Sprawnie i profesjonalnie przeprowadzona dezynfekcja mieszkania po zmarłym jest pierwszym krokiem do odzyskania możliwości jego ponownego użytkowania. Ze względu na wyjątkowo nieprzyjemny zapach rozkładającego się ciała, który potrafi utrzymywać się w mieszkaniu tygodniami nawet przy ciągłym wietrzeniu, a także wielu bakterii i zarazków obecnych na miejscu znalezienia ciała, specjalistyczna pomoc w sprzątaniu po zmarłych jest niezbędna. Jak prowadzimy ją w firmie Vector Radzionków?

Pierwsze etapy dezynfekcji po zwłokach

Proces rozkładu ciała osoby zmarłej rozpoczyna się w temperaturze pokojowej już po kilku godzinach od śmierci i poza rozlewem krwi i płynów ustrojowych, rozkładające się ciało przyciąga owady i larwy oraz uwalnia tzw. trupi jad. Do powietrza dostaje się nieprzyjemny zapach trupa, ale też szkodliwe opary biologiczne, bakterie, wirusy i grzyby, które mogą wywoływać poważne choroby. Ich pozbycie się nie jest możliwe z pomocą domowych środków czystości, wietrzenia i czasu – potrzeba specjalistycznych środków chemicznych, odpowiednich technologii i sprawdzonego sprzętu, którym dysponują wyłącznie przeszkoleni w ich użytkowaniu technice – profesjonalne sprzątanie i dezynfekcja po zgonach w Radzionków.

Zapytaj o szczegóły naszej usługi – dezynfekcja domu po zmarłym

Zadzwoń: +48 725 392 578

Firma Vector działa na rynku od wielu lat, oferując m.in. profesjonalne sprzątanie mieszkań po zmarłych w Radzionkowie i okolicy. Docierając do mieszkania, w którym ma zostać przeprowadzona dezynfekcja po zgonie od razu przechodzimy do pełnego zabezpieczenia miejsca znalezienia ciała, a następnie oceny tego, jakie metody będą skuteczne przy sprzątaniu po zwłokach w danym miejscu. Nie zawsze musimy wykorzystywać wszystkie metody dostępne w naszym arsenale, ale zdarza się, że tylko kompleksowa i pełna dezynfekcja są w stanie zagwarantować wysoką skuteczność działania.

Dezynfekcja po zmarłych

Przed przystąpieniem do sprzątania po śmierci, aby zapewnić sobie lepszy dostęp do wszystkich powierzchni wymagających czyszczenia pozbywamy się z mieszkania wyposażenia – mebli, dywanów, gabarytów, sprzętu AGD, cennych przedmiotów. To, co ma zostać zachowane i zabezpieczone dezynfekujemy metodą suchego lodu. Pozostałe elementy zostają poddane utylizacji i zabezpieczone na wypadek skażenia.

Dezynfekcja po zgonie krok po kroku

Na proces sprzątania po zwłokach składa się kilka etapów, które wykonane w odpowiedniej kolejności zapewniają szybkie, ale skuteczne działanie.

  • dezynfekcja mieszkania z wykorzystaniem specjalistycznego środka chemicznego,
  • dezynfekcja środkiem neutralizującym bakterie, wirusy i grzyby w krwi, tkankach, płynach ustrojowych,
  • zebranie tkanek i płynów do specjalnych pojemników.
  • dezynfekcja metodą GTX 40 z USA, technologia SGP,
  • ozonowanie i usuwanie nieprzyjemnego zapachu z mieszkania – wykorzystanie generatora DS-46-RHR,
  • zamgławianie Airfogiem ULV – metoda kapsułkowa
  • ponowna dezynfekcja z wykorzystaniem dyfuzora, suchej mgły oraz ozonowania

Do każdego z etapów powracamy, jeśli po zakończeniu procesu dezynfekcji mieszkania zauważymy miejsca problematyczne, wymagające szczegółowej uwagi. Wszystkie elementy działań naszych techników dobierane są na podstawie indywidualnego przypadku – nie możemy z góry ocenić ile czasu potrwa sprzątanie po zwłokach, czy jakie metody będą wykorzystane bez wcześniejszego zbadania mieszkania.

Vector pracuje na co dzień z policją, pogotowiem, strażą pożarną i innymi służbami pojawiającymi się na miejscu znalezienia ciała zmarłej osoby. Zawsze przestrzegamy zasad obowiązujących przy tak skoordynowanych działaniach i przystępujemy do sprzątania po zwłokach dopiero wtedy, gdy inni zakończą swoją pracę.

KONTAKT – Vector sprzątanie mieszkań po śmierci Radzionków

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48