Oczyszczanie pomieszczeń | Dezynfekcja pomieszczeń

Oczyszczanie i dezynfekcja pomieszczeń wszelkiego typu to specjalność naszej firmy. Chcąc zaspokoić oczekiwania naszych klientów, wykonujemy usługi niezbędne do życia i przebywania w zdrowym i czystym otoczeniu. Realizujemy między innymi oczyszczanie pomieszczeń i powietrza, dezynfekcję pomieszczeń i usuwanie zanieczyszczeń, czyszczenie pokojów.

Dziś dla ludzi bardzo ważnym jest, aby otoczenie, w którym przebywają było sterylne i czyste, bo są coraz bardziej świadomi tego jak ważne jest zdrowie oraz w jaki sposób działają patogeny oraz zanieczyszczenia. Warto zatem o to zadbać i wynająć profesjonalną firmę, która wykona jakościową usługę i zadba o najmniejsze szczegóły.

Oczyszczanie powietrza i pomieszczeń

Oczyszczanie powietrza to jedno z najbardziej istotnych elementów przy oczyszczaniu pomieszczeń. Coraz bardziej zanieczyszczone polskie miasta oraz rozwijające się patogeny w zamkniętych pomieszczeniach powodują, że biura i inne budynki pracownicze są pełne zanieczyszczeń, pyłów, a także pleśni i grzybów.

Podstawą dobrego traktowania pracownika, a także prawidłowo działającej firmy jest dbanie o zdrowie pracowników.

Oczyszczając powietrze i pomieszczenia dokładnie odkurzamy wszystkie powierzchnie, ruchomości oraz przedmioty z kurzu, roztoczy, alergenów oraz innych zanieczyszczeń. Następnie przechodzimy do oczyszczania powietrza w pomieszczeniach przy pomocy filtrów HEPA.

oczyszczanie pomieszczeń i powietrza

Dezynfekcja pomieszczeń oraz usuwanie zanieczyszczeń

Kolejnym istotnym elementem oczyszczania jest dezynfekcja pomieszczeń poprzez użycie generatora ozonu oraz dezynfekcji chemicznej specjalistycznymi preparatami.

Ozon to gaz, który posiada bardzo silne właściwości utleniające, przez co jest jednym z najbardziej skutecznych środków do zwalczania wszelkiego rodzaju patogenów oraz alergenów pochodzenia naturalnego. Dodatkowo ozon zwalcza wszelkie zapachy, dzięki czemu pomieszczenia po użyciu generatora ozonu stają się świeże i czyste.

Oprócz usług czyszczących oferujemy naszym klientom również sprawdzenie wyciągów wentylacyjnych, badania mykologiczne, sprawdzenie poziomu wilgotności w pomieszczeniach, a także ocenę otoczenia pod względem mikrobiologicznym.

Nasze usługi oczyszczania pomieszczeń, powietrza oraz usuwania zanieczyszczeń realizujemy w biurach, hotelach, szpitalach, przechodniach, przedszkolach, miejscach publicznych oraz innych, a także w domach i mieszkaniach.

Czyszczenie pokoju i pomieszczeń

Nasze usługi realizujemy nie tylko dla firm i instytucji, ale również dla osób prywatnych. Osobom prywatnym proponujemy czyszczenie pomieszczeń, bądź pokoju, w różnych przypadkach. Jeśli Twoje mieszkanie ma bardzo zanieczyszczone powietrze, chcesz zrealizować badania mykologiczne lub po prostu w nim śmierdzi i nie wiesz jakie jest źródło owego smrodu, skontaktuj się z nami. Czyszczenie pokoju, bądź wszystkich pomieszczeń w domu przeprowadzimy za pomocą filtrów HEPA, ozonowania oraz środków chemicznych.

W celu ustalenia stawki za oczyszczanie pomieszczeń i powietrza oraz terminu wykonania usługi, zachęcamy do kontaktu!

