Samodzielne sprzątanie po zgonie może okazać się dość niebezpiecznym zadaniem w otoczeniu szkodliwych dla zdrowia patogenów i zarazków niewidocznych na miejscu zgonu na pierwszy rzut oka. Poza śladami po płynach ustrojowych, krwi czy fekaliach oraz wyczuwalnym fetorem nie przewiduje się zwykle większych problemów z dezynfekcją mieszkania po śmierci. W praktyce zatrudnienie specjalizującej się w takich zadaniach firmy może okazać się najlepszym rozwiązaniem dla rodziny zmarłej osoby. W pracach tego typu specjalizuje się m.in. firma Vector Dąbrowa Górnicza.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Sprzątanie domu po zmarłych z Vector Dąbrowa Górnicza

Po zgonie następującym w miejscu zamieszkania zawsze należy spodziewać się konieczności właściwego uprzątnięcia całej przestrzeni mieszkalnej. Na wydarzenia takie trudno przygotować się wcześniej i choć wiele osób znajduje zwłoki w krótkim czasie po śmierci, w przypadku dłuższego rozkładu ciała, samobójstwa czy morderstwa nawet najbardziej uporządkowane mieszkanie będzie wymagało profesjonalnej dezynfekcji po trupach. Jedynie z pomocą specjalistycznego sprzętu możemy upewnić się, że wszystkie zagrażające bezpieczeństwu drobnoustroje zostaną prawidłowo usunięte z mieszkania przed ponownym użytkowaniem. Niewidoczne ślady rozkładu są często poważnym problemem.

Planując sprzątanie po śmierci w Vector Dąbrowa Górnicza, każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie i już na miejscu oceniamy z jak dużą skalą zabrudzenia musimy sobie poradzić. Nie zawsze konieczne będzie wykorzystanie przez naszych techników wszystkich sprzętów i środków dostępnych do dezynfekcji po trupach, ale jesteśmy też przygotowani na pracę w bardzo trudnych warunkach i sprzątanie po samobójstwach czy morderstwach.

dezynfekcja po zgonach
Dezynfekcja po zgonach w mieszkaniach.

Jak przebiega sprzątanie po śmierci

Jeśli zgon nastąpił na łóżku, przy stole lub w innym pomieszczeniu wyposażonym w dużą ilość tapicerowanych mebli, poza całkowitą dezynfekcją mieszkania po zgonie konieczne może być pozbycie się wielu elementów wyposażenia mieszkania. Dysponujemy technologią do oczyszczania sprzętów suchym lodem, jednak w przypadku niektórych zniszczeń znacznie korzystniejsza jest po prostu prawidłowa utylizacja uszkodzonych mebli i gabarytów. Na prośbę klienta możemy zająć się nią w ramach prowadzonych prac.

dezynfekcja domu po zmarłychPo ogólnym sprzątaniu domu po zgonie przechodzimy do bardziej szczegółowej pracy skupiającej się na pełnej dezynfekcji po śmierci i neutralizacji wszystkich czynników biologicznych szkodliwych dla ludzkiego zdrowia. Patogeny, wirusy i bakterie mogą rozprzestrzeniać się w powietrzu i docierając do wentylacji trafiać także do części wspólnych bloków mieszkalnych. Czas jest tu jednym z ważniejszych czynników, na jakie musimy zwracać uwagę.

Podczas sprzątania po śmierci czyścimy wszystkie powierzchnie z krwi, fekaliów, płynów ustrojowych i innych czynników biologicznych. Jako doświadczona ekipa dysponujemy technikami takimi jak urządzenia do ozonowania, sprzęt do dezynfekcji metodą kapsułkową i suchą mgłą czy produktami chemicznymi neutralizującymi nieprzyjemne zapachy, patogeny i drobnoustroje. Działamy zgodnie z wytycznymi Sanepidu, zawsze dbając o przygotowanie domu bądź mieszkania do bezpiecznego użytku.

Zobacz cennik usługi!

Profesjonalna dezynfekcja po zgonie z Vector Dąbrowa Górnicza

Posiadamy niezbędne certyfikaty uprawniające naszych techników do pracy na miejscu zbrodni i sprzątania po zgonach w ramach współpracy z Policją, Strażą Pożarną czy innymi instytucjami państwowymi. Zawsze wystawiamy gwarancję na wykonane przez siebie zadania i fakturę potwierdzającą zakres wykonanych prac. Bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas najważniejsze.

Sprzątanie lokali po zgonach

Vector Dąbrowie Górniczej – profesjonalne usługi

dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578