Usługi sprzątania mieszkań po śmierci stanowią jeden z podstawowych obszarów działalności Vector Lubin. Specjalizujemy się w profesjonalnej dezynfekcji po zwłokach, pracując w mieszkaniach i pomieszczeniach w których nastąpiła śmierć z przyczyn naturalnych, samobójstwo, zabójstwo lub inny wypadek losowy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, ciągłemu szkoleniu się naszych techników i rozległej wiedzy w zakresie skutecznej dezynfekcji po śmierci jesteśmy w stanie zapewnić Państwu gwarancję jakości i pewność, że wszystkie niebezpieczne bakterie i wirusy zostaną z mieszkania skutecznie usunięte. Na czym polega sprzątanie po zwłokach i dlaczego jest tak ważne?

Zobacz cennik usługi!

Sprzątanie po zgonach – niezbędna procedura dezynfekcji

sprzątanie po zgonachZgodnie z zaleceniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej, sprzątanie po zmarłych wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, środków z atestami, dużej wiedzy oraz doświadczenia.

Kwestia ta wynika bezpośrednio z rozwijających się na ciele bakterii, wirusów i patogenów szkodliwych dla ludzkiego zdrowia i niemożliwych do usunięcia przy użyciu standardowych, domowych środków czystości. Zlecenie sprzątania mieszkania po zmarłym ekipie Vector Lubin daje Państwu gwarancję bezpieczeństwa pomieszczeń, które miały bezpośredni kontakt ze zwłokami osoby zmarłej – posiadamy certyfikaty poświadczające jakość naszych usług i korzystamy wyłącznie z certyfikowanych, atestowanych sprzętów do dezynfekcji mieszkań po śmierci.

Konieczność sprzątania po zwłokach jest dość oczywista – znajdujące się w temperaturze pokojowej ciało ulega dość szybko procesowi rozkładu i uwalnia z siebie nie tylko nieprzyjemny odór, ale też wiele szkodliwych dla zdrowia związków i bakterii. Rozkład jest często niezauważalny gołym okiem, jeśli ciało zostało odkryte stosunkowo szybko, ale jego efekty zawsze są dla człowieka szkodliwe – rozkład ciała przyciąga insekty, które składają w ciele jaja i przyspieszają proces gnicia, a więc i uwalniania groźnych wirusów, grzybów i bakterii.

Jak przebiega dezynfekcja po zwłokach?

Dzięki wieloletniej obecności w branży, technicy Vector Lubin mogą działać dziś w oparciu o skuteczne, wypracowane schematy pracy i przeprowadzić dezynfekcję mieszkania po zmarłym szybko i dokładnie. Zawsze zaznaczamy jednak, że każdy przypadek jest inny i musimy traktować go indywidualnie – odpowiednie dobranie środków czystości i technik dezynfekcji po zwłokach gwarantuje najlepsze efekty.

Działając schematycznie, na początku zawsze skupiamy się na pozbyciu się śmieci, zanieczyszczeń, gabarytów i sprzętów AGD które miały kontakt z ciałem, mogą być siedliskiem bakterii i wymagają całkowitej dezynfekcji z użyciem suchego lodu lub, jeśli ta nie jest możliwa, właściwej utylizacji. Po usunięciu dużych elementów wyposażenia mamy możliwość pracy na dużych powierzchniach i dokładnego oczyszczenia przestrzeni.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

dezynfekcja mieszkań po zmarłychPodczas sprzątania po zmarłych, dużą rolę w osiąganiu najlepszych efektów odgrywa proces ozonowania. Metoda ta pozwala na skuteczne pozbycie się wszystkich niebezpiecznych dla zdrowia substancji, zarazków oraz alergenów, usunięcie nieprzyjemnego zapachu po rozkładających się zwłokach oraz przeprowadzenie dezynfekcji po zmarłym z użyciem jak najmniejszej ilości środków chemicznych szkodliwych dla mebli, podłóg czy wymagających dłuższego okresu wietrzenia przed ponownym oddaniem mieszkania do użytku.

Poza ozonowaniem, do przeprowadzenia pełnego i skutecznego sprzątania mieszkania po śmierci wykorzystujemy między innymi: odkażanie środkiem neutralizującym płyny ustrojowe, krew i tkanki, technologię SGP, zamgławianie Airfogiem ULV, mikrodyfuzję, dezynfekcję aktywną suchą mgłą, oraz dezynfekcję suchym lodem.

Vector Lubin – profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578