W ramach kompleksowej dezynfekcji mieszkań po zmarłych, technicy Vector Czeladź zajmują się oczyszczaniem domów i mieszkań ze śladów powstałych podczas zgonu i rozkładu ciała człowieka. Specjalizujemy się w sprzątaniu po zgonach naturalnych, samobójstwach, zabójstwach i wypadkach losowych, przez co spotykamy się za każdym razem z zupełnie innym scenariuszem i innym stopniem zanieczyszczenia mieszkania przeznaczonego do dezynfekcji. Jedynie kompleksowe podejście i dostępność wielu metod odkażania miejsc po zwłokach daje nam pewność pozbycia się wszystkich bakterii i wirusów oraz nieprzyjemnego zapachu.

Profesjonalne sprzątanie po śmierci

Dezynfekcja po zgonie – schemat działania

Na co przygotować się, zlecając specjalistyczne sprzątanie mieszkania po zwłokach? Przede wszystkim należy pozostawić mieszkanie bez kontaktu z człowiekiem. Obecne w krwi, płynach ustrojowych i w powietrzu bakterie, wirusy i zarazki będą niebezpieczne i mogą wywoływać trudne choroby, dlatego należy za wszelką cenę ich unikać. Nasi technicy pracują na miejscu w pełnych skafandrach zabezpieczających przed skażeniem i zdejmują je dopiero po opuszczeniu czystego mieszkania.

Zapytaj o szczegóły naszej usługi

Zadzwoń: +48 725 392 578

Jeśli śmierć nastąpiła wskutek tragicznego wydarzenia i spowodowała duży rozlew krwi, płynów ustrojowych czy rozrzucenie tkanek po różnych częściach mieszkania, konieczne może być nie tylko właściwie usunięcie, zabezpieczenie i zneutralizowanie czynników organicznych, ale też usunięcie paneli podłogowych, dywanów, mebli czy innych elementów wyposażenia mieszkania które mogły ulec uszkodzeniu. Wywabienie krwi z drewnianych powierzchni jest niemalże niemożliwe – dla bezpieczeństwa zajmiemy się utylizacją wszystkiego zgodnie z obowiązującymi standardami bezpieczeństwa.

Proces sprzątania po zwłokach z Vector Czeladź

Przygotowanie do przeprowadzenia dezynfekcji po zwłokach następuje dopiero w momencie pojawienia się naszych techników na miejscu zdarzenia. Mamy świadomość tego, że zdjęcia mieszkania nie zawsze oddają skalę zanieczyszczenia, więc przygotowujemy się na najgorsze i metody działania dobieramy na miejscu. Oczekując najwyższej skuteczności dezynfekcji i odkażania, zawsze stosujemy kilka metod łączonych ze sobą – skupienie się na jednej, np. samym ozonowaniu nie zagwarantuje całkowitej skuteczności działania.

Prowadzoną dezynfekcję po zwłokach wykonujemy z wykorzystaniem:

  • Dezynfekcji suchym lodem, sucha mgłą,
  • Dezynfekcji metodą kapsułkową AirFog ULV
  • Technologi SGP bazującej na amerykańskich sprzętach do odkażania,
  • Ozonowania z użyciem przemysłowych generatorów,
  • Dezynfekcji termicznej z wykorzystaniem gorącej pary i powietrza,
  • Środków chemicznych neutralizujących bakterie, wirusy, grzyby znajdujące się w płynach organicznych na miejscu zdarzenia.

Ze względu na wykorzystanie wielu metod, środków chemicznych i profesjonalnego zamgławiania oraz ozonowania, po zakończeniu prac zalecamy korzystanie z przygotowanego i zdezynfekowanego lokalu dopiero po 12 godzinach. Chcemy zapewnić Państwu najbezpieczniejsze warunki użytkowania mieszkania, a nawet bezpieczne środki zamgławiające potrzebują czasu by zadziałać w pełni skutecznie.

Rozkładające się zwłoki wydzielają nieprzyjemny zapach, bakterie, wirusy (spotykamy m.in. HIV, WZW A, B) i wiele innych patogenów groźnych dla zdrowia. Warto się przed nimi uchronić. Jedynie specjalistyczna dezynfekcja mieszkania po zmarłym da Państwu gwarancję bezpieczeństwa potwierdzoną certyfikatem zatwierdzonym przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

KONTAKT – Vector Czeladź

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48