Sprzątanie cel więziennych to nasza nowa usługa, dzięki której mamy nadzieję w znaczącym stopniu podnieść poziom bezpieczeństwa w zakładach karnych. W miejscu, w którym pobicia między więźniami, a nawet samobójstwa czy też zabójstwa zdarzają się stosunkowo często, szczególnie ważna jest dbałość o odpowiedni poziom czystości, dzięki której zarówno osadzeni, jak i personel więzienny będą bezpieczniejsi. Jak wygląda dezynfekcja cel więziennych?

Dezynfekcja Łódź

Czyszczenie cel więziennych – jak przebiega?

Jedną z przyczyn naszych działań w postaci dezynfekcji cel więziennych stanowi zgon osadzonego. Może on wynikać z różnych przyczyn – samobójstwa, zabójstwa czy śmierci z przyczyn naturalnych, ważne jest szybkie i skuteczne usunięcie śladów krwi i innych pozostałości biologicznych po osobach zmarłych. Procedura sprzątania niewiele różni się od tej, jaką przeprowadzamy w domach prywatnych, firmach, placówkach użytku publicznego i innych.

  • Prace rozpoczynamy od wyniesienia wszelkich znajdujących się w celi sprzętów, wraz z ich czyszczeniem lub utylizacją, jeśli to konieczne.
  • Przechodzimy do kucia ścian i podłogi, co ma szczególne znaczenie w przypadku morderstwa. Świadczymy także usługi remontowe, podczas których przywracamy celę do stanu używalności.
  • Pierwsza dezynfekcja polega na odkażeniu całego pomieszczenia z wykorzystaniem dedykowanych w tym celu środków chemicznych.
  • Dalszym krokiem jest zneutralizowanie i usunięcie wszelkich pozostałości po pobiciu lub śmierci (krew, fekalia, szczątki) itd.
  • Aby sprzątanie celi było w pełni skuteczne, nasze usługi uzupełniamy o dezodoryzację.
  • Inne stosowane przez nas metody w ramach dezynfekcji cel więziennych to ozonowanie, zamgławianie, oraz dezynfekcja metodą dyfuzji i suchej mgły.
  • Przeprowadzamy dezynfekcję końcową również we wszystkich innych miejscach, które mogły mieć do czynienia ze zwłokami.

Potrzebujesz naszej pomocy?
Zadzwoń +48 725 392 578!

Dezynfekcja cel więziennych – dlaczego warto wybrać właśnie nas?

Podczas czyszczenia cel więziennych stosujemy nowoczesne metody, takie jak GTX 40 w technologii SGP, wspomagającą m.in. skuteczny proces odkażania i likwidowania śladów pozostałych po pobiciu lub śmierci, co pozwala nam zadbać jeszcze lepiej o bezpieczeństwo naszych klientów. Inne urządzenia, jakie wykorzystujemy to Airfog ULV w metodzie kapsułkowej, wspomagający skuteczną dezynfekcję, czy też generator przemysłowy DS-46-RHR, wykorzystywany podczas ozonowania.

Inne powody, dla których nasze usługi będą dobrym wyborem, jest fakt, że mamy doświadczenie w pracy z policją i innymi służbami, co skutecznie przekłada się na efektywność wykonywania usług w miejscach takich jak zakłady karne, gdzie udokumentowanie śladów przestępstwa ma szczególne znaczenie. Na nasze usługi czyszczenia cel więziennych wystawiamy pełną dokumentację, która będzie bardzo przydatna w procesie śledczym.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak trudną sytuacją jest zgon na terenie zakładu karnego, dlatego też jesteśmy w stanie dopasować tempo pracy do tych specyficznych okoliczności.

Specjaliści od czyszczenia cel więziennych – firma Vector
Skontaktuj się z nami