Etapy dezynfekcji mieszkania po zmarłych

Przeprowadzenie profesjonalnej dezynfekcji miejsca po zgonie jest kluczowym elementem zapewnienia bezpieczeństwa innym osobom, które mogą później użytkować dane pomieszczenie. Czy będzie to hotel, piwnica, miejsce publiczne czy prywatne mieszkanie, właściwe usunięcie czynników biologicznych, płynów fizjologicznych i niewidocznych gołym okiem śladów po zwłokach jest niezbędne i powinno być wykonane przez doświadczonych specjalistów w dziedzinie.

Vector – profesjonalna dezynfekcja mieszkań po zgonie

Zadzwoń: +48 725 392 578

Technicy firmy Vector dysponują nie tylko profesjonalnym sprzętem do dezynfekcji pomieszczeń po zwłokach, ale i ogromną wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem pozwalającym wykonać pracę sprawnie, szybko i niezwykle dokładnie. Jak jednak przebiegają kolejne etapy dezynfekcji pomieszczeń po zmarłych i z jakimi pracami techników należy się liczyć w miejscu zgonu?

Przygotowanie do dezynfekcji pomieszczeń po zmarłych – pierwsze etapy prac

W przypadku zgonu z przyczyn naturalnych w łóżku, na podłodze czy dowolnym miejscu mieszkania, zakres prac porządkowych wydaje się dość prosty. Technicy podkreślają oczywiście, że wiele wymagających usunięcia zabrudzeń nie będzie tu widocznych gołym okiem, jednak sprawy takie nie są tak skomplikowane, jak oczyszczanie miejsc po samobójstwach, morderstwach czy sprzątanie po zmarłych w różnego rodzaju wypadkach losowych. Im bardziej drastyczne i rozległe miejsce śmierci, tym większego zakresu prac będzie wymagała jego dezynfekcja.

Dezynfekcja miejsca po zgonie – to działanie obejmujące przede wszystkim dokładną analizę pomieszczenia, w którym doszło do śmierci, a następnie wyniesienie wszystkich elementów, które mogą utrudniać sprzątanie. Kolejnym krokiem jest profesjonalna dezynfekcja wszystkich obszarów. Taką usługę świadczy np. firma Vector.

Dezynfekcja mieszkania po zgonie

Na początku każdego zlecenia musi nastąpić więc profesjonalna ocena stanu miejsca zgonu i analiza planowanych działań. Przed przystąpieniem do właściwej dezynfekcji po zgonie, technicy firmy sprzątającej muszą uporać się z przeszkadzającymi w sprzątaniu gabarytami. W przypadku trudniejszych zabrudzeń konieczne może być wyniesienie i odpowiednie zutylizowanie mebli, śmieci i sprzętów RTV, z których część można na prośbę rodziny zmarłego ocalić z pomocą oczyszczania suchym lodem. Firma Vector, oferująca w ramach sprzątania prawidłową utylizację gabarytów może zająć się także ich zabezpieczaniem.

Przy pracach w miejscu morderstwa niejednokrotnie trzeba poradzić sobie z krwią i innymi śladami śmierci widocznymi na ścianach, podłogach czy sufitach. Dezynfekcji po samobójstwie czy powinna być poddana każda możliwa powierzchnia mieszkania – w razie konieczności technicy mogą być zmuszeniu do usunięcia parkietów, demontażu podłogi, czy zerwania tapet, a w prawie każdym wypadku zobowiązują się do termicznego czyszczenia ścian i sufitów dla zachowania pełnej pewności skutecznego pozbycia się wszystkich niebezpiecznych bakterii i zanieczyszczeń.

Dezynfekcja po śmierci – to procedura wymagająca wykorzystania specjalistycznych środków. Tylko prawidłowo zdezynfekowane i odkażone pomieszczenia nie stwarzają zagrożenia i mogą być dalej użytkowane. Taką usługę realizuje się w oparciu o specjalistyczne środki.

Dezynfekcja mieszkania po zmarłym krok po kroku

Po wstępnym przygotowaniu mieszkania do procesu oczyszczania i usunięciu z niego wszystkich przeszkadzających gabarytów i powierzchni, technicy firmy sprzątającej przechodzą do pracy z udziałem specjalistycznych sprzętów i środków chemicznych. Te ostatnie dobierane są pod kątem konkretnej sytuacji, zależnie od rodzaju śmierci, stanu rozkładu zwłok czy miejsca, w jakim te zostały znalezione. Odkażanie po zgonie odbywa się z użyciem środka neutralizującego płyny ustrojowe, krew i tkanki, które wraz z fekaliami i innymi czynnikami biologicznymi powinny być we właściwy sposób zabezpieczone i zutylizowane.

Dezynfekcja po zgonie – to usługa, która powinna być zrealizowana najszybciej jak to możliwe przy użyciu specjalistycznych środków czyszczących oraz sprzętów posiadających niezbędne atesty. Realizowana jest przez firmę Vector na terenie całej Polski w oparciu o sprawdzone metody, pozwalające na skuteczne odkażenie mieszkań po zgonach.

