Dezynfekowanie mieszkań po zwłokach należy przeprowadzać w każdym przypadku znalezienia ciała w pomieszczeniu zamkniętym. Niezależnie od tego, czy przyczyną śmierci denata była śmierć naturalna, nieszczęśliwy wypadek czy samobójstwo bądź zabójstwo, rozkładające się ciało w temperaturze pokojowej plus ślady w postaci krwi i płynów ustrojowych będą niemożliwe do usunięcia z użyciem domowych środków czystości. W Vector Czechowice Dziedzice oferujemy kompleksową obsługę wszystkich spraw związanych ze sprzątaniem po trupach. Co oferujemy i jak pracujemy?

Dlaczego dezynfekcja po zmarłych jest konieczna?

Jeśli śmierć człowieka następuje poza warunkami szpitalnymi, a ciało nie jest przeniesione od razu do przystosowanej chłodni, w temperaturze pokojowej niemal od razu rozpoczyna się proces jego rozkładu. Każda kolejna godzina to pojawienie się insektów, ich larw, a także nieprzyjemnego fetoru, bakterii, wirusów, grzybów i innych drobnoustrojów powstających w wyniku rozkładu mięsa. Jedynym sposobem, by zatrzymać ten cykl jest właściwe zabezpieczenie i usunięcie ciała a następnie uprzątnięcie całego mieszkania z pomocą specjalistycznych technik i środków. Vector Czechowice Dziedzice dysponuje niezbędnym sprzętem, wiedzą i doświadczeniem koniecznym do przeprowadzenia skutecznego czyszczenia po zgonach.

Zapytaj o szczegóły naszej usługi dezynfekcji po zmarłych w Czechowicach-Dziedzicach

Zadzwoń: +48 725 392 578

Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się bakterii i ich przedostanie się np. do kanałów wentylacyjnych w bloku zalecamy jak najszybsze podjęcie działania i skontaktowanie się z firmą Vector. Według zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej, działania na miejscu znalezienia ciała w celu jego zabezpieczenia i dezynfekcji mogą być prowadzone wyłącznie przez uprawnione do tego jednostki. Vector współpracuje często ze Strażą Pożarną, Policją i innymi instytucjami państwowymi prowadząc działania w całej Polsce.

Jak przebiega sprzątanie mieszkań po śmierci w Czechowicach-Dziedzicach?

Po dotarciu na miejsce zlecenia i zabezpieczeniu go przed wstępem osób nieuprawnionych przechodzimy do analizy stopnia zanieczyszczenia mieszkania i skali problemu. Do każdego z przypadków podchodzimy indywidualnie i na miejscu planujemy które z metod czyszczenia mogą przynieść najlepsze rezultaty. Posiadamy przy tym szeroki wachlarz metod dezynfekcji i neutralizacji czynników biologicznych, dzięki któremu przeprowadzone sprzątanie po zwłokach pozostawia mieszkanie czystym, w stanie sprzed znalezienia zwłok.

Dezynfekcja po zmarłych

Zwykle przed rozpoczęciem czyszczenia po zwłokach musimy pozbyć się z mieszkania elementów przeszkadzających w przeprowadzeniu dokładnego sprzątania po trupie oraz mogących ulec zniszczeniu przez zastosowane przez nas środki i metody czyszczenia. Meble, gabaryty, śmieci i cenne przedmioty są wynoszone, czyszczone suchym lodem lub utylizowane, zależnie od potrzeby i oczekiwań klienta. Przy pustym mieszkaniu pracuje się znacznie lepiej i skuteczniej.

Usuwanie krwi, płynów ustrojowych, likwidacja zapachu oraz różnorodnych bakterii, wirusów i drobnoustrojów realizujemy korzystając między innymi z:

  • Ozonowania,
  • Zamgławiania suchą mgłą,
  • Oczyszczania suchym lodem,
  • Mikrodyfuzją,
  • AirFoga i metody kapsułkowej,
  • Dezynfekcji metodą SGP.

W razie potrzeby możemy zdecydować także o użyciu czyszczenia termicznego z użyciem wysokich temperatur i pod ciśnieniem oraz usuwania części podłogi, tapet czy zewnętrznej farby na ścianach jeśli zabrudzenia z krwi są zbyt trudne do usunięcia. W przypadku mieszkań o mniejszej skali zabrudzenia, powrót do mieszkania jest możliwy już po 12 godzinach od zakończenia prac, bez konieczności przeprowadzania remontu mieszkania.

KONTAKT Czechowice-Dziedzice

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48

FAQ — sprzątanie po zgonach Czechowice-Dziedzice

Na co w szczególności zwracać uwagę przy doborze odpowiedniej firmy sprzątającej po zmarłych w Czechowicach-Dziedzicach ?

Wybierając firmę, której zadaniem będzie sprzątanie i dezynfekcja miejsca zgonu w Czechowicach-Dziedzicach, warto zwrócić uwagę na to czy dana firma posiada odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie i umiejętności w tym zakresie potwierdzone certyfikatami. Tylko w pełni profesjonalna i znająca się na dezynfekcji firma będzie w stanie zapewnić pełne bezpieczeństwo lokalu, w którym doszło do zgonu.

Co zrobić z wartościowymi rzeczami w trakcie sprzątania domu po zmarłym?

Wszelkie wartościowe przedmioty, można odzyskać przy użyciu suchego lodu. Nasza firma oferuje taką usługę i jest ona bardzo przydatna szczególnie w przypadku przedmiotów o dużej wartości sentymentalnej.

Od czego zależy czas sprzątania po zgonach?

Czas potrzebny na sprzątnie i dezynfekcje po zgonie jest bardzo różny i zależy od wielu czynników takich jak stopień rozkładu ciała, wielkość obszaru skażonego, przyczyna śmierci, poziom zaawansowania prac, ilość gabarytów i śmieci, jakie trzeba usunąć z lokalu i wiele innych.