Mieszkanie w miejscowości Bielsko Biała, w którym sprzątaliśmy po zgonie

Dezynfekcja mieszkań po zmarłych bez odpowiedniego przygotowania może okazać się dużym zagrożeniem dla osób ją wykonujących. Bez zabezpieczenia w postaci kombinezonów, zastosowania specjalistycznego sprzętu oraz wykorzystania dostępnych przemysłowo środków czyszczących niemożliwe jest skuteczne sprzątanie po zwłokach i usunięcie wszystkich drobnoustrojów powstałych w wyniku rozkładu ciała. Zagrożenie wirusem HIV czy WZW A i B to tylko niektóre z powodów, dla których sprzątanie domu po śmierci powinno być przeprowadzone przez profesjonalną ekipę.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Jak przebiega sprzątanie po zabójstwach w Bielsku Białej?

Wiele elementów obejmujących usługę dezynfekcji po zmarłych i sprzątania po zwłokach wymaga indywidualnej oceny miejsca zdarzenia i przygotowania planu działania odpowiedniego dla skali zabrudzenia i skażenia otoczenia. W Vector Bielsko-Biała posiadamy co prawda odgórnie określony schemat działania i kolejność kroków, której przestrzegają nasi technicy, jednak przy sprzątaniu po trupach zawsze może pojawić się element zaskoczenia który zmusi nas do zmiany tempa i kolejności prac.

Posiadamy kilka akceptowanych przez Sanepid i uznanych jako skuteczne narzędzi i technik, które ułatwiają naszym technikom skuteczne sprzątanie po rozkładzie ciała. Stosujemy między innymi:

  • Technologię GTX 40 z USA,
  • technologię SGP,
  • ozonowanie mieszkania przemysłowym generatorem DS-46-RHR,
  • zamgławianie Airfogiem ULV, a więc nowoczesną metodą kapsułkową,
  • mikrodyfuzję przemysłowym dyfuzorem
  • dezynfekcję po zgonach aktywną suchą mgłą,
  • dezynfekcję po zwłokach z wykorzystaniem suchego lodu

Przygotowanie i sprzątanie domu po śmierci

dezynfekcja domu po zmarłych
Dezynfekcja po zmarłych domu w miejscowości Bielsko Biała

Sprzątanie po samobójstwach, zabójstwach i zgonach naturalnych będzie przebiegało nieco inaczej, choć zawsze oprze się o podobne schematy działania techników Vector Bielsko-Biała. W pierwszym etapie prac musimy pozbyć się z mieszkania po zmarłym mebli i gabarytów, z których część może zostać oczyszczona i odzyskana za pomocą dezynfekcji z użyciem suchego lodu. W razie konieczności, przy dużych zabrudzeniach usuwamy także podłogi i tapety ze ścian.

Po sprzątnięciu mieszkania po zgonie i usunięciu zaśmiecających go przedmiotów przechodzimy do właściwej dezynfekcji po śmierci stosując wymienione wcześniej techniki i oczyszczając po kolei ściany, podłogi, sufity oraz grzejniki, kratki wentylacyjne i wszelkie elementy architektury zbierające zanieczyszczenia po zgonie.

Ważnym etapem sprzątania domu po zmarłych jest usunięcie nieprzyjemnego fetoru, który utrzymuje się w pomieszczeniu z powodu obecnych tam płynów ustrojowych, fekaliów i innych zanieczyszczeń i którego nie da się pozbyć przez wietrzenie. Dezynfekcja po śmierci na terenie miejscowości Bielsko-Biała powinna obejmować usuwanie krwi, czynników biologicznych, płynów ustrojowych, fekaliów i innych znamion rozkładu ciała.

Sprzątanie po śmierci mieszkań w Bielsku-Białej

Dezynfekcja po zgonie wg. Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Zasady wykonywania sprzątania po samobójstwach, zabójstwach i śmierci zostały ustalone przez Państwową Inspekcję Sanitarną oraz ustawy z dnia 14 marca 1985 r., opracowaną na podstawie Dz. U. z 2011 r. Nr 212, poz. 1263, z 2012 r. poz. 460 i 892 oraz z 2013 r. poz.2. Wszystkie powyższe instytucje określają, że sprzątanie po rozkładzie ciała wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, środków z atestami, dużej wiedzy oraz doświadczenia. Zlecenie warto powierzyć więc firmie takiej jak Vector Bielsko-Biała, ponieważ jako jedni z niewielu w Polsce posiadamy certyfikaty na świadczone przez siebie usługi.

[kkstarratings]

Vector Bielsko Biała – profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578