Dezynfekcja po zgonie jest czynnością zalecaną w każdym przypadku odkrycia w mieszkaniu zwłok człowieka, niezależnie od stanu ich rozkładu czy przyczyny śmierci. Działanie takie, poza generalnym sprzątnięciem po zwłokach i przywróceniem porządku w mieszkaniu pozwoli pozbyć się niebezpiecznych związków biologicznych, groźnych bakterii i wirusów oraz nieprzyjemnego zapachu znajdujących się na powierzchniach, które miały styczność ze zwłokami. W przypadku braku zabezpieczenia, ryzyko zachorowania dla osób które miały kontakt z zanieczyszczonym mieszkaniem może być dość wysokie. Jak nad sprzątaniem po zwłokach pracują technicy Vector Bielawa?

Zobacz cennik usługi!

Jak wygląda dezynfekcja mieszkania po zwłokach?

W pierwszej kolejności należy zdać sobie sprawę, że sprzątania po zwłokach nie powinny przeprowadzać osoby cywilne, nie przeszkolone we właściwych technikach dezynfekcji po zgonie i nie posiadające odpowiednich zabezpieczeń umożliwiających swobodne poruszanie się po miejscu zgonu. W mieszkaniu, w którym doszło do znalezienia zwłok mogą pracować inne służby, które zajmą się usunięciem ciała, ale pozostawią po sobie ślady zwłok, w tym płyny ustrojowe, krew, tkanki i inne zanieczyszczenia rozkładające się i wydzielające nieprzyjemny zapach. Do techników Vector Bielawa będzie należało ich jak najszybsze usunięcie.Dezynfekcja po śmierci

Dezynfekcja po trupach rozpoczyna się od wyniesienia z mieszkania i bezpośredniego otoczenia miejsca znalezienia zwłok wszystkich mebli, śmieci, gabarytów i elementów wyposażenia przeszkadzających w sprawnym i całkowitym oczyszczeniu pomieszczenia. Pozbycie się sprzętów AGD czy mebli umożliwia w niektórych przypadkach ich oczyszczenie i ponowne wykorzystanie, ale niektóre z elementów mogą wymagać całkowitej utylizacji i nasi technicy mogą zająć się nią w Państwa imieniu. Staramy się zawsze działać w zgodzie z etyką naszej pracy, ale też z szacunkiem i uwzględnieniem zdania naszych Klientów – strata bliskiej osoby jest trudnym emocjonalnie wydarzeniem i nie chcemy dokładać do komplikacji z nią związanych.

Sprzątanie po zwłokach z Vector Bielawa

Po wstępnym uprzątnięciu miejsca znalezienia zwłok, nasi doświadczeni technicy są gotowi do przejścia do całkowitej dezynfekcji mieszkania po zwłokach. Stosujemy sprawdzone środki chemiczne i technologie sprawdzone przez lata praktyki, dzięki czemu możemy zagwarantować szybkie i skuteczne sprzątanie po trupie.

Zajmujemy się sprzątaniem po samobójstwach, zabójstwach i zgonach naturalnych, dopasowując techniki pracy do zastałej sytuacji. Nie pozostawiamy po sobie niedokończonej pracy i choć staramy się działać szybko, zawsze stawiamy skuteczność i dokładność na pierwszym miejscu. Wykorzystywane przez nas podczas sprzątania po zwłokach środki pozwalają na powrót do mieszkania już w 12 godzin po zakończeniu prac naszych techników. W ramach usługi wykonujemy także ozonowanie klatek schodowych, wind i części wspólnych bloku mieszkalnego, z którymi mogły mieć styczność wynoszone z mieszkania zwłoki.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

dezynfekcja mieszkań po zmarłychWśród stosowanych przez Vector Bielawa technik sprzątania po zmarłym warto wymienić skuteczne i zatwierdzone przez Sanepid ozonowanie, dzięki któremu możemy pozbyć się nie tylko niebezpiecznych bakterii i wirusów, ale i nieprzyjemnego zapachu w mieszkaniu. Ponadto stosujemy metodę zamgławiania kapsułkowego Air-Fogiem, suchą mgłę, oraz dezynfekcję z użyciem suchego lodu. Zapraszamy do skorzystania z usług Vector Bielawa – służymy pomocą zawsze, gdy konieczne jest sprzątanie po zwłokach, niezależnie od miejsca ich znalezienia.

Vector Bielawa – profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578