Profesjonalne czyszczenie i sprzątanie mieszkań po śmierci to usługa oferowana przez Vector Mikołów, kierowana zarówno do osób indywidualnych jak i instytucji. Przypadki znalezienia ciała człowieka w mieszkaniu, domu, biurze, hotelu czy innym obiekcie zamkniętym nigdy nie należą do łatwych, ale przeprowadzenie pełnej dezynfekcji po zwłokach jest jedną z pierwszych czynności, o jakich należy pomyśleć. Właściwe zabezpieczenie miejsca znalezienia ciała pozwoli uchronić ludzi przed kontaktem z groźnymi dla zdrowia bakteriami i wirusami. Jak przeprowadzamy dezynfekcję po zmarłych w Mikołowie?

Sprzątanie mieszkań po zmarłych w Mikołowie

Przyczyną obowiązku sprzątania po trupach oraz powodem, dla którego należy pracę taką zlecić profesjonalistą są bakterie, wirusy i groźne dla zdrowia i życia człowieka drobnoustroje rozwijające się w trakcie rozkładu ciała w temperaturze pokojowej. Nawet kilka godzin w takich warunkach powoduje pojawienie się na miejscu larw i owadów, a każda kolejna doba stwarza większe zagrożenie dla ludzi, którzy znajdą się w otoczeniu zwłok bez odpowiedniej ochrony. Jeśli mieszkanie ma być w dalszym ciągu zdatne do użytku i bezpieczne dla mieszkańców, przeprowadzenie dezynfekcji będzie niezbędne, nawet gdy później planowany jest remont pomieszczenia.

Sprzątanie po zgonie Mikołów – usługa polegająca na przeprowadzeniu dokładnego oczyszczania mieszkania po śmierci z wykorzystaniem różnych metod, jak np. dezynfekcja czy ozonowanie. Powinni ją wykonywać specjaliści, z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń. Fachowe odkażanie pomieszczeń należy przeprowadzić w przypadku: zgonu naturalnego, zabójstwa, samobójstwa, tragicznych wypadków.

Zapytaj o szczegóły naszej usługi – dezynfekcja po zmarłych Mikołów

Zadzwoń: +48 725 392 578

W Vector Mikołów przeprowadzamy sprzątanie po zmarłych według określonych, branżowych standardów oraz wytycznych Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Posiadamy certyfikaty niezbędne w trakcie przebywania w miejscu znalezienia zwłok i pozwalające nam zając się zabezpieczeniem miejsca oraz jego dokładnym oczyszczeniem. Współpracujemy z instytucjami państwowymi, policją i strażą pożarną, dbając o to by mieszkanie, w którym zostało znalezione ciało oraz jego otoczenie mogły powrócić do normalnego funkcjonowania.

Dezynfekcja po zmarłych

Niezbędne etapy dezynfekcji po zwłokach

Powstające przy rozkładzie ciała bakterie i wirusy, a także okropny fetor wydzielający się z gnijących zwłok muszą być usunięte z pomocą specjalistycznych środków i technik odkażania. Domowe środki nie są w stanie ich usunąć, dlatego sprzątania po zwłokach nie należy podejmować się samodzielnie. Docierając na miejsce zdarzenia, ekipa Vector Mikołów przeprowadza własną ocenę miejsca zdarzenia a następnie dobiera środki i techniki pracy dopasowane do sytuacji zastałej na miejscu. Mamy określony schemat działania i staramy się trzymać go w większości przypadków, ale każdy przypadek traktujemy indywidualnie a sprzątanie po śmierci naturalnej i ciele znalezionym po kilku godzinach nie może być porównywane do sprzątania po zwłokach samobójcy, po zabójstwie, wypadku losowym czy ciele rozkładającym się od tygodni.

Czyszczenie po zmarłych Mikołów – usługa dezynfekcji mieszkań, która sprawia, że skażone pomieszczenia nadają się do ponownego użytku już po 12 godzinach od przeprowadzonego oczyszczania. Realizowana jest na terenie Mikołajowa i obejmuje dezynfekcję, dezodoryzację i ozonowanie.

Do przeprowadzenia dezynfekcji po zwłokach używamy wyłącznie sprawdzonych i atestowanych środków chemicznych i biologicznych zatwierdzonych do specjalistycznego użytku. Korzystamy ze sprawdzonego i szeroko rozpoznawalnego ozonowania, ale też

  • technologii SGP,
  • mikrodyfuzji,
  • zamgławiania AirFogiem – metoda kapsułkowa,
  • czyszczenia suchą mgłą i suchym lodem,
  • czyszczenia termicznego.

Każda powierzchnia w otoczeniu miejsca znalezienia zwłok musi być dokładnie sprzątnięta i zdezynfekowana z wykorzystaniem przynajmniej dwóch, a najlepiej kilku różnych metod, co zapewni wysoką skuteczność działania.

Z powodu wykorzystania środków chemicznych i konieczności pełnej dezynfekcji każdego mieszkania, po opuszczeniu go przez naszych techników zalecamy przynajmniej 12 godzin przerwy przed wejściem do mieszkania bez zabezpieczenia. Przed opuszczeniem miejsca wykonujemy, jeśli to konieczne, ozonowanie klatek schodowych, wind i miejsc wspólnego użytku w blokach.

KONTAKT – Vector Mikołów – sprzątanie i dezynfekcja po zgonach

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48

FAQ – dezynfekcja po zwłokach Mikołów

W jaki sposób podczas sprzątania po zmarłych czyszczone są przedmioty wartościowe?

Nasza firma oferuje usługę odzyskiwania wartościowych przedmiotów przy pomocy suchego lodu. To bardzo skuteczna metoda, które pozwala na uratowanie przedmiotów posiadających wartość sentymentalną lub też finansową przed ich utylizacją.

Jak długo trwa sprzątanie po zgonie?

Sprzątanie i dezynfekcja miejsca zgonu Mikołów to usługa, której czas trwania jest zależny od danego zlecenia. Wpływ na to mają takie czynniki jak:

  • przyczyna śmierci,
  • stopień rozkładu ciała,
  • wielkość obszaru skażonego,
  • ilość przedmiotów oraz śmieci, jakie należy usunąć z lokalu

i wiele innych czynników, które bezpośrednio wpływają na wydłużenie czasu pracy.

Czy w ramach usługi sprzątania po zgonach w Mikołowie czyszczone jest tylko pomieszczenie, w którym doszło do śmierci?

Często wystarczające jest przeprowadzenie dezynfekcji jedynie w pomieszczeniu, w którym doszło do zgonu. Jednak, aby mieć pewność, że cały lokal jest bezpieczny, warto w niektórych sytuacjach przeprowadzić np. ozonowanie mieszkania. Oczywiście w przypadku śmierci z powodu zabójstwa czy też samobójstwa, często dezynfekcja obejmuje znacznie większy obszar, czasami wykraczający nawet poza jeden lokal.