Przeprowadzenie profesjonalnej dezynfekcji po zgonach zalecane jest we wszystkich mieszkaniach i domach, w których znaleziono ciało zmarłej osoby. Nawet jeśli lokal ma być oddany pod remont, właściwe usunięcie skażenia jakie powstaje przez rozkład ciała będzie konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa ekipy remontowej i wszystkich osób, które będą korzystały z mieszkania. Dezynfekcja po zmarłych jest procesem złożonym obejmującym nie tylko usuwanie nieprzyjemnego fetoru czy śladów krwi, ale pozbycie się wszystkich bakterii, wirusów, zanieczyszczeń i insektów, jakie pojawiły się w mieszkaniu w wyniku śmierci człowieka. Usługi takie oferuje firma Vector.

Podstawowe zadania podczas sprzątania mieszkań po zmarłych

Dezynfekcja po zwłokach to konieczność, jeśli śmierć nastąpiła w mieszkaniu i ciało nie zostało od razu odkryte i oddane w ręce odpowiednich służb. Rozkład ciała w temperaturze pokojowej następuje szybko, uwalniając fetor gnijących tkanek, a także wiele bakterii i wirusów. W miejscu rozkładu zwłok szybko pojawiają się też insekty, które trzeba zlikwidować zanim przedostaną się pod deski parkietu czy do mebli. Pełna dezynfekcja po zmarłym ma zneutralizować bakterie i wirusy znajdujące się we krwi, płynach ustrojowych, fekaliach i innych zanieczyszczeniach pozostałych na miejscu znalezienia ciała.

Zapytaj o szczegóły naszej usługi

Zadzwoń: +48 725 392 578

Ze względu na ryzyko kontaktu z wirusami wywołującymi ciężkie choroby, do procesu sprzątania mieszkań po zwłokach należy przystąpić w pełnym, zabezpieczonym kombinezonie. Nasi technicy pracują z zachowaniem najwyższej ostrożności i wykorzystaniem środków bezpieczeństwa, stosując podczas dezynfekcji wyłącznie sprawdzone, atestowane środki chemiczne gwarantujące skuteczność przeciwko skażeniu biologicznemu.

Jak przeprowadzane jest sprzątanie po zwłokach?

Połączenie działania środków chemicznych oraz fizycznych metod dezynfekcji daje najlepsze rezultaty w usuwaniu widocznych śladów oraz niewidocznego skażenia w mieszkaniu, gwarantując bezpieczeństwo przebywania wewnątrz po zakończeniu procesu dezynfekcji. Technicy Vector Rydułtowy dopasowują techniki dezynfekcji po zgonach zależnie od sytuacji, jaką zastaną na miejscu i działają tak, by dotrzeć ze sprzątaniem po zwłokach do każdego kąta, w którym mogą gromadzić się bakterie, wirusy czy pozostałości po rozkładzie ciała. Zdarza się, że konieczne jest usunięcie paneli podłogowych, dywanów, tapet ze ścian – staramy się powodować tak mało zniszczeń, jak to możliwe, ale w celu całkowitego usunięcia krwi i płynów ustrojowych czasami takie działania są wymagane.

Dezynfekcję opieramy na sprawdzonych metodach odkażania. Stosujemy:

  • Ozonowanie skuteczne w ramach odkażania oraz zwalczania nieprzyjemnego zapachu,
  • Dezynfekcję suchym lodem niezbędną do oczyszczania mebli, cennych przedmiotów oraz wrażliwych powierzchni,
  • Dezynfekcję suchą mgłą oraz metodą kapsułkową – zamgławianie AirFogiem ULV,
  • Odkażanie chlorkami bezankoniowymi i podchlorynem,
  • Technologię SGP korzystającą z maszyn produkowanych w USA,
  • Dezynfekcję termiczną z wykorzystaniem gorącej pary pod ciśnieniem.

W przypadku mieszkań w blokach, ozonowanie i dezynfekcję wyciągamy także poza mieszkanie, przeprowadzając szybkie czyszczenie w miejscach, przez które wynoszone było ciało i które mogły zostać skażone.

Działamy w oparciu o wytyczne Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Ustawy z dnia 14 marca 1985 r. Oferujemy pełną, kompleksową dezynfekcję po zwłokach w mieszkaniach, domach, altanach, piwnicach, na strychach i w innych pomieszczeniach zamkniętych. Swoją skuteczność potwierdzamy certyfikatami i ukończonymi kursami poświadczającymi o kwalifikacjach zawodowych naszych techników.

KONTAKT – Vector Rydułtowy

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48