Vector – profesjonalne usługi oczyszczania pomieszczeń i powietrza oraz dezynfekcji

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578

 

Ozonowanie – FAQ

1. Czym jest ozonowanie?

Ozonowanie jest procesem, podczas którego usuwane są wszelkie niepożądane zapachy z lokali i mieszkań. Jest to reakcja chemiczna polegająca na natychmiastowym utlenianiu się ozonu wraz z nieprzyjemnym zapachem. Budowa azotu (3 atomy tlenu) czyni go bardzo aktywnym, dlatego łatwo wchodzi w reakcje z powstałymi zanieczyszczeniami. Jego działanie polega na rozstroju niechcianego elementu na czynniki proste, które zdecydowanie nie są już szkodliwe. Ostatecznie ozon przekształca się do postaci tlenu. Proces ozonowania jest zdecydowanie bardziej skuteczny aniżeli działania wykorzystujące środki chemiczne.

2. Czy ozonowanie jest bezpiecznym procesem?

Tak, ozon później rozkłada się w czysty tlen, niebezpieczny jest jedynie w wysokim stężeniu. Z tej przyczyny jest wymagane całkowite opuszczenie lokalu poddawanego ozonowaniu. Odpowiednie stężenie podczas przeprowadzania ozonowania zostało określone przez Agencję Bezpieczeństwa i wynosi od 0,2 PPM do 10 PPM.

3. Co można usunąć przy pomocy ozonowania?

Poprzez ozonowanie można usunąć:

  • bakterie,
  • grzyby,
  • pleśń,
  • roztocza,
  • alergeny pochodzenia naturalnego,
  • nieprzyjemny zapach.

Usuwanie grzybów, pleśni w sąsiedztwie bakterii jest niezwykle czasochłonnym zajęciem, ale również trudnym do osiągnięcia. Takie prace najlepiej zlecić firmie zajmującej się profesjonalnie danymi usługami – dzięki temu mamy gwarancję, że niechciane przez nas elementy znikną, zaoszczędzimy również  dużo czasu. Istnieją też preparaty chemiczne, które również są w stanie się uporać z niedogodnościami, lecz nie są one tak bezpieczne jak proces ozonowania.

4. Czy ozonowanie jest wskazane dla alergików?

Jak najbardziej, podczas ozonowania rozwój alergennych roztoczy, pyłków czy kurzu jest ograniczany. Metoda ozonowania jest zdecydowanie najskuteczniejszą metodą dezynfekcyjną. Ministerstwo Zdrowia uznało ozon jako środek do odkażania mikrobiologicznego pochodzenia naturalnego. Właściwości ozonu są w stanie oczyścić powietrze, wysterylizować wnętrze likwidując przy tym wszelkie drobnoustroje oraz wprowadzić przyjemny zapach do mieszkania. Ozonowanie jest właściwe dla każdego pomieszczenia, za czym przemawia zadowolenie osób z alergiami.

5. Jak często wymagane jest ozonowanie?

Częstość ozonowania jest zależna od tego, jakiego defektu chcemy się pozbyć. W przypadku alergików jest zalecane przeprowadzanie ozonowania 2 razy w roku, natomiast na usuwanie brzydkiego zapachu wystarczy jednorazowy zabieg. W bardziej skomplikowanych przypadkach ozonowanie może potrwać nawet kilkanaście dni np. kwas masłowy.

6. W jaki sposób należy przygotować mieszkanie do ozonowania?

Przede wszystkim należ usunąć problem, który jest źródłem naszego niezadowolenia. Jeżeli jest to grzyb, to niezbędnym będzie usunąć go z miejsca, w którym się znajduje. Proces ozonowania nie ma wpływu w żaden sposób na posiadany sprzęt elektroniczny. Na czas ozonowania w mieszkaniu nie powinny znajdować się żadne osoby czy też zwierzęta. O wszelkich innych zaleceniach firma informuje przy zleceniu usługi.