Przywrócenie porządku w mieszkaniu po zgonie lokatora nie należy do zadań łatwych, nawet w wykonaniu specjalistów dysponujących odpowiednimi technikami i środkami chemicznymi. Dezynfekcja po zmarłych w Kłobucku wymaga zastosowania wieloetapowego procesu z użyciem specjalistycznego sprzętu – jedynie połączenie różnych technik daje pełne bezpieczeństwo i usunięcie skażenia. W trakcie dezynfekcji po zmarłych likwidujemy niebezpieczne czynniki biologiczne, z którymi kontakt może grozić poważnymi chorobami. Jak pracują technicy Vector Kłobuck?

Wytyczne dla dezynfekcji po zwłokach

Rozkładające się zwłoki w mieszkaniu powodują skażenie, uwalniając nie tylko nieprzyjemny zapach, ale też dużą ilość niebezpiecznych bakterii, wirusów i grzybów. Kontakt z nimi może stanowić bezpośrednie zagrożenie i ryzyko chorób prowadzących do niewydolności organizmu. Wśród groźniejszych usuwamy między innymi wirusy HIV, WZW A i B czy wirusy grypy. W Vector Kłobuck prowadzimy profesjonalne sprzątanie mieszkań po zwłokach, działając zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Ustawy z dnia 14 marca 1985 r.

Zapytaj o szczegóły naszej usługi – sprzątanie po zmarłych Kłobuck

Zadzwoń: +48 725 392 578

Jak wskazuje ustawa, dezynfekcja po zgonie wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, atestowanych środków czyszczących oraz przeprowadzenia kompleksowego procesu odkażania, które mogą wykonać wyłącznie profesjonalne ekipy techników. Vector posiada certyfikaty niezbędne do potwierdzenia zgodności z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz zaświadczenia potwierdzające kwalifikacje zawodowe naszych techników.

Dezynfekcja po zgonie - Vector

Jak odbywa się dezynfekcja po zwłokach w Kłobucku?

W ramach profesjonalnej dezynfekcji i odkażania mieszkań po zgonach, swoje techniki pracy i wykorzystywane metody odkażania dopasowujemy indywidualnie do sytuacji, jaką zastaniemy w mieszkaniu do którego zostaliśmy zadysponowani. Posiadamy określony schemat działań, zgodnie z którym pracujemy, ale specyficzne etapy mogą różnić się zależnie od tego jak duże ilości krwi, tkanek, fekaliów, zanieczyszczeń czy płynów ustrojowych znajdziemy w mieszkaniu i na jakiej powierzchni będziemy pracować.

  • krok 1. dezynfekcji po zwłokach to opróżnianie mieszkania z mebli, śmieci i wyposażenia z opcją odzyskania zdezynfekowanych mebli i sprzętu RTV z pomocą suchego lodu.
  • krok 2. Jeśli to konieczne, technicy przeprowadzają demontaż podłóg, parkietu i tapet oraz termiczne czyszczenie ścian i sufitów. Działania takie są konieczne w miejscach zabójstw i wypadków losowych.
  • krok 3 to pierwsza, całkowita dezynfekcja mieszkania.
  • krok 4 to miejscowa dezynfekcja po zwłokach. W miejscu znalezienia ciała odkażamy wszystkie powierzchnie z użyciem środka neutralizującego płyny ustrojowe, tkanki. Następnie usuwamy ślady krwi i fekalia.
  • krok 5 – dezynfekcja z wykorzystaniem metody GTX 40 z USA, technologia SGP,
  • krok 6 – usuwanie nieprzyjemnego zapachu i odoru z pomocą środków chemicznych i dezodoryzacji,
  • krok 7 – ozonowanie mieszkania przemysłowym generatorem DS-46-RHR,
  • krok 8 – zamgławianie AirFogiem ULV wykorzystującym tzw. metodę kapsułkową,
  • krok 9 – mikrodyfuzja i dezynfekcja aktywną suchą mgłą.

Prowadząc dezynfekcję mieszkania po zwłokach w bloku przeprowadzamy dodatkowo ozonowanie klatek schodowych i części wspólnych, w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się skażenia. Zależnie od zastosowanych środków chemicznych i fizycznych, mieszkanie może być do dyspozycji właściciela już po 12 godzinach od przeprowadzenia dezynfekcji. Chcemy mieć pewność, że wszystkie środki chemiczne zastosowane podczas sprzątania po zwłokach dokładnie odparują i wywietrzą się z mieszkania.

KONTAKT – Vector – dezynfekcja po zgonach Kłobuck

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48

FAQ – sprzątanie po zwłokach Kłobuck

Czy po sprzątaniu po zmarłych można bezpiecznie korzystać z mieszkania?

Po sprzątaniu po zmarłym Kłobuck należy odczekać jeszcze 12 godzin od momentu zakończenia wszelkich prac dezynfekcyjnych, aby móc korzystać w pełni z lokalu. Czas ten jest potrzebny, aby wszelkie opary środków chemicznych wykorzystywanych do dezynfekcji mogły się ulotnić z pomieszczeń i nie stwarzać zagrożenia dla mieszkańców lokalu.

Jakie metody są wykorzystywane do dezynfekcji po zmarłym w Kłobucku?

Do dezynfekcji po zmarłych wykosztuje się wiele metod takich jak zamgławianie, mikrodyfuzja, dezodoryzacja, dezynfekcja aktywna suchą mgłą, ale niewątpliwie najpopularniejszą i najskuteczniejszą metoda jest ozonowanie, które oprócz dezynfekcji pozwala pozbyć się także wszelkich nieprzyjemnych zapachów z pomieszczenia.

Na jakiej podstawie dokonuje się wyceny sprzątania po zwłokach?

Wycena sprzątania po zgonach dokonywana jest na podstawie czasu potrzebnego na wykonanie wszelkich niezbędnych czynności, a także stopnie zaawansowania prac. Z kolei na te czynniki ma wpływ przyczyna śmierci, stopień rozkładu ciała, poziom skażenia i wiele innych.