Przywrócenie porządku w mieszkaniu po zgonie lokatora nie należy do zadań łatwych, nawet w wykonaniu specjalistów dysponujących odpowiednimi technikami i środkami chemicznymi. Dezynfekcja po zmarłych wymaga zastosowania wieloetapowego procesu z użyciem specjalistycznego sprzętu – jedynie połączenie różnych technik daje pełne bezpieczeństwo i usunięcie skażenia. W trakcie dezynfekcji po zmarłych likwidujemy niebezpieczne czynniki biologiczne, z którymi kontakt może grozić poważnymi chorobami. Jak pracują technicy Vector Kłobuck?

Wytyczne dla dezynfekcji po zwłokach

Rozkładające się zwłoki w mieszkaniu powodują skażenie, uwalniając nie tylko nieprzyjemny zapach, ale też dużą ilość niebezpiecznych bakterii, wirusów i grzybów. Kontakt z nimi może stanowić bezpośrednie zagrożenie i ryzyko chorób prowadzących do niewydolności organizmu. Wśród groźniejszych usuwamy między innymi wirusy HIV, WZW A i B czy wirusy grypy. W Vector Kłobuck prowadzimy profesjonalne sprzątanie mieszkań po zwłokach, działając zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Ustawy z dnia 14 marca 1985 r.

Zapytaj o szczegóły naszej usługi

Zadzwoń: +48 725 392 578

Jak wskazuje ustawa, dezynfekcja po zgonie wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, atestowanych środków czyszczących oraz przeprowadzenia kompleksowego procesu odkażania, które mogą wykonać wyłącznie profesjonalne ekipy techników. Vector posiada certyfikaty niezbędne do potwierdzenia zgodności z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz zaświadczenia potwierdzające kwalifikacje zawodowe naszych techników.

Dezynfekcja po zgonie - Vector

Jak odbywa się dezynfekcja po zwłokach?

W ramach profesjonalnej dezynfekcji i odkażania mieszkań po zgonach, swoje techniki pracy i wykorzystywane metody odkażania dopasowujemy indywidualnie do sytuacji, jaką zastaniemy w mieszkaniu do którego zostaliśmy zadysponowani. Posiadamy określony schemat działań, zgodnie z którym pracujemy, ale specyficzne etapy mogą różnić się zależnie od tego jak duże ilości krwi, tkanek, fekaliów, zanieczyszczeń czy płynów ustrojowych znajdziemy w mieszkaniu i na jakiej powierzchni będziemy pracować.

  • krok 1 dezynfekcji po zwłokach to opróżnianie mieszkania z mebli, śmieci i wyposażenia z opcją odzyskania zdezynfekowanych mebli i sprzętu RTV z pomocą suchego lodu.
  • krok 2. Jeśli to konieczne, technicy przeprowadzają demontaż podłóg, parkietu i tapet oraz termiczne czyszczenie ścian i sufitów. Działania takie są konieczne w miejscach zabójstw i wypadków losowych.
  • krok 3 to pierwsza, całkowita dezynfekcja mieszkania.
  • krok 4 to miejscowa dezynfekcja po zwłokach. W miejscu znalezienia ciała odkażamy wszystkie powierzchnie z użyciem środka neutralizującego płyny ustrojowe, krew, tkanki. Usuwamy tkanki i fekalia.
  • krok 5 – dezynfekcja z wykorzystaniem metody GTX 40 z USA, technologia SGP,
  • krok 6 – usuwanie nieprzyjemnego zapachu i odoru z pomocą środków chemicznych i deodoryzacji,
  • krok 7 – ozonowanie mieszkania przemysłowym generatorem DS-46-RHR,
  • krok 8 – zamgławianie AirFogiem ULV wykorzystującym tzw. metodę kapsułkową,
  • krok 9 – mikrodyfuzja i dezynfekcja aktywną suchą mgłą.

Prowadząc dezynfekcję mieszkania po zwłokach w bloku przeprowadzamy dodatkowo ozonowanie klatek schodowych i części wspólnych, w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się skażenia. Zależnie od zastosowanych środków chemicznych i fizycznych, mieszkanie może być do dyspozycji właściciela już po 12 godzinach od przeprowadzenia dezynfekcji. Chcemy mieć pewność, że wszystkie środki chemiczne zastosowane podczas sprzątania po zwłokach dokładnie odparują i wywietrzą się z mieszkania.

KONTAKT – Vector Kłobuck

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48