Sprzątanie w mieszkaniu po zwłokach musi zostać wykonane, jeśli chcemy skutecznie i szybko pozbyć się fetoru po rozkładającym się ciele. Niewiele osób wie, że wietrzenie mieszkania ani dokładne sprzątanie domowymi środkami czystości mogą w takim celu nie wystarczyć. Profesjonalne usługi dezynfekcji po zmarłych opierają się nie tylko na ozonowaniu w celu likwidacji nieprzyjemnego zapachu, ale też na usuwaniu bakterii, wirusów, grzybów czy widocznych śladów powstałych w miejscu znalezienia ciała. Czym zajmują się technicy Vector usługi sprzątania po śmierci Świętochłowice?

Na czym polega sprzątanie po zwłokach?

Proces dezynfekcji po zwłokach to kompleksowe podejście łączące w sobie działanie kilku sprawdzonych, specjalistycznych technik dezynfekcji i usuwania bakterii, wirusów oraz widocznych śladów krwi, płynów ustrojowych, tkanek czy fekaliów. W przypadku zgonu w domu nawet po kilku godzinach rozkładu ciała pojawia się niezwykle nieprzyjemny zapach, fetor, z którym trudno walczyć domowymi metodami. Co więcej, w rozkładającym się ciele pojawiają się larwy, muchy i owady, które będą dodatkowo zanieczyszczały i tak skażone już mieszkanie. Jeśli dołożymy do tego ślady krwi, fekalia i samo rozkładające się przez kilka godzin czy dni ciało, technicy Vector Świętochłowice mają przed sobą naprawdę trudne zadanie.

Zapytaj o szczegóły naszej usługi – sprzątanie po zgonach Świętochłowice

Zadzwoń: +48 725 392 578

Specjalizujemy się w sprzątaniu po:

 • Śmierci naturalnej,
 • Wypadkach losowych,
 • Samobójstwach,
 • Zabójstwach,
 • Wypadkach komunikacyjnych.

Współpracując na przestrzeni lat z różnymi instytucjami państwowymi oraz osobami prywatnymi potrzebującymi pomocy w dezynfekcji mieszkania po zmarłych wiemy jak skutecznie podejść do procesu sprzątania po zmarłych i przeprowadzić sprawną dezynfekcję mieszkania po śmierci gwarantując jej najwyższą skuteczność. Posiadamy certyfikaty potwierdzające jakość naszej pracy, a technicy Vector uczestniczą regularnie w szkoleniach, poprawiając swoje kwalifikacje zawodowe w sprzątaniu po śmierci.

Dezynfekcja po zgonie - Vector

Sprzątanie mieszkania po zmarłym – najważniejsze etapy dezynfekcji

W sprzątaniu po zmarłych liczy się skuteczność – nie wystarczy wizualny brak śladów, których w przypadku śmierci naturalnej może być w ogóle nie widać. Dezynfekcja po zwłokach ma na celu pozbycie się groźnych bakterii, wirusów, patogenów i grzybów oraz nieprzyjemnego zapachu. Bezpośredni kontakt z tym, co pozostaje po rozkładzie ciała osoby zmarłej może oznaczać zarażenie się wirusem HIV czy WZW A i B przenoszonych w krwi denata. Dbając o zdrowie swoje i osób, które mieszkają w pobliżu znalezienia zwłok warto zadbać o to, by wszystkie ślady zostały całkowicie zneutralizowane – skuteczna dezynfekcja po zmarłych.

Sprzątanie po zwłokach rozpoczynamy od uprzątnięcia przestrzeni w mieszkaniu. Sprzątanie po samobójstwach czy zabójstwach jest bardziej wymagające, niż sprzątanie po zgonie naturalnym, przez co zmusza nas do dłuższej pracy i wykorzystania większego arsenału technik i środków czyszczących. Bez względu na przypadek,  techniki pracy dobieramy tak, by zapewnić najwyższą skuteczność dezynfekcji po zwłokach.

W trakcie dezynfekcji mieszkania po śmierci wykorzystujemy:

 • Ozonowanie mieszkania,
 • Dezynfekcję suchym lodem,
 • Zamgławianie Air-Fogiem i metodą kapsułkową,
 • Mikrodyfuzję,
 • Dezynfekcję suchą mgłą,
 • Dezynfekcję środkami neutralizującymi krew, płyny ustrojowe i czynniki biologiczne,

Jeśli to konieczne możemy wykonać termiczną dezynfekcję z użyciem wysokiej temperatury oraz zrywanie podłóg czy tapet jeśli krew i płyny ustrojowe wniknęły w ich powierzchnię i są niemożliwe do usunięcia. Zawsze dążymy do przywrócenia mieszkania do stanu sprzed tragedii i pozostawienia po sobie jak najmniejszych szkód przy zapewnieniu całkowicie skutecznej dezynfekcji mieszkania.

KONTAKT – Vector dezynfekcja po zmarłych Świetochłowice

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48