Sprzątanie mieszkania po śmierci najbliższej osoby jest zadaniem, którego nie chciałaby doświadczyć żadna rodzina. Konieczność zawiadomienia służb i usunięcia zwłok jest już wystarczającym obciążeniem emocjonalnym, co w efekcie często powoduje że potrzeba uprzątnięcia miejsca po zgonie schodzi na dalszy plan. Właściwa dezynfekcja mieszkania po zwłokach to jednak jedyny sposób, by móc używać przestrzeni w pełni bezpiecznie. W Vector Jaworzno możemy zająć się tym szybko i skutecznie.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Sprzątanie po śmierci według specjalistów

sprzątanie mieszkań po zgonach
Profesjonalne sprzątanie mieszkań po zgonach.

Już same wytyczne Państwowej Inspekcji Sanitarnej wskazują, że sprzątanie po zgonach powinno być wykonywane przez doświadczonych specjalistów stosujących właściwy sprzęt i odpowiednie, atestowane środki chemiczne. Większość zabrudzeń i zagrożeń po zwłokach jest niewidocznych dla gołego oka i o ile nie doszło do krwawego samobójstwa, wielu osobom może wydawać się że sprzątanie nie jest w ogóle potrzebne. To błąd mogący prowadzić do poważnych konsekwencji. Sprzątanie po zgonach to jedna z tych czynności, o których nie należy zapominać nawet w przypadku śmierci naturalnej.

Jednym z podstawowych powodów, dla których tak ważna jest specjalistyczna dezynfekcja po śmierci są efekty rozkładu ciała w postaci wirusów, drobnoustrojów i patogenów rozwijających się w płynach ustrojowych pozostawionych na miejscu zgonu. Ich obecność jest szkodliwa dla osób przebywających w otoczeniu bez właściwego zabezpieczenia – nasi technicy pracują na miejscu w specjalnych kombinezonach, wykorzystując zaawansowany sprzęt usuwający każdy rodzaj zabrudzenia.

Jak sprzątamy po śmierci w Vector Jaworzno?

Stawiając na szybką i skuteczną obsługę zawsze wybieramy do pracy najbardziej doświadczonych techników korzystających ze sprzętu gwarantującego najlepsze efekty dezynfekcji po zmarłym. Stosowane przez nas środki chemiczne skutecznie usuwają i neutralizują czynniki biologiczne, pozwalając na przywrócenie mieszkania po zmarłym do najlepszego porządku. W zależności od stopnia zabrudzenia mieszkania przeprowadzamy dezynfekcję domu po śmierci z pomocą ozonowania, zamgławiania, metody kapsułkowej ULV-Airfog, czyszczenia suchym lodem i mikrodyfuzji. dezynfekcja domu po zgonieStawiamy na rozwiązania, które umożliwią powrót do mieszkania w jak najkrótszym czasie – po pracy techników Vector Jaworzno przestrzeń jest gotowa do użytku po 12 godzinach od zakończenia prac.

Profesjonalne czyszczenie po zgonach jest wymagane ze względu na rozwijające się w wyniku rozkładu ciała patogeny, wirusy, grzyby i płyny ustrojowe. Im dłużej są one obecne w powietrzu w miejscu zgonu, tym trudniejsze będzie ich usunięcie – drobnoustroje mogą dostać się do wentylacji, osiąść na trudno dostępnych powierzchniach i zatruwać powietrze przez długi okres czasu bez świadomości mieszkańców. W Vector Jaworzno staramy się uniknąć tego za wszelką cenę i zawsze sprawdzamy nawet najmniejsze szczeliny, gwarantując wysoką dokładność dezynfekcji po zgonie.

Zobacz cennik usługi!

Sprzątanie po zmarłych

Przygotowanie i sprzątanie po trupach

Całkowita dezynfekcja pomieszczeń po śmierci jest konieczna do ponownego przygotowania domu do użytku. Korzystając ze specjalistycznych technik i urządzeń przemysłowych możemy zapewnić jej najwyższą skuteczność, dbając jednocześnie o zachowanie w dobrym stanie samego mieszkania. W wielu przypadkach po dobrej dezynfekcji po śmierci nie jest nawet konieczne wykonanie pełnego remontu mieszkania – po specjalistycznym odświeżeniu oddajemy je w stanie gotowym do użytku, zgodnie z wymogami Sanepidu. Rodzina zmarłego ma wiele rzeczy na głowie – warto zadbać, by nie musiała się przejmować ryzykiem zachorowania przez źle uprzątnięte mieszkanie po zgonie.

Vector Jaworzno – profesjonalne usługi dezynfekcji i

sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578