Podczas dezynfekcji mieszkania po zgonie najważniejszym zadaniem jest usunięcie wszelkich drobnoustrojów i patogenów mogących przenosić niebezpieczne choroby i stanowić zagrożenie dla zdrowych ludzi przebywających w najbliższym otoczeniu. Zarówno śmierć z przyczyn naturalnych jak i samobójstwo pozostawiają po sobie widoczne i niewidoczne zanieczyszczenia, z którymi nie poradzą sobie domowe środki sprzątające. W Vector Jastrzębie-Zdrój zajmujemy się takimi czynnościami profesjonalnie. Jak wygląda specjalistyczne sprzątanie po zmarłych?

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Sprzątanie po zgonie – najważniejsze zadania

Jak podaje Państwowa Inspekcja Sanitarna i jak wskazuje nasze wieloletnie doświadczenie w branży, pośród śladów rozkładu ciała w mieszkaniu należy liczyć się z obecnością wielu groźnych dla zdrowia wirusów, patogenów, drobnoustrojów i innych czynników biologicznych. Bezpośredni kontakt z nimi może być początkiem dla poważnych problemów zdrowotnych. Aby ich uniknąć warto zlecić sprzątanie po zgonie zewnętrznej firmie doświadczonej w tego typu zadaniach i trzymać się z dala od miejsca śmierci tak długo, jak to konieczne. Nasza praca umożliwia bezpieczny powrót do domu już po 12 godzinach. Jak to robimy?

Działamy sprawnie, korzystając z dostępnych dla nas sprzętów i środków chemicznych atestowanych i dopuszczonych do użytku przemysłowego jako bezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt. Staramy się zawsze pracować szybko, dbając przy tym o najwyższą dokładność i nie wybierając skrótowych rozwiązań. W Vector Jastrzębie-Zdrój jakość stawiamy ponad tempem pracy, choć oczywiście zawsze chcemy zapewnić państwu możliwość szybkiego powrotu do domu.

Jak przebiega sprzątanie domu po śmierci?

Sprzątanie po zgonach
Dokładne sprzątanie po zgonach w mieszkaniu.

Już od momentu przekroczenia progu po raz pierwszy staramy się ocenić zakres niezbędnych do wykonania prac, które umożliwią pozbycie się z otoczenia wszelkich zagrożeń. W ramach działania usuwamy z miejsca znalezienia zwłok wszystkie meble, gabaryty, śmieci i widoczne zanieczyszczenia mogące być siedliskiem dla bakterii i pasożytów. To, co możliwe do ocalenia staramy się oczyścić metodą suchego lodu i podczas ozonowania, a jeśli to nie możliwe, za zgodą właścicieli zalecamy utylizację zużytych sprzętów i mebli. W przypadku sprzątania po samobójstwie czy morderstwie często jesteśmy zmuszeni do wykonania pierwszych prac remontowych i usunięcia podłóg lub tapet na ścianach. Przy sprzątaniu po zgonach z przyczyn naturalnych nie jest to konieczne.

Do oczyszczania dużych powierzchni ze śladów po zgonie stosujemy techniki zamgławiania, ozonowania, mikrodyfuzji i czyszczenia termicznego. Stosowane przez nas produkty do dezynfekcji po trupach umożliwiają neutralizację wszystkich niebezpiecznych czynników biologicznych i dają podstawę do przywrócenia mieszkania do pełnego porządku. Wyczuwalny fetor w pomieszczeniach to wbrew pozorom nie jedyny problem, z jakim trzeba zmierzyć się podczas sprzątania po zmarłych – z zapachem wędrującym po wentylacji, wyczuwalnym na klatce schodowej czy w innych częściach wspólnych radzimy sobie równie szybko, jak z widocznymi i niewidocznymi zabrudzeniami.

Sprzątanie lokali po zmarłych

Dlaczego warto postawić na firmę Vector?

samochódDziałamy na terenie Jastrzębia-Zdrój i innych miejscowości w całej Polsce, gwarantując profesjonalne sprzątanie i dezynfekcję po śmierci szybko i skutecznie. Staramy się zawsze dbać o najwyższą jakość usług i zachowujemy pełną świadomość wrażliwości osób, które zlecają nam wykonanie sprzątania po zgonie. Śmierć bliskiej osoby wiąże się z wieloma emocjami – warto pamiętać, by wcześnie uporać się z dezynfekcją po zgonie i nie musieć martwić się o potencjalne zagrożenia ze strony niedokładnie sprzątniętego mieszkania po zmarłym.

Zobacz cennik usługi!

Vector Łódź – profesjonalne usługi dezynfekcji i

sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578