Ozonowanie Vector

Dezodoryzacja to proces pozwalający na usunięcie nieprzyjemnych, drażniących lub niebezpiecznych dla zdrowia i samopoczucia zapachów z pomieszczeń zamkniętych – domów, mieszkań, biur, piwnic, altan, czy budynków hotelowych. Dezodoryzację przeprowadza się w różnych sytuacjach, nakierowując działania na usunięcie nieprzyjemnego zapachu po usunięciu jego źródła. W przeciwieństwie do standardowego wietrzenia pomieszczeń lub maskowania zapachów odświeżaczami powietrza, dezodoryzacja pozwala na całkowite usunięcie nieprzyjemnych zapachów.

Na czym polega dezodoryzacja?

Dezodoryzacja to proces wykorzystujący technikę ozonowania, zamgławiania ULV, opryskiwania wnętrza, pochłaniania zapachów węglem aktywnym lub promieniowania UV w celu skutecznego niwelowania nieprzyjemnych zapachów takich jak fetor po zmarłych, zapachów dymu papierosowego, zwierząt, zgnilizny, pleśni, osób chorych czy zapachu nowych mebli lub remontu. Wszystkie mogą wpływać negatywnie na zdrowie i samopoczucie, przy dłuższej ekspozycji powodować bóle i zawroty głowy, problemy z oddychaniem czy wrażenie osłabienia, a w dodatku często nie znikają po usunięciu z pomieszczenia źródła zapachu. Jedynie dezodoryzacja może pozbyć się ich w pełni skutecznie i bezpiecznie.

Potrzebujesz szybkiej pomocy?

Zadzwoń: +48 725 392 578

Niwelowanie zapachów nie jest zadaniem łatwym i wymaga zastosowania profesjonalnych technik, stąd też znacznie większa dostępność na rynku tradycyjnych odświeżaczy powietrza maskujących zapachy. Te nie poradzą sobie jednak z usuwaniem zapachów drażniących, szkodliwych dla zdrowia, utrzymujących się długo i odpornych na wietrzenie czy klimatyzowanie pomieszczeń. Dezodoryzacja skutecznie niweluje zapachy, usuwając te drażniące drogi oddechowe i poprawiając jakość powietrza w pomieszczeniach. Dezodoryzację przeprowadzamy także automatycznie po realizacji sprzątania po zalaniu lokalu.

Jak przeprowadza się dezodoryzację pomieszczeń?

Proces dezodoryzacji zawsze rozpoczyna się od usunięcia z pomieszczenia źródła nieprzyjemnego zapachu, a więc pleśni, rozkładającej się materii organicznej, farb, chemikaliów, przedmiotów należących do zwierząt, mebli, z których korzystały osoby chore i ogólnego wyposażenia mieszkania, które mogłoby utrudnić skuteczne przeprowadzenie dezodoryzacji.

W przypadkach gdy meble lub przedmioty, które są źródłem nieprzyjemnego zapachu powinny pozostać w mieszkaniu (np. nowe meble, których charakterystyczny zapach przeszkadza lokatorom) możliwe jest dobranie technik dezodoryzacji tak, by wyposażenie nie zostało zniszczone, a zapach został przynajmniej częściowo wyeliminowany u źródła.

Podstawą dezodoryzacji są metody dobrane do intensywności fetoru, rodzaju oczyszczanego pomieszczenia oraz efektów, jakie są oczekiwane. Niektóre z metod radzą sobie nie tylko z nieprzyjemnym zapachem, ale i bakteriami czy wirusami, więc będą wskazane przy dezodoryzacji po zmarłych, chorych czy po usunięciu pleśni. Dezodoryzację można wykonać z pomocą:

  • Ozonowania, czyli metody wykorzystującej specjalistyczny, przemysłowy generator ozonu usuwającego cząsteczki organiczne i chemiczne. Ozonowanie stosowane jest jako metoda dezodoryzacji, ale i dezynfekcji pomieszczeń – po przeprowadzonych działaniach powietrze w pomieszczeniach jest czyste, bezpieczne dla człowieka i pozbawione szkodliwych wirusów i bakterii. Metodę tą warto wykorzystać m.in. przy dezodoryzacji hoteli oraz mieszkań po chorych i zmarłych. Warto realizować ozonowanie po pożarze uzyskując przestrzeń bez nieprzyjemnego zapachu spalenizny.
  • Zamgławiania ULV. Do dezodoryzacji wykorzystuje się specjalną chemiczną mgłę, która neutralizuje brzydkie zapachy. Zamgławianie przynosi szybkie efekty, ale po jego wykonaniu należy odczekać przynajmniej 8-12 godzin przed ponownym wejściem do pomieszczenia.
  • Dezodoryzacja z pomocą węgla aktywnego to stosunkowo rzadko wykorzystywana metoda ze względu na to, że nie usuwa roztoczy i bakterii. Dość dobrze radzi sobie z nieprzyjemnymi zapachami i jest mało inwazyjna, więc wykorzystuje się ją przy odświeżaniu pomieszczeń np. przed sprzedażą mieszkania po osobie palącej.
  • Dezodoryzacja z pomocą promieniowania UV to metoda pomocnicza dla ozonowania, wzmacniająca proces usuwania bakterii, wirusów, roztoczy, grzybów i pleśni w mieszkaniu.

Dezodoryzacja wykonana przez doświadczonych techników Vector

Aby dezodoryzacja przyniosła oczekiwane efekty i została przeprowadzona w 100% skutecznie i bezpiecznie należy zlecić ją doświadczonym technikom posiadającym dostęp do odpowiednich metod dezodoryzacji oraz uprawnienia do ich stosowania. Z pomocą dezodoryzacji można usuwać zapach dymu tytoniowego, drażliwe zapachy zwierząt, zapach remontu, zapachy po chorych osobach, zmarłych, zapach zgnilizny, pożaru, zalaniu mieszkania, a nawet zagrzybieniu.

Zlecając dezodoryzację warto upewnić się, czy technicy zajmą się usuwaniem źródła nieprzyjemnego zapachu i, jeśli to bezpieczne, wcześniej zadbać o właściwe przygotowanie mieszkania pod pracę techników. W przypadku usuwania zapachów po zwłokach, technicy Vector zajmują się całkowitym zabezpieczeniem mieszkania od momentu usunięcia zwłok przez odpowiednie służby.

KONTAKT

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48