Sprzątanie, czyszczenie, oczyszczanie po pożarach – informacje ogólne Vector

Pożar to incydent bardzo groźny, nie dość, że zagraża życiu, to zazwyczaj również powoduje stratę części lub całości dobytku. Nie każdy o tym wie, ale podczas pożaru powstają substancje szkodliwe dla zdrowia, które jeszcze przez długi czas pozostają w budynku. Lekceważenie tego i brak doczyszczania po pożarach budynków, może skutkować w przyszłości wieloma poważnymi chorobami.

czyszczenie po pożarze

Co należy zrobić bezpośrednio po pożarze?

Bezpośrednio po pożarze należy mieć na uwadze wykonanie wielu zadań. Po akcji gaśniczej strażak zawiadamia policję o powstałym incydencie, a budynek zostaje odłączony od dopływu gazu i elektryczności. W bliskim czasie na miejscu zdarzenia pojawia się rzeczoznawca, który określa co było przyczyną pożaru i po czyjej stronie leży wina powstania pożaru. Jeśli wina nie powstała z winy domowników, na miejscu zjawia się rzeczoznawca z ubezpieczalni, który ma za zadanie ocenić szkody spowodowane przez pożar.

Przed przybyciem agenta ubezpieczeniowego nie powinno się przeprowadzać sprzątania po pożarze, wszelkie porządki mogą spowodować, że szkody zostaną źle oszacowane.

Starając się o odszkodowanie należy pamiętać o odpowiedniej dokumentacji, niezbędny jest akt notarialny własności domu oraz przegląd i czyszczenie przewodów kominowych.

sprzątanie po pożarach

Oczyszczanie, sprzątanie po pożarach – kolejny krok po tragedii

Następne co należy wykonać, jest sprzątanie po pożarze. Nie jest to czynność przyjemna, ale konieczna i powinna zostać zrealizowana jak najszybciej, gdyż niektóre dobra mogą zostać ocalone. Aby wykonać sprzątanie po pożarach, należy się upewnić, że budynek po pożarze jest bezpieczny i nie grozi zawaleniem.

Czyszcząc po pożarze, należy zastosować maseczkę ochronną, co ma za zadanie ochronę płuc i innych organów wewnętrznych, a także pamiętać o odpowiednim ubiorze i rękawicach.

Nasi Technicy obsługują Warszawę, Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Lublin, Katowice, Łódź, Częstochowę, Bydgoszcz, Rzeszów, Sopot, Gdynia, oraz inne miasta i miejscowości.

Doczyszczanie po pożarze, usuwanie sadzy suchym lodem– wybierz profesjonalną firmę

Najlepiej jednak przy czyszczeniu po pożarze skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która wykona dokładne sprzątanie po pożarze, usunie sadzę i inne niebezpieczne toksyny. Nasza firma porządkowa oferuje pełny zakres usuwania szkód, sprzątania i dekontaminacji po pożarach, oferujemy następujące usługi:

Zakres prac przy czyszczeniu i sprzątaniu po pożarach:

  • przystępujemy do usuwania sadzy po pożarze, a także innych zanieczyszczeń z wszystkich przedmiotów oraz powierzchni,
  • czyścimy powierzchnie suchym lodem
  • neutralizujemy zapachy oraz dezynfekujemy pomieszczenia poprzez ozonowanie,
  • czyścimy oraz dezynfekujemy przewody wentylacyjne po pożarze,
  • wywozimy oraz utylizujemy odpady,
  • czyścimy oraz sprawdzamy sprzęt elektroniczny i urządzenia elektryczne,
  • usuwamy zadymienie po pożarze,
  • oczyszczamy powietrze za pomocą filtrów HEPA,
  • zabezpieczamy mienie przed dalszymi szkodami.
  • wystawiamy pełną dokumentację do Ubezpieczyciela

W celu ustalenia stawki za sprzątanie po pożarach oraz terminu wykonania usługi, zachęcamy do kontaktu!

Vector Łódź – profesjonalne usługi czyszczenia po pożarach nadpaleniach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578