W przypadku śmierci poza salą szpitalną, a więc w domu, mieszkaniu, piwnicy czy innym pomieszczeniu, dokładna dezynfekcja po zgonie przeprowadzona przez specjalistyczną firmę to jedyny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa osobom postronnym. Rozkładające się ciało uwalnia nie tylko płyny ustrojowe, ale i wiele bakterii, wirusów, grzybów i innych szkodliwych patogenów mogących prowadzić do chorób, a nawet śmierci. W Vector Ruda Śląska wiemy jak sprzątać po zgonach i zabezpieczyć mieszkanie po zmarłym przed zagrożeniami dla jego pozostałych mieszkańców. Dlaczego warto zatrudnić doświadczoną firmę sprzątającą?

Sprzątanie po śmierci w Rudzie Śląskiej ze specjalistycznym sprzętem

dezynfekcja po zgonie
Dezynfekcja łazienki po śmierci.

Ze względu na ilość zagrożeń płynących z rozkładu ciała w mieszkaniu, dezynfekcja po śmierci nie może być przeprowadzona przez osobę cywilną, nie mającą doświadczenia i przeszkolenia w tego typu pracach. Jak podaje Państwowa Inspekcja Sanitarna, „sprzątanie po rozkładzie ciała wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, środków z atestami, dużej wiedzy oraz doświadczenia”. Działań takich nie można prowadzić na własną rękę, bez kombinezonu ochronnego, właściwych urządzeń czyszczących i środków chemicznych dostępnych wyłącznie dla firm specjalizujących się w dezynfekcji po zgonach. W Vector Ruda Śląska mamy do nich pełen dostęp, a doświadczenie pozwala nam zająć się każdym miejscem po zgonie.

Sprzątanie po zgonie Ruda Śląska –  to usługa realizująca 13 etapów czyszczenie mieszkania po śmierci. W jej ramach wykonywane jest odkażanie, dezynfekcja, ozonowanie i inne działania, skutecznie pozbywające się bakterii i wirusów, a także nieprzyjemnego zapachu.

Na etapie planowania sprzątania po śmierci, po obejrzeniu miejsca pracy ustalamy kolejne działania techników z uwzględnieniem wymaganego tempa i dokładności pracy. Sprzątanie po samobójstwie czy zabójstwie jest niezwykle trudne i często wymaga większego zaangażowania sprzętu niż dezynfekcja po śmierci naturalnej, gdy osoba odeszła we własnym łóżku. Dopracowanie schematu działania pozwala naszym technikom wykonać dezynfekcję po zgonie szybko i sprawnie, ale co najważniejsze, z najwyższą dokładnością.

Zobacz cennik usługi!

Środki chemiczne i techniki sprzątania po zgonach

Przygotowanie do sprzątania domu po zwłokach należy rozpocząć od przygotowania technik i narzędzi pracy, z których korzystają technicy Vector Ruda Śląska. W zależności od stopnia zabrudzenia mieszkania i znajdujących się na miejscu nieczystości, przeprowadzamy dezynfekcję domu po śmierci z wykorzystaniem techniki ozonowania, zamgławiania suchą mgłą, metodą kapsułkową ULV-Airfog, czyszczenia suchym lodem, a także technikami GTX 40 i SGP. Całkowity proces dezynfekcji po śmierci wymaga po zakończeniu minimum 12 godzin przerwy przed wejściem do domu osób niezabezpieczonych.

Wszystkie preparaty chemiczne, które stosujemy podczas dezynfekcji po zgonach są przystosowane do neutralizowania czynników biologicznych, patogenów, wirusów, grzybów i płynów ustrojowych pozostałych po częściowym rozkładzie ciała. Używane przez Vector Ruda Śląska środki są atestowane i zgodne z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej, co potwierdzają posiadane przez firmę i naszych techników atesty i certyfikaty.

Czyszczenie po zgonie Ruda Śląska – zabieg sprzątania po śmierci naturalnej, samobójstwie czy zabójstwie, wymagający wykorzystania profesjonalnego sprzętu. Niezbędne urządzenia posiadają profesjonalne firmy, odznaczone odpowiednimi certyfikatami.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Doświadczenie w dezynfekcji po zmarłych – firma Vector z Rudy Śląskiej

Jako doświadczona firma specjalizująca się w sprzątaniu po zgonach, dezynfekcji po samobójstwach i sprzątaniu po różnego rodzaju wypadkach losowych posiadamy referencje świadczące o skuteczności i jakości naszej pracy. Na przestrzeni lat współpracowaliśmy z Policją, Strażą Miejską, Strażą Pożarną oraz Sanepidem, prowadząc czynności porządkowe na miejscu zdarzenia i dezynfekując miejsca po śmierci szybko i skutecznie.

Vector Rudza Śląska– profesjonalne usługi dezynfekcji

i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578