dezynfekcja po zmarłychSprzątanie po zwłokach to spore wyzwanie, które zawsze należy pozostawić wyspecjalizowanej ekipie. W Vector Sosnowiec oferujemy usługi sprzątania domu po śmierci, zabójstwach i samobójstwach, wykorzystując zaawansowany sprzęt do dezynfekcji mieszkań po zmarłych. Ze względu na zagrożenia, jakie niesie za sobą bezpośredni kontakt z drobnoustrojami i czynnikami biologicznymi powstałymi po rozkładzie ciała, nasi technicy zawsze upewniają się, że sprzątane miejsce zostanie całkowicie zabezpieczone dla innych osób przebywających w nim na co dzień.

Na czym polega sprzątanie po zgonach?

Poszczególne etapy prac koniecznych do wykonania podczas sprzątania po samobójstwach i dezynfekcji po zmarłych dopasowujemy indywidualnie dla każdego przypadku, zależnie od poziomu skażenia pomieszczeń i ilości zabrudzeń. Technicy Vector Sosnowiec, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży i uczestnictwie w licznych szkoleniach potwierdzonych certyfikatami są w stanie dokładnie oszacować skalę problemu i zaplanować dezynfekcję po zgonie krok po kroku.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Na początku zawsze skupiamy się na opróżnieniu mieszkania z mebli i gabarytów oraz zalegających śmieci. Sprzątając mieszkania po rozkładzie ciała musimy mieć na uwadze cenne przedmioty, które rodzina zmarłego może chcieć ocalić, ale też zanieczyszczenia, które mogły się na nie dostać w trakcie rozkładu ciała. Z tego też powodu, poza profesjonalną utylizacją niepotrzebnych gabarytów, Vector Sosnowiec ozonowanie po zwłokach oraz czyszczenie i dezynfekcję po zmarłych obejmującą oczyszczanie mebli i cennych przedmiotów kapsułkową metodą zamgławiania ULV-Airfog oraz przez czyszczenie suchym lodem.

Sprzątanie domu po śmierci krok po kroku

sprzątanie mieszkań po zgonach
Profesjonalne sprzątanie mieszkań po zgonach.

Po wstępnym przygotowaniu przestrzeni, technicy Vector Sosnowiec przechodzą do całkowitego sprzątania miejsc śmierci uzależnionego od stopnia zabrudzenia mieszkania. Konieczne mogą okazać się na tym etapie demontaż podłóg, zrywanie tapet, a przy minimalnym zabrudzeniu termiczne czyszczenie sufitów i ścian.

Dezynfekcja domu po zgonie wymaga wykorzystania specjalistycznych środków chemicznych neutralizujących płyny ustrojowe i czynniki biologiczne oraz umożliwiających skuteczne usunięcie tkanek, fekaliów oraz fetoru, którego nie pozbędziemy się jedynie poprzez wietrzenie mieszkania. W Vector Sosnowiec stosujemy między innymi metodę GTX 40 z USA, technologię SGP,oraz technikę ozonowania z wykorzystaniem przemysłowego generatora DS-46-RHR.

Odkażanie po zgonie i sprzątanie po zmarłym — środki bezpieczeństwa

Dezynfekcja po śmierci wymaga kompleksowego podejścia do obszaru, w którym nastąpiło samobójstwo czy zgon, dlatego zawsze po wykonanej pracy wewnątrz domu lub mieszkania wykonujemy dodatkowo odkażanie po zgonie w obrębie korytarza, windy i klatki schodowej. Ze względu na stosowane przemysłowe środki chemiczne, ponowne użytkowanie lokalu jest możliwe po 12 godzinach od zakończenia pracy przez ekipę Vector Sosnowiec.

Odpowiednie sprzątanie po zmarłych wykonane zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa pozwala uniknąć bezpośredniego kontaktu osób zdrowych z bakteriami, płynami ustrojowymi,  groźnymi grzybami, wirusami (m.in. HIV, WZW A, B) a także innymi patogenami i czynnikami biologicznymi stwarzającymi bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia.

Zobacz cennik usługi!

Co oferuje firma Vector Sosnowiec?

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem i historią pracy w wielu trudnych przypadkach na terenie całej Polski możemy zapewnić, że technicy Vector Sosnowiec zawsze podchodzą do powierzonych im zadań sumiennie i w stu procentach profesjonalnie. Ciągły nacisk na szkolenia i doskonalenie wykorzystywanych technik sprzątania pozwolił nam otrzymać niezbędne certyfikacje na usługi sprzątania po zmarłych, co w efekcie umożliwiło bezpośrednią współpracę z Komendami Policji, Strażą Miejską, Instytucjami Państwowymi, oraz Sanepidem.

Vector Sosnowiec – profesjonalne usługi dezynfekcji i

sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578