Sprzątanie mieszkań po zmarłych wymaga profesjonalnej pomocy techników dysponujących odpowiednimi środkami i technikami czyszczenia. Domowe środki czystości nie są w stanie całkowicie zneutralizować bakterii, wirusów czy grzybów, które mogą rozwijać się w krwi i płynach ustrojowych pozostających na miejscu podczas rozkładu zwłok. Jak radzimy sobie ze sprzątaniem po zwłokach w Vector Cieszyn?

Dezynfekcja mieszkania po zmarłym Cieszyn – jak działamy?

Profesjonalne sprzątanie po zwłokach to kompleksowy proces, na który składa się wykorzystanie szeregu technik umożliwiających skuteczną neutralizację i usunięcie bakterii, wirusów, grzybów i drobnoustrojów powstających w trakcie rozkładu ciała lub obecnych w krwi i płynach ustrojowych denata. Stosowane przez Vector metody sprzątania po trupach to także wysoka szansa na usunięcie widocznych śladów powstałych na miejscu śmierci, w tym śladów krwi, fekaliów i innych płynów, które mogły trafić na podłogę, ściany sufit czy elementy tekstylne jak zasłony, dywany czy meble.

Zapytaj o szczegóły naszej usługi – dezynfekcja pomieszczeń po zgonach Cieszyn

Zadzwoń: +48 725 392 578

Konieczność wynajęcia doświadczonych techników do przeprowadzenia dezynfekcji po zwłokach wynika z ryzyka, jakie niesie za sobą kontakt z płynami ustrojowymi i krwią bez odpowiedniego zabezpieczenia. Na miejscach znalezienia ciała istnieje ryzyko kontaktu z wirusem HIV czy WZW A i B, ale też z wieloma bakteriami i grzybami o niewiadomym oddziaływaniu na organizm człowieka. Specjaliści Vector Cieszyn pracują w pełnych kombinezonach i zostali przeszkoleni do prowadzenia prac na miejscu znalezienia zwłok w sposób bezpieczny dla siebie i otoczenia.

Dezynfekcja po śmierci Cieszyn – krok po kroku

Przystępując do sprzątania mieszkań po zmarłych zawsze przeprowadzamy analizę miejsca znalezienia zwłok i na jej podstawie dobieramy metody, z którymi będziemy przy danym zleceniu pracować. Na początek zwykle pozbywamy się z mieszkania gabarytów, mebli, śmieci, cennych przedmiotów oraz wszystkiego, co może utrudniać pracę lub ulec uszkodzeniu podczas chemicznego i biologicznego sprzątania mieszkania po śmierci.

Dezynfekcja po zmarłych

W ramach dezynfekcji po zmarłym wykorzystujemy techniki takie jak:

  • Ozonowanie mieszkania,
  • Dezynfekcja suchym lodem,
  • Zamgławianie Air-Fogiem i metodą kapsułkową,
  • Mikrodyfuzja,
  • Dezynfekcja suchą mgłą,
  • Dezynfekcja środkami neutralizującymi krew, płyny ustrojowe i czynniki biologiczne,
  • Dezynfekcja termiczna – niezbędna w przypadku ciężkich zabrudzeń oraz dużej skali skażenia, np. przy wielodniowym rozkładzie ciała.

Wszystkie stosowane przez nas środki chemiczne, fizyczne i biologiczne posiadają niezbędne atesty i zostały przystosowane do pełnej neutralizacji krwi, płynów ustrojowych i innych czynników biologicznych, jakie możemy znaleźć na miejscu pracy. Każdy przypadek sprzątania po zwłokach jest inny i nie jesteśmy w stanie stuprocentowo oczyścić miejsca po zmarłym z wykorzystaniem wyłącznie jednej metody. Kompleksowe podejście i łączenie ze sobą różnych, sprawdzonych metod usuwania śladów po trupach daje najlepsze rezultaty.

Jednym z ważniejszych elementów procesu sprzątania po zwłokach jest ozonowanie – technika pozwalająca pozbyć się wirusów i bakterii zalegających na różnych, także trudno dostępnych powierzchniach oraz w powietrzu. Ozonowanie przeprowadzamy nie tylko w mieszkaniu denata, ale także na klatce schodowej, w windzie i innych przestrzeniach zamkniętych, w których mogły przebywać zwłoki.

KONTAKT – Vector sprzątanie po zgonach Cieszyn

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48

FAQ – dezynfekcja po zmarłych Cieszyn

Jak długo środki do dezynfekcji po zgonach utrzymują się w powietrzu?

Środki do dezynfekcji po zgonach mogą utrzymywać się w powietrzu przez kilka godzin. Dlatego, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo mieszkańcom lokalu, w którym przeprowadzamy dezynfekcję i sprzątanie po zgonie, udostępniamy lokal do ponownego użytku po 12 godzinach od zakończenia prac.

Jak przebiega sprzątanie po zgonach?

Sprzątanie po zgonach Cieszyn składa się z wielu czynności takich jak usuwanie z lokalu gabarytów, sprzętu RTV i śmieci, neutralizacja krwi i tkanek, ozonowanie, mikrodyfuzja, dezodoryzacja, zamgławianie, dezynfekcja aktywną suchą mgłą i wiele innych czynności, które dobieranie są zawsze indywidualnie do danego przypadku.

Jakie metody są wykorzystywane do dezynfekcji po zmarłym w Cieszynie?

Do dezynfekcji po zmarłych Cieszyn, wykorzystuje się najczęściej takie metody jak ozonowanie, zamgławianie, mikrodyfuzja, dezynfekcja przy użyciu aktywnej suchej mgły czy dezodoryzacja. Wszystkie te techniki stosowane są w celu przywrócenia lokalu do ponownego użytku i czasami wykorzystywane są równocześnie, aby uzyskać jak najwyższy stopień dezynfekcji.