Jako doświadczona firma działająca w branży profesjonalnego sprzątania, w tym także sprzątania po zwłokach oferujemy pomoc w dezynfekcji mieszkań po zmarłych. Stosowane przez nas techniki, specjalistyczne środki oraz niestandardowe rozwiązania gwarantują wysoką skuteczność odkażania mieszkań przy zachowaniu krótkiego czasu pracy i czasu zamknięcia mieszkania po zakończonych działaniach. Co może zaoferować Państwu Vector Radlin?

Działania w ramach dezynfekcji po zwłokach

Specjalistyczne sprzęty i techniki pracy są konieczne, aby móc w pełni oczyścić miejsce zgonu z drobnoustrojów, bakterii i odpadów biologicznych powstających przy rozkładzie zwłok. Problemem jest nie tylko wyjątkowo nieprzyjemny zapach czy owady żerujące na martwych tkankach, ale też bakterie i wirusy unoszące się w powietrzu i zalegające na wszystkich powierzchniach.

Zapytaj o szczegóły naszej usługi

Zadzwoń: +48 725 392 578

W ramach kompleksowej obsługi, firma Vector działająca w Radlinie i na terenie całego kraju może podjąć się dezynfekcji po zgonie w domach i mieszkaniach,  piwnicach, pomieszczeniach gospodarczych, komórkach lokatorskich, altanach i innych pomieszczeniach należących do zmarłego. Nasz proces dezynfekcji pozbywa się skażenia biologicznego powstałego w procesie rozkładu ciała, ale też nieprzyjemnego zapachu dymu papierosowego czy zwierząt.

Sprzątanie po zmarłym – kolejne etapy

Podejmując zlecenie dezynfekcji po zwłokach nigdy nie wiemy do końca z jaką sytuacją będziemy mieć do czynienia. Są jednak pewne kroki, które podejmujemy niezależnie od stopnia skażenia czy wielkości mieszkania. Na początek zawsze pozbywamy się z lokalu mebli, wyposażenia i śmieci utrudniających pracę i wymagających utylizacji. W ramach działalności dbamy o to, by nie narazić osób z zewnątrz na ponowny kontakt z rzeczami, które mogły mieć kontakt ze zmarłym – meble są utylizowane, a cenne przedmioty odzyskiwane z pomocą dezynfekcji suchym lodem.

Jeśli na miejscu pojawiają się ślady krwi na podłogach, ścianach, suficie, ze względu na możliwe problemy z ich usunięciem i wywabieniem możemy zdecydować o usunięciu paneli podłogowych, parkietu czy tapety ze ścian. W pustym i wstępnie przygotowanym mieszkaniu możemy wykonać odkażanie po zmarłym z wykorzystaniem specjalistycznych środków chemicznych.

Sprzątanie po samobójstwie

Dalsze etapy sprzątania po zmarłych:

  • dezynfekcja z wykorzystaniem metody GTX 40 z USA, technologia SGP,
  • ozonowanie mieszkania przemysłowym generatorem DS-46-RHR,
  • zamgławianie Airfogiem ULV, metoda kapsułkowa,
  • dezynfekcja aktywną suchą mgłą, suchym lodem, mikrodyfuzja

Jeśli sprzątamy mieszkanie, ostatnim etapem dezynfekcji po zwłokach będzie dezynfekcja i odkażanie klatki schodowej, korytarza, windy i innych miejsc wspólnego użytku w bloku.

Dlaczego profesjonalna dezynfekcja po zgonach jest konieczna?

Rozkładające się zwłoki uwalniają drażniący zapach i dużą ilość niebezpiecznych bakterii, wirusów i grzybów wywołujących trudne choroby, a nawet śmierć. Technicy Vector Radlin pracują w szczelnych, zabezpieczonych skafandrach przystosowanych do dezynfekcji pomieszczeń skażonych biologicznie. Dysponujemy sprzętem, środkami chemicznymi i nowoczesnymi metodami odkażania sprzyjającymi usuwaniu wielu groźnych bakterii i wirusów, a także plam po płynach biologicznych, które mogą wnikać w strukturę drewna na podłodze czy tkaniny mebli w mieszkaniu.

Samodzielne sprzątanie po zwłokach nie przynosi oczekiwanych efektów, jest niebezpieczne i może skończyć się nieświadomym narażeniem siebie i innych lokatorów na kontakt z groźnymi chorobami, nawet jeśli fetor zwłok zniknie z mieszkania po wielodniowym wietrzeniu.

KONTAKT – Vector Radlin

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48