Wśród technologii wykorzystywanych podczas dezynfekcji pomieszczeń po zmarłych wymienić należy przede wszystkim niezwykle skuteczne w usuwaniu odoru po zmarłym i zabijaniu resztek bakterii ozonowanie. Firma Vector wykorzystuje w tym celu:

  • przemysłowy generator DS-46-RHR gwarantujący najwyższą dokładność pracy,
  • przy dezynfekcji wykorzystywana jest także metoda zamgławiania Airfogiem ULV stosująca metodę kapsułkową,
  • mikrodyfuzja profesjonalnym dyfuzorem,
  • dezynfekcja aktywną, suchą mgłą,
  • odkażanie wartościowych przedmiotów z wykorzystaniem suchego lodu.

Dezynfekcja mieszkania po samobójstwie

Wszystkie powyższe czynności powinny być przeprowadzone w miarę możliwości w całym mieszkaniu i bezwzględnie w pomieszczeniu, w którym odnaleziono zwłoki. Dezynfekcję należy przeprowadzić także w windzie i na klatce schodowej, zależnie od techniki jaką wyniesiono zwłoki z mieszkania.

Jak pozbyć się niebezpieczeństwa i przeprowadzić dezynfekcję po zwłokach w mieszkaniu?

Samo wietrzenie lokalu po wywiezieniu ciała zmarłego nie wystarczy, by pozbyć się z niego zagrożenia. Jedynie specjalistyczne środki chemiczne, w połączeniu ze sprawdzonymi i skutecznymi metodami dezynfekcji są w stanie wyeliminować ryzyko kontaktu z groźnymi wirusami HIV, WZW A, B, oraz patogenami i innymi substancjami niebezpiecznymi dla życia i zdrowia. To właśnie z ich powodu nie należy w żadnym wypadku samodzielnie zabierać się za uprzątanie miejsca zgonu i zawsze pozostawić pracę specjalistycznym technikom z firmy sprzątającej doświadczonej w porządkowaniu i oczyszczaniu miejsc po śmierci.

Szybko i skutecznie przeprowadzone przez nich prace pozwolą wrócić do mieszkania, lokalu nawet po 12 godzinach od zakończenia prac dezynfekcyjnych. Żadna metoda domowego sprzątania po zmarłych nie gwarantuje tak bezpiecznych efektów.

Dezynfekcja domu – certyfikacyjne potwierdzenie jakości

FAQ – Dezynfekcja domu po zgonie

1. Czy dezynfekcja jest procesem bezpiecznym?

Dezynfekcje wykonujemy profesjonalnymi środkami o właściwościach silnie bakteriobójczych. Nieodpowiednio zastosowane są szkodliwe, dlatego ważne jest, aby dezynfekcja została wykonana przez wykwalifikowane w tym kierunku osoby, posiadające odpowiednie certyfikaty.

2. Ile kosztuje usługa dezynfekcji po zmarłych?

Koszt usługi dezynfekcji po zmarłych zależy od powierzchni przestrzeni, którą należy poddać odkażaniu. Cena usługi jest wyliczana indywidualnie, z uwzględnieniem warunków zastanych na miejscu zdarzenia. Zwykle koszty wynoszą od 150 zł wzwyż.

3. Ile czasu po dezynfekcji domu po zgonach można znów przebywać w pomieszczeniu?

Zdezynfekowane przez nas pomieszczenia nadają się do ponownego użytku po 24h od zakończenia prac.

4. Jak długo trwa dezynfekcja pomieszczeń po zmarłych?

Czas samych prac dezynfekcji jest zależny od stopnia skażenia i ilości pomieszczeń. Natomiast po dezynfekcji należy przez 24 godziny wykluczyć przestrzeń z użytkowania, dlatego uważa się, że dezynfekcja może do 48 godzin.

5. Czy dezynfekcja jest bezpieczna dla alergików?

Wykorzystywane przez nas substancje są silnie bakteriobójcze. Dzięki nim możemy mieć pewność, że pozbędziemy się wszelkich zabrudzeń i śladów skażenia biologicznego. Ze względów bezpieczeństwa konieczne jest aby nikt w trakcie wykonywania przez nas prac dezynfekcyjnych nie przebywał w pomieszczeniu. Po upłynięciu 24 godzin obiekt staje się bezpieczny dla wszystkich, również alergików.

6. Czy dezynfekcja jest w 100% skuteczna?

Posiadamy certyfikaty jakości i skuteczności naszych usług. Za priorytet uznajemy bezpieczeństwo naszych klientów, dlatego podczas wykonywanych przez nas prac przez stosujemy jedynie profesjonalne środki i sprzęt do dezynfekcji. Ponadto wydajemy gwarancję potwierdzającą skuteczność odkażania po zgonach. Zlecenia wykonujemy w całej Polsce, między innymi w następujących miastach: Jelcz-Laskowice, Katowice, Czeladź, Namysłów itp.

7. Czy dezynfekcja po zgonach jest konieczna?

Śmierć niesie za sobą wiele przykrości, również skażenia otoczenia. Ciało poddane rozkładowi może stać się źródłem rozwoju wirusów i bakterii, które jeśli nie zostaną odpowiednio szybko wyeliminowane wpływają bardzo negatywnie na zdrowie użytkowników pomieszczeń. Warto pamiętać, że dezynfekcja jest konieczna po każdym przypadku śmierci, również naturalnej.

Vector – skuteczna dezynfekcja mieszkania po zmarłym

Zadzwoń: +48 725 392 578 lub +42 649 81 48