Usuwanie i likwidacja mrówek Łódź – ogólne informacje

Mrówki należą do owadów występujących licznie w Europie. Znane w Polsce mrówki faraona przybyły z Afryki Północnej, rozprzestrzeniając się na cały świat. Mrówki to niezwykle inteligentne owady, a wszystko dzięki temu, że tworzą zorganizowane społeczeństwa, składające się z niezdolnych do rozrodu robotnic, oraz królowych – samic składających jaja. Robotnice mają wiele funkcji, dostarczają pokarm samicom oraz innym osobnikom, opiekują się potomstwem, walczą z intruzami, naprawiają uszkodzenia oraz wykonują inne czynności.

Mieszkania mrówek, czyli mrowiska powstają na każdym terenie i zamieszkuje je od kilkuset do kilku tysięcy królowych. Mrówki żywią się spadzią, owadami oraz innymi bezkręgowcami, a także rosą miodową, którą wydzielają mszyce. Mszyce, które są świetnym źródłem pożywienia dla mrówek, często są przez nie chronione przed naturalnymi wrogami.

likwidacja mrówek

Mrówki są bardzo ciekawe pod względem budowania społeczności. Każda grupa mrówek posiada inne, określone obowiązki, porozumiewają się one przy pomocy dotyku, dźwięku i zapachu, a dla orientacji pozostawiają ślady zapachowe, które tworzą przy pomocy feromonów.

W Polsce żyje ponad 100 gatunków mrówek. Niestety owady te bardzo często zasiedlają również ludzkie domy i mieszkania.

Mrówki w Twoim mieszkaniu – dlaczego należy je zlikwidować?

W miastach najczęściej spotyka się mrówki faraona. Jak już wcześniej zostało wspomniane przybyły one do nas z Afryki. W budynkach mieszkalnych mają wymarzone miejsce do rozmnażania się, jak szczeliny murów, otwory, panele, parkiety. Mrówki faraona to stworzenia niewielkich rozmiarów, a ich kolonie są bardzo liczne, gdyż odrębne społeczności nie prowadzą między sobą rywalizacji, a co więcej potrafią się między sobą łączyć.

Mrówki faraona potrafią przystosowywać się do zmiennych warunków oraz temperatur, a ich obecność w miejscach ludzkiego bytowania jest szkodliwa z kilku względów:

  • Przede wszystkim mrówki zanieczyszczają oraz uszkadzają produkty spożywcze.
  • Wyznaczają trasy swoich wędrówek w kuchniach oraz pokojach mieszkalnych.
  • Przeniesienie mrówek do innego mieszkania na ubraniu jest łatwe.
  • Tworzą liczne gniazda w niedostępnych miejscach.

Usuwanie i zwalczanie mrówek – Vector Łódź

Usuwanie i zwalczanie mrówek warto pozostawić profesjonalistom. Co również oferuje nasza firma z Łodzi – Vector. Walka z mrówkami jest szczególnie trudna w budynkach wielorodzinnych, czyli blokach i kamienicach. Dlaczego? Otóż wymaga współpracy wszystkich mieszkańców, doboru odpowiednich środków i sposobów na zwalczanie mrówek. Dodatkowo, nawet jeśli została przeprowadzona likwidacja mrówek, to kolonia może odrodzić się, wystarczy, że przy życiu pozostanie jedna samica.

Lepy i aerozole, dostępne dla wszystkich mogą owszem zlikwidować liczne mrówki, ale królowe pozostaną bezpieczne odtwarzając kolonię, czasem nawet liczniej niż poprzednio.

zwalczanie i usuwanie mrówek

Warto zdecydować się na firmę, która profesjonalnie zajmie się usuwaniem i likwidacją mrówek. Nasza firma z Łodzi zna cykl rozwojowy mrówek, ich zwyczajowe zachowania, a także posiada sprawdzone metody i środki, które skutecznie usuną z mieszkania wszystkie mrówki. Stosowane przez nas metody usuwania i zwalczania mrówek to m.in.:

  • opryskiwanie środkami chemicznymi,
  • opylanie,
  • żelowanie często odwiedzanych przez mrówki powierzchni
  • oraz specjalne przynęty.

Ciekawą metodą likwidacji i usuwania mrówek stosowaną przez naszą firmę z Łodzi są przynęty. Robotnice zanoszą je do gniazda, gdzie niszczone są larwy oraz dorosłe osobniki. Zauważalne efekty są już po 12 h, a wytępienie kolonii następuje w ciągu tygodnia.

W celu ustalenia stawki za zwalczanie i likwidację mrówek oraz terminu wykonania usługi, zachęcamy do kontaktu!

Vector Łódź – profesjonalne usługi usuwania i zwalczania mrówek

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578