Kim jesteśmy i czym się zajmujemy? Nazywamy się Vector Gliwice i od lat oferujemy doskonałe sprzątanie miejsca zgonu. Jeżeli potrzebują Państwo dokładnego posprzątania mieszkania, piwnicy lub garażu, jesteśmy do dyspozycji.

Profesjonalne sprzątanie po zmarłych na terenie całych Gliwic

Zadzwoń: +48 725 392 578

Sprzątanie  po osobie zmarłej w Gliwicach – Vector

Zdobyliśmy stosowne pozwolenia by móc zaoferować Państwu sprzątanie po śmierci z przyczyn naturalnych, w wyniku morderstwa, samobójstwa lub wypadku losowego. Wiemy jak bolesna jest to sytuacja i dołożymy wszelkich starań by ułatwić Państwu ten trudny czas. Naszą ofertę czyszczenia po zmarłych w Gliwicach kierujemy nie tylko do osób prywatnych, ale też firm, biur, hoteli, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych.

Dezynfekcja miejsc zgonu w Gliwicach – jak przebiega?

Wiemy jak wykonać swoje zadanie nawet, jeżeli chodzi o tak drastyczny przypadek jak dezynfekcja po zmarłym, którego znaleziono w stanie rozkładu. Może być to dla Państwa sytuacja niebezpieczna, ponieważ zwłoki wydzielają szkodliwe dla zdrowia grzyby, patogeny i wirusy.

Nasi technicy przeprowadzą oględziny pomieszczenia, w którym doszło do zdarzenia w celu ustalenia poziomu skażenia. Następnie dobiorą odpowiednie metody czyszczenia. Etapów dezynfekcji po zgonie może być kilka, w każdym przypadku występuje odkażanie powierzchni za pomocą stosownych preparatów. Kolejny krok to usuwanie już zneutralizowanych fragmentów tkanek, krwi, fekaliów i płynów ustrojowych.

Przeprowadzamy również ozonowanie pomieszczeń w celu usunięcia odoru i alergenów z powietrza.

Dezynfekcja po zgonach - Vector Gliwice

Nasze usługi, realizowane w Gliwicach, objęte są bezterminową gwarancją, wykonujemy je z wprawą oraz dokładnością. Po zakończeniu czyszczenia miejsca śmierci oddamy Państwu pełną dokumentację administracyjną, fakturę, zaświadczenie do sanepidu, kartę odpadów i certyfikat.

Dezynfekcja domu po śmierci w Gliwicach oznacza konieczność usunięcia z pomieszczenia w którym nastąpił zgon wszystkich widocznych i niewidocznych zabrudzeń mogących zagrażać zdrowiu i życiu ludzi. Dezynfekcja po rozkładzie ciała obejmuje nie tylko usuwanie fekaliów czy widocznych śladów krwi (w przypadku dezynfekcji po zabójstwach i samobójstwach), ale też niezauważalnych czynników biologicznych, drobnoustrojów i patogenów rozprzestrzeniających się po całym domu.

Firma Vector jest specjalistą sprzątania po zmarłych w Gliwicach.

Certyfikaty potwierdzające kwalifikacje technika

Sprzątanie po zabójstwie i zgonie – o tym warto pamiętać

Płyny ustrojowe i produkty rozkładu ciała w mieszkaniu mogą przenosić groźne dla zdrowia i życia ludzi patogeny, wirusy (w tym HIV i WZW A i B) oraz bakterie. Kontakt z nimi bez odpowiedniego zabezpieczenia w postaci kombinezonu nie jest bezpieczny, dlatego pracę nad sprzątaniem po zmarłych należy zlecać wykwalifikowanej firmie dysponującej specjalistycznym sprzętem i atestowanymi środkami chemicznymi. Wymagania takie stawia Państwowa Inspekcja Sanitarna i ze względów bezpieczeństwa należy ich przestrzegać.

sprzątanie po trupach
Szybkie, dokładne i skuteczne sprzątanie po śmierci w Gliwicach.

Podczas gdy rodzina przygotowuje się do pochówku zmarłej, bliskiej im osoby, technicy Vector Gliwice mogą działać na miejscu, przeprowadzając kompleksową dezynfekcję domu po zmarłych. Wyniesienie gabarytów, uprzątnięcie śmieci, dezynfekcja cennych przedmiotów z użyciem suchego lodu – wymienione czynności to dopiero początek działań w ramach sprzątania po zabójstwach, samobójstwach i zgonach naturalnych.

