwe dzięki obecności niewielkiej ilości rozpuszczalnika w wodzie.

Sprzątanie rozbitego szkła

Okna, drzwi, szklane stoły, witryny i inne przeszklenia – to częste “obiekty zainteresowań” wandali. Czyszczenie rozbitego szkła rozbitego w drobny mak jest nie lada wyzwaniem, ponieważ wymaga niezmiernej dokładności, szczególnie gdy skala zniszczeń jest duża oraz w przypadku, gdy w grę wchodzi również woda, błoto lub inne zanieczyszczenia.

Sprzątanie stłuczonego szkła na własną rękę jest niebezpieczne, a zrobienie tego w sposób niewłaściwy może skutkować tym, że z odłamkami szkła będziemy borykać się jeszcze na długo po tym nieprzyjemnym zdarzeniu.

Profesjonalne sprzątanie po wandalach

Nieważne czy chodzi o wnętrza pomieszczeń czy też o uliczny chodnik, sprzątanie po aktach wandalizmu i usunięcie jego skutków to trudne zadanie.

Sprzątanie po wandalach

Jeśli padłeś ofiarą chuliganów, nie działaj na własną rękę. Sprzątanie po wandalach należy do jednych z najbardziej niewdzięcznych i żmudnych prac, do których zazwyczaj nie jesteśmy należycie przygotowani. Warto takie zadanie powierzyć profesjonalistom tak, by skutecznie i jak najszybciej zapomnieć o zaistniałym zdarzeniu. Doświadczone firmy sprzątające, takie jak Vector, dobiorą odpowiednie środki chemiczne i skuteczne metody czyszczenia i dezynfekcji tak, by nieruchomość czy pomieszczenie, który padło ofiarą wandali, możliwie szybko odzyskało swą dawną świetność.

Specjaliści od sprzątania po wandalach – firma Vector
Skontaktuj się z nami