Sprzątanie po zwłokach należy przeprowadzić bez względu na to, czy śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych czy w wyniku samobójstwa. Rozkładające się zwłoki pozostawiają po sobie wiele niebezpiecznych czynników biologicznych, których należy pozbyć się w odpowiedni sposób i które najczęściej są dla gołego oka niewidoczne. W Vector Siemianowice Śląskie przeprowadzamy sprzątanie domu po śmierci, zabójstwach i samobójstwach z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu do dezynfekcji mieszkań po zmarłych.

samochód

Na czym polega sprzątanie po zgonach?

Wiele etapów prowadzonej przez nas dezynfekcji po śmierci zależy od stanu rozkładu ciała w momencie usunięcia go z mieszkania oraz rodzaju śmierci, do jakiej w mieszkaniu doszło. Z reguły sprzątanie po samobójstwach jest bardziej wymagające niż sprzątanie po śmierci naturalnej, jednak w obydwu przypadkach staramy się wykorzystać wszystkie dostępne nam techniki i środki i zagwarantować najlepszy efekt pracy. Technicy Vector Siemianowice Śląskie posiadają wieloletnie doświadczenie w branży, dzięki czemu są w stanie dokładnie oszacować skalę problemu i zaplanować dezynfekcję po zgonie nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Sprzątanie po zgonach wymaga więcej pracy, niż może się wydawać. Ze względu na konieczność usunięcia wielu niewidocznych śladów w postaci rozwijających się bakterii, wirusów, drobnoustrojów czy grzybów, konieczne może okazać się wyniesienie mebli i gabarytów znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca śmierci. Sprzątając mieszkania po rozkładzie ciała mamy na uwadze cenne przedmioty, starając się zawsze ocalić jak największą liczbę rzeczy z mieszkania. W celu tym stosujemy między innymi technikę zamgławiania, ozonowania i czyszczenia suchym lodem, które pozwalają uniknąć uszkodzenia mebli czy sprzętów.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

 

Dezynfekcja domu po śmierci – działania krok po kroku

Gdy nasi technicy przygotują już miejsce śmierci do dezynfekcji i usuną z niego gabaryty oraz zalegające śmieci, praca skupia się na neutralizacji nieprzyjemnego zapachu oraz widocznych i niewidocznych zabrudzeń będących efektem rozkładu ciała. Przy sprzątaniu po samobójstwach i zabójstwach często konieczne jest termiczne usuwanie zabrudzeń z sufitów czy ścian, zwykle pomijane przy sprzątaniu po śmierci z przyczyn naturalnych.

Dezynfekcja domu po zgonie wykorzystuje specjalistyczne środki chemiczne, które skutecznie neutralizują wszelkie czynniki biologiczne – bakterie, wirusy czy grzyby będące produktem rozkładu ciała są dla osób zdrowych niebezpieczne i powinny zostać jak najszybciej usunięte. W celu tym stosujemy w Vector Siemianowice Śląskie metodę GTX 40, zamgławianie, oraz profesjonalne ozonowanie.

Odkażanie po zgonie i sprzątanie po zmarłym — środki bezpieczeństwa

dezynfekcja domu po zgonie
Specjalistyczna dezynfekcja domu po zgonie

Dezynfekcja po śmierci wymaga zawsze kompleksowego podejścia do problemu i zrozumienia konieczności uprzątnięcia zanieczyszczeń, które dla postronnego obserwatora będą zupełnie niewidoczne. Tylko ze specjalistycznymi środkami chemicznymi i technikami przemysłowymi można jednak w pełni upewnić się, że mieszkanie po zgonie jest ponownie zdatne do użytku i bezpieczne dla jego kolejnych mieszkańców. W ramach usługi wykonujemy także obowiązkową dezynfekcję części wspólnych w blokach mieszkalnych, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo i komfort wszystkich sąsiadów.

W Vector Siemianowice Śląskie wiemy, jak radzić sobie z wirusem WZW A, B, bakteriami, grzybami czy patogenami zagrażającymi bezpośrednio zdrowiu człowieka. Nasi technicy pracują w pełnym kombinezonie bezpieczeństwa dbając o to, by po opuszczeniu miejsca po zgonie przestrzeń była bezpieczna do ponownego użytku.

Vector Siemianowice Śląskie – profesjonalne usługi

dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578