Nasi technicy starają się ograniczyć zniszczenia do minimum i przeprowadzić sprzątanie po zgonie szybko, ale i skutecznie. Przy bardzo drastycznych scenach śmierci konieczne może być jednak usunięcie tapet czy podłóg i dokładna dezynfekcja po trupie wszystkich ścian, sufitów i małych przestrzeni, na których zalegają niewidoczne gołym okiem zabrudzenia. Wyczuwalny fetor to wbrew pozorom nie jedyny problem, z jakim trzeba zmierzyć się podczas sprzątania po zmarłych.

dezynfekcja po zgonie

Sprzątanie domu po śmierci w Gliwicach – niezbędne kroki

W Vector Gliwice stosujemy sprawdzone techniki i specjalistyczne urządzenia, dzięki którym możemy przeprowadzić dezynfekcję po zgonie szybko i skutecznie. Ważne jest jednak utrzymanie prawidłowej kolejności wykonywanych działań – po sprzątnięciu po zgonie wszystkich mebli i gabarytów przechodzimy do gruntownego czyszczenia ścian, sufitów, podłóg i wszystkich powierzchni na których mogły znaleźć się krew, płyny ustrojowe, fekalia czy inne ślady rozkładu ciała przenoszące potencjalnie groźne wirusy, bakterie, grzyby i patogeny. Korzystamy z kilku metod jednocześnie, by zapewnić stuprocentową dezynfekcję po trupie bez względu na skalę zanieczyszczenia.

Dla techników Vector Gliwice jedną z najważniejszych czynności podczas dezynfekcji po śmierci jest ozonowanie i zamgławianie mieszkania suchą mgłą. Metody te pozwalają dokończyć proces oczyszczania pomieszczenia i powietrza, ułatwiają usuwanie fetoru przenikającego także do systemu wentylacyjnego oraz dezynfekcję wszystkich trudno dostępnych powierzchni, które mogą stanowić zagrożenie w przyszłości. Po zakończonej pracy w mieszkaniu zawsze prowadzą dezynfekcję po zgonie także w obrębie korytarza, klatki schodowej czy windy, którą zwłoki zostały wyniesione z mieszkania. Wszystko po to, by zapewnić mieszkańcom w najbliższym otoczeniu całkowite bezpieczeństwo.

samochód

Dlaczego Vector Gliwice?

Jako jedna z niewielu firm w Polsce posiadamy certyfikaty potwierdzające jakość wykonywanych przez nas usług i uprawnienia, które pozwalają nam współpracować ze wszystkimi służbami w tym policją, pogotowiem czy sanepidem. Po każdej zakończonej dezynfekcji po zgonie w Gliwicach wystawiamy fakturę i gwarancję potwierdzającą wykonanie przez naszych techników wszystkich niezbędnych prac przygotowujących mieszkanie po zgonie do dalszego użytku.

KONTAKT – Vector – sprzątanie po zgonach – Gliwice i okolice

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48

FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące sprzątania po zgonach  Gliwice

1. Czy pozbycie się odoru po zwłokach jest możliwe?

Tak. Wykorzystywana podczas dezynfekcji po zwłokach metoda ozonowania gwarantuje skuteczne wyeliminowanie drażniącego fetoru po zmarłym i całkowite odświeżenie powietrza w mieszkaniu. Metoda ta nie maskuje nieprzyjemnych zapachów, a eliminuje je u źródła, dlatego też jest skuteczniejsza niż stosowanie jakichkolwiek zapachowych odświeżaczy i aerozoli.

2. Czy skażone z powodu wycieku płynów ustrojowych osoby zmarłej meble można wyrzucić do zwykłego kontenera na śmieci?

Nie. Z powodu skażenia i bezpośredniego zagrożenia biologicznego, wszystkie przedmioty i meble wyrzucane z mieszkania po zmarłym powinny być odpowiednio zabezpieczone i poddane utylizacji zgodnie z obowiązującymi procedurami. Firma Vector zajmuje się tym w ramach realizowanej usługi dezynfekcji mieszkań po zmarłych w Gliwicach.

3. Dlaczego warto wybrać firmę, która wydaje kompleksową dokumentację i raport ze stanu pomieszczenia po sprzątaniu po zmarłych?

Wybór zaufanej firmy wystawiającej wszelką niezbędną dokumentację potwierdzającą wykonanie usługi dezynfekcji mieszkania po zmarłych i popierającą swoje działania stosownymi certyfikatami to jedyna gwarancja bezpiecznego przygotowania lokalu do ponownego użytkowania. Dokumentacja i raport ze stanu pomieszczenia są także potwierdzeniem dla Państwowej Inspekcji Sanitarnej, zgodnie z której wymogami sprzątanie po zmarłych może być przeprowadzone wyłącznie przez specjalistyczną firmę.