Sprzątanie po zwłokach lepiej zostawić profesjonalistom. Jak wskazuje Państwowa Inspekcja Sanitarna, jedynie specjalistyczne środki chemiczne i niedostępne dla osób bez uprawnień techniki dezynfekcji i odkażania pomieszczeń są w stanie całkowicie zabezpieczyć mieszkanie, w którym doszło do zgonu i przynajmniej częściowego rozkładu ciała. W Vector Łaziska Górne oferujemy pomoc w sprzątaniu po zwłokach bazując na wieloletnim doświadczeniu naszych techników oraz najnowszych metodach sprzątania i odkażania po zmarłych.

Jak przeprowadza się kompleksową dezynfekcję po zgonie?

Przebieg dezynfekcji po zwłokach różni się w zależności od przypadku i chociaż przebiega według ujednoliconych standardów branżowych, zawsze zależy od sytuacji, jaką zastaniemy w sprzątanym mieszkaniu. Dezynfekcja po zmarłych obejmuje nie tylko usuwanie nieprzyjemnego zapachu i insektów, które pojawiają się w miejscu rozkładu ciała, ale też licznych bakterii, wirusów, śladów i tkanek znalezionych w mieszkaniu. Samodzielnie nie będą Państwo w stanie ich usunąć nie tylko ze względu na trudną sytuację, jaką niesie za sobą śmierć bliskiego, ale głównie z powodu braku odpowiednich środków. Domowe płyny odkażające nie działają na wszystkie bakterie i wirusy, a wietrzenie nie pomaga w pozbyciu się fetoru gnijącego ciała.

Zapytaj o szczegóły naszej usługi

Zadzwoń: +48 725 392 578

Technicy Vector działający w Łaziskach Górnych i na terenie całej Polski są doświadczeni i przeszkoleni w dobieraniu metod i środków odkażania do indywidualnego przypadku, dzięki czemu zawsze działają tak szybko, jak to możliwe gwarantując najwyższą skuteczność odkażania. Wśród stosowanych metod  korzystamy z

  • Oczyszczania ozonem,
  • Dezynfekcji suchym lodem,
  • Zamgławiania AirFogiem ULV i metodą kapsułkową,
  • Technologii SGP ze Stanów Zjednoczonych,
  • Dezynfekcji suchą mgłą oraz dezynfekcji termicznej,
  • Odkażania chlorkami bezankoniowymi i podchlorynem.

W ramach usługi dezynfekcji po zmarłych zajmujemy się zabezpieczaniem i usuwaniem płynów organicznych, odpadów, śladów krwi, płynów ustrojowych oraz tkanek, które mogą znajdować się na miejscu zdarzenia. Nawet po usunięciu ciała przed odpowiednie służby, w miejscu jego znalezienia będą znajdowały się tkanki, które należy zabezpieczyć i odpowiednio usunąć.

Dezynfekcja po zgonie - Vector

Podstawy specjalistycznej dezynfekcji po zwłokach

Potrzeba zlecenia sprzątania po zmarłych specjalistom nie obowiązuje wyłącznie w przypadku krwawych scen śmierci, wypadków losowych, samobójstw czy zabójstw. Zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Ustawy z dnia 14 marca 1985 r., dezynfekcja po zgonie powinna zawsze obejmować stosowanie specjalistycznego sprzętu, atestowanych środków czyszczących i kompleksowego procesu odkażania. Stosowane w Vector techniki łączymy tak, by gwarantowały pełną skuteczność odkażania i nie pozostawiały po sobie ani szkodliwych czynników biologicznych, ani chemicznych oparów powstających podczas procesu dezynfekcji. Każde mieszkanie po zakończonej pracy powinno odstać 12 godzin przed powrotem do użytku.

Sprzątanie po zmarłych z firmą Vector

Dysponując rozległą wiedzą z zakresu odkażania i sprzątania mieszkań po zwłokach na różnym etapie rozkładu oferujemy Państwu fachową pomoc i wsparcie podczas dezynfekcji po śmierci. Mamy świadomość, jak trudnym okresem w Państwa życiu jest śmierć bliskiej osoby, ale wiemy też, że sprzątanie mieszkań po zmarłych to konieczność i że warto przeprowadzić je jak najszybciej. Zapraszamy do kontaktu – udzielimy wszelkich informacji odnośnie współpracy i przygotujemy techników do szybkiego odkażenia Państwa mieszkania.

KONTAKT – Vector Łaziska Górne

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48