Dezynfekcja mieszkań po zmarłych bez odpowiedniego przygotowania może okazać się dużym zagrożeniem dla osób ją wykonujących. Bez zabezpieczenia w postaci kombinezonów, zastosowania specjalistycznego sprzętu oraz wykorzystania dostępnych przemysłowo środków czyszczących niemożliwe jest skuteczne sprzątanie po zwłokach i usunięcie wszystkich drobnoustrojów powstałych w wyniku rozkładu ciała. Zagrożenie wirusem HIV czy WZW A i B to tylko niektóre z powodów, dla których sprzątanie domu po śmierci powinno być przeprowadzone przez profesjonalną ekipę.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń! +48 42 649 81 48

Jak przebiega sprzątanie po zabójstwach w Bielsku Białej?

Wiele elementów obejmujących usługę dezynfekcji po zmarłych i sprzątania po zwłokach wymaga indywidualnej oceny miejsca zdarzenia i przygotowania planu działania odpowiedniego dla skali zabrudzenia i skażenia otoczenia. W Vector Bielsko-Biała posiadamy co prawda odgórnie określony schemat działania i kolejność kroków, której przestrzegają nasi technicy, jednak przy sprzątaniu po trupach zawsze może pojawić się element zaskoczenia który zmusi nas do zmiany tempa i kolejności prac.

Posiadamy kilka akceptowanych przez Sanepid i uznanych jako skuteczne narzędzi i technik, które ułatwiają naszym technikom skuteczne sprzątanie po rozkładzie ciała. Stosujemy między innymi:

  • Technologię GTX 40 z USA,
  • technologię SGP,
  • ozonowanie mieszkania przemysłowym generatorem DS-46-RHR,
  • zamgławianie Airfogiem ULV, a więc nowoczesną metodą kapsułkową,
  • mikrodyfuzję przemysłowym dyfuzorem
  • dezynfekcję po zgonach aktywną suchą mgłą,
  • dezynfekcję po zwłokach z wykorzystaniem suchego lodu
dezynfekcja domu po zmarłych
Dezynfekcja po zmarłych domu w miejscowości Bielsko Biała

Przygotowanie i sprzątanie domu po śmierci

Sprzątanie po samobójstwach, zabójstwach i zgonach naturalnych będzie przebiegało nieco inaczej, choć zawsze oprze się o podobne schematy działania techników Vector Bielsko-Biała. W pierwszym etapie prac musimy pozbyć się z mieszkania po zmarłym mebli i gabarytów, z których część może zostać oczyszczona i odzyskana za pomocą dezynfekcji z użyciem suchego lodu. W razie konieczności, przy dużych zabrudzeniach usuwamy także podłogi i tapety ze ścian.

Mieszkanie w miejscowości Bielsko Biała, w którym sprzątaliśmy po zgonie

Po sprzątnięciu mieszkania po zgonie i usunięciu zaśmiecających go przedmiotów przechodzimy do właściwej dezynfekcji po śmierci stosując wymienione wcześniej techniki i oczyszczając po kolei ściany, podłogi, sufity oraz grzejniki, kratki wentylacyjne i wszelkie elementy architektury zbierające zanieczyszczenia po zgonie.

Ważnym etapem sprzątania domu po zmarłych jest usunięcie nieprzyjemnego fetoru, który utrzymuje się w pomieszczeniu z powodu obecnych tam płynów ustrojowych, fekaliów i innych zanieczyszczeń i którego nie da się pozbyć przez wietrzenie. Dezynfekcja po śmierci na terenie miejscowości Bielsko-Biała powinna obejmować usuwanie krwi, czynników biologicznych, płynów ustrojowych, fekaliów i innych znamion rozkładu ciała.

Sprzątanie po śmierci mieszkań w Bielsku-Białej

Dezynfekcja po zgonie wg. Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Zasady wykonywania sprzątania po samobójstwach, zabójstwach i śmierci zostały ustalone przez Państwową Inspekcję Sanitarną oraz ustawy z dnia 14 marca 1985 r., opracowaną na podstawie Dz. U. z 2011 r. Nr 212, poz. 1263, z 2012 r. poz. 460 i 892 oraz z 2013 r. poz.2. Wszystkie powyższe instytucje określają, że sprzątanie po rozkładzie ciała wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, środków z atestami, dużej wiedzy oraz doświadczenia. Zlecenie warto powierzyć więc firmie takiej jak Vector Bielsko-Biała, ponieważ jako jedni z niewielu w Polsce posiadamy certyfikaty na świadczone przez siebie usługi.

Vector Bielsko Biała – profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578

FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące sprzątania po zgonach Bielsko-Biała

1. Jak długo trwa proces sprzątania po zgonach?

Zakres stosowanych metod dezynfekcji, wielkość pomieszczeń, skala zanieczyszczenia i skażenia mieszkania oraz ilość gabarytów, śmieci i mebli wymagających wyniesienia z mieszkania przed dezynfekcją będą wpływały bezpośrednio na czas trwania całej procedury. Nie można więc jednoznacznie, odgórnie określić jak długo może trwać proces sprzątania po zgonach.

2. Czy profesjonalne sprzątanie pozwala na stuprocentowe usunięcie wszystkich śladów płynów ustrojowych osoby zmarłej w tym krwi?

Tak. Wyłącznie specjalistyczne usługi sprzątania po zmarłych w Bielsku-Białej dają całkowitą gwarancję skuteczności wykonanej dezynfekcji mieszkania i pewność, że wszystkie ślady płynów ustrojowych i krwi zostały właściwie zabezpieczone oraz usunięte z mieszkania. W bardzo trudnych przypadkach konieczne może być jednak usuwanie śladów przez zrywanie tapet czy desek podłogowych oraz gruntowne odświeżenie mieszkania.

3. Czy dokumentacja wydana po sprzątaniu pomieszczenia może stanowić dowód w kwestii zwrotów kosztów z ubezpieczalni?

Tak. Jeśli mieszkanie w którym doszło do zgonu było ubezpieczone, firma Vector wystawia wszelką dokumentację niezbędną do potwierdzenia realizacji usługi dezynfekcji po zwłokach przez specjalistów, wymaganą do przedstawienia w ubezpieczalni w celu zwrotu poniesionych kosztów.