Odkażanie po zgonieProces sprzątania po śmierci i dezynfekcji mieszkania po zwłokach jest niezbędnym etapem przygotowania i zabezpieczania mieszkania, w którym doszło do zgonu z przyczyn naturalnych lub  w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Sprzątanie po samobójstwach, zabójstwach oraz zdarzeniach losowych jest oczywiście bardziej wymagające niż sprzątanie po śmierci naturalnej, jednak w każdym z tych przypadków właściwa dezynfekcja mieszkania po zwłokach jest jedynym sposobem całkowitego pozbycia się nieprzyjemnego zapachu oraz rozwijających się bakterii, grzybów i zarazków. W Vector Lubań wiemy doskonale, jak sobie z tym poradzić.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Na czym polega dezynfekcja po zgonie?

Sprzątanie mieszkania po zmarłym to czynność, którą ze względu na obecność niebezpiecznych wirusów i bezpośredni kontakt z produktami rozkładu ciała należy zlecić profesjonalnej firmie doświadczonej specyficznie w dezynfekcji po zwłokach. Zgodnie z założeniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej, tylko specjaliści w dziedzinie mają dostęp do odpowiedniego sprzętu, środków i technik sprzątania po zwłokach gwarantującego najwyższą skuteczność. Domowe środki czystości nie będą w stanie usunąć śladów krwi, płynów ustrojowych, tkanek czy fekaliów, ale też nie poradzą sobie z niektórymi bakteriami i wirusami rozwijającymi się na powierzchni kontaktu zwłok z mieszkaniem, nawet jeśli zabrudzenia takie są niewidoczne. Równie nieskuteczne jest też stosowane przez wiele osób wietrzenie mieszkania w celu pozbycia się nieprzyjemnego zapachu.

Zobacz cennik usługi!

Cały proces dezynfekcji po zwłokach rozpoczyna się od pozbycia się z mieszkania mebli, Sprzątanie po samobójstwiegabarytów, sprzętu AGD i wszystkich ruchomych elementów, które mogły wejść w kontakt z rozkładającymi się zwłokami. W ten sposób technicy Vector Lubań są w stanie uwolnić sobie przestrzeń wymagającą dokładnej dezynfekcji z wykorzystaniem przemysłowych technik sprzątania po zwłokach. Jeśli to możliwe, wykorzystujemy dezynfekcję suchym lodem by oczyścić wyniesione meble czy sprzęty lub, w Państwa imieniu, zajmujemy się ich utylizacją. W przypadku sprzątania po zabójstwie lub samobójstwie, dezynfekcję mieszkania po zmarłych rozpoczynamy od termicznego czyszczenia ścian i sufitów i usuwania najtrudniej dostępnych śladów.

Środki używane podczas sprzątania mieszkania po zmarłych

certyfikat jakości usługW ramach dezynfekcji po zwłokach i sprzątania po trupach korzystamy z wielu sprawdzonych metod dezynfekcji dostępnych wyłącznie dla wyspecjalizowanych firm. Nasi technicy odbyli wiele szkoleń, posiadają certyfikaty jakości i są przygotowani do najtrudniejszych zadań związanych ze sprzątaniem po zwłokach. Wśród wykorzystywanych przez nas technik dezynfekcji po śmierci wymienić należy przede wszystkim ozonowanie, dzięki któremu pozbywamy się nieprzyjemnego zapachu oraz wielu drobnoustrojów, bakterii i wirusów rozwijających się na różnych powierzchniach w mieszkaniu. Ozonowanie wykorzystujemy też do odświeżenia części wspólnych budynku, a więc klatki schodowej czy windy.

W ramach dezynfekcji po zwłokach konieczna będzie neutralizacja czynników biologicznych, a więc wirusów, bakterii, grzybów, tkanek, krwi oraz płynów ustrojowych. Staramy się korzystać z jak najmniejszej ilości szkodliwych środków chemicznych, unikając uszkodzenia Państwa mienia, dlatego też wśród głównych technik wykorzystywanych w Vector Lubań pojawia się między innymi zamgławianie AirFogiem, mikrodyfuzja, wspomniane już ozonowanie oraz czyszczenie termiczne i czyszczenie suchym lodem.

Vector Lubań – profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578