Firma sprzątająca po zgonachDezynfekcja i sprzątanie po zwłokach prowadzone przez Vector Góra są usługami, które według zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej powinny być wykonywane przez doświadczoną i przeszkoloną w tego rodzaju zadaniach firmę. Ze względu na różnego rodzaju zagrożenia w postaci wirusów, bakterii i grzybów rozwijających się w otoczeniu rozkładającego się ciała, nawet po jego zabraniu nie zaleca się kontaktu z miejscem znalezienia go bez odpowiedniego zabezpieczenia. Procedura sprzątania po zwłokach pozwala skutecznie pozbyć się zagrożenia. W jaki sposób działamy na miejscu?

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Dezynfekcja mieszkania po zmarłych – ocena zakresu pracy

Zanim technicy Vector Góra będą mogli przystąpić do działania i przeprowadzić skuteczną dezynfekcję po zwłokach, ich pierwszym zadaniem będzie oszacowanie zakresu prac koniecznych do wykonania na miejscu już po przybyciu do Państwa zgłoszenia. Z reguły posiadamy swój określony schemat działania w ramach sprzątania po zwłokach i trzymamy się go dla osiągnięcia najlepszych efektów, ale nie wszystkie techniki dezynfekcji po śmierci są konieczne w każdym przypadku.

Sprzątanie po samobójstwach czy nieszczęśliwych wypadkach przebiega zwykle nieco inaczej i wymaga więcej pracy, niż sprzątanie po śmierci z przyczyn naturalnych. Bez względu na skalę zabrudzeń zawsze staramy się jednak osiągnąć najlepsze efekty w możliwie najkrótszym czasie.

dezynfekcja domu po zgonie

Dlaczego dezynfekcja po śmierci jest konieczna?

Przeprowadzenie prawidłowego sprzątana po zwłokach jest niezbędne, jeśli chcą Państwo uniknąć bezpośredniego kontaktu z groźnymi wirusami i bakteriami rozwijającymi się w otoczeniu rozkładającego się ciała. Czynniki biologiczne, w tym wirusy WZW A i B czy HIV mogą rozwijać się na różnych powierzchniach nawet po zabraniu ciała przez odpowiednie służby i ani domowe środki czystości ani długotrwałe wietrzenie w celu pozbycia się nieprzyjemnego zapachu nie są w stanie bakterii i patogenów zneutralizować. Profesjonalne sprzątanie po trupach jest koniecznością i jest zalecane niezależne od przyczyny zgonu oraz widocznych zabrudzeń.

Zobacz cennik usługi!

Na czym polega sprzątanie mieszkania po śmierci?

certyfikat jakości usługZgodnie z tym, co zostało już powiedziane, wiele zależy od stopnia zabrudzenia mieszkania – widoczne ślady krwi, płynów ustrojowych czy fekaliów będą wymagały dodatkowych kroków w celu neutralizacji największych skupisk bakterii oraz skutecznego usunięcia widocznych śladów. Nasi technicy, w razie konieczności, mogą zastosować nawet termiczne czyszczenie ścian i sufitów pozwalające na dezynfekcję po zwłokach na powierzchni ścian, podłóg czy sufitów. Aby czyszczenie termiczne oraz inne elementy dezynfekcji mieszkania po śmierci były skuteczne, zawsze staramy się usunąć z miejsca pracy zbędne meble, gabaryty i sprzęty AGD. Dla pewności i te mogą być poddane dezynfekcji z użyciem suchego lodu lub odpowiednio zutylizowane.

Za podstawę pracy przy sprzątaniu mieszkań po zgonach służy