Śmierć bliskiej osoby wywołuje w ludziach różne emocje i często powoduje, że nie myślimy racjonalnie. Dzwoniąc jednak po odpowiednie służby, które zajmą się ciałem i sprawdzą przyczyny zgonu warto zainteresować się też organizacją profesjonalnej dezynfekcji mieszkania po zwłokach. Ze względu to, że ciało rozkłada się w temperaturze pokojowej dość szybko, nawet kilka godzin które minęły od śmierci do znalezienia ciała mogą spowodować wyjątkowo nieprzyjemny zapach i roznoszące się dookoła bakterie i wirusy. Jak sprzątamy po zmarłych?

Profesjonalna pomoc w dezynfekcji mieszkania po śmierci

Z rozkładającego się ciała będą wydobywały się krew i płyny ustrojowe, nawet w przypadku śmierci naturalnej. Kontakt z nimi może być dla człowieka niebezpieczny, dlatego technicy prowadzący badanie śladów czy późniejsze sprzątanie po zwłokach zawsze pracują w pełnym zabezpieczeniu. Wirus HIV, WZW A i B, bakterie i grzyby o nieznanym wpływie na ludzki organizm – kontakt z ciałem człowieka po śmierci powinien być podejmowany z zachowaniem najwyższej ostrożności i tak też należy podejść do kwestii dezynfekcji po zwłokach.

Zapytaj o szczegóły naszej usługi

Zadzwoń: +48 725 392 578

Jako specjaliści w dziedzinie, technicy Vector Myszków prowadzą działania z zakresu dezynfekcji mieszkań po zmarłych na prośbę osób prywatnych oraz państwowych instytucji. Na miejscu znalezienia ciała wykonujemy wszelkie niezbędne prace pozwalające pozbyć się zagrożenia w postaci wirusów, bakterii i drobnoustrojów oraz fetoru trupa, jaki będzie unosił się tam nawet po całkowitym wietrzeniu mieszkania przez kilka dni. Usuwamy tkanki, krew, płyny ustrojowe, fekalia, śmieci i inne zanieczyszczenia powstałe w mieszkaniu w wyniku zgonu – staramy się doprowadzić pomieszczenia do stanu sprzed śmieci lub przygotować je tak, by przeprowadzenie remontu było bezpieczne.

Sprzątanie po samobójstwie

Na czym polega sprzątanie po śmierci?

Dla dokładnego wykonania zlecenia, technicy Vector muszą dobrze przygotować mieszkanie i otoczenie, w którym będą pracować. Zawsze zabezpieczamy miejsce znalezienia zwłok, nie dopuszczając do niego nieuprawnionych osób oraz upewniając się, że mieszkańcy sąsiednich mieszkań czy domów nie będą narażeni na kontakt z bakteriami lub środkami chemicznymi, które stosujemy podczas prowadzonej dezynfekcji. Z mieszkania musimy usunąć wszelkie gabaryty, śmieci czy meble, które utrudniają prace technikom bądź mogą zostać zniszczone podczas dezynfekcji po śmierci.

W przypadku sprzątania po samobójstwach oraz różnego rodzaju wypadkach losowych, jeśli na miejscu pojawia się wiele śladów krwi czy płynów ustrojowych przeprowadzamy dezynfekcję termiczną – wykorzystanie wysokiej temperatury ułatwia usuwanie i neutralizację bakterii, wirusów i grzybów. Jeśli to konieczne usuwamy też części podłóg, parkietów, dywany, tapety ze ścian oraz inne elementy wyposażenia niemożliwe do oczyszczenia – w ramach usługi zajmiemy się ich utylizacją. Dalsze sprzątanie po zwłokach obejmuje:

  • Ozonowanie mieszkania,
  • zamgławianie AirFogiem, metodą kapsułkową,
  • mikrodyfuzję,
  • czyszczenie suchym lodem i mgłą
  • dezynfekcję środkami chemicznymi i biologicznymi
  • technologię SGP

Zawsze dbamy o dokładność prowadzonych prac i stosujemy takie połączenia technik, by zapewnić całkowite bezpieczeństwo dla osób, które będą przebywały w mieszkaniu bez zabezpieczenia przed bakteriami i wirusami. Po ozonowaniu nieprzyjemny zapach z mieszkania znika, a przy dodatkowym wietrzeniu jest zupełnie niewyczuwalny już po 12 godzinach od zakończenia prac.

KONTAKT – Vector Myszków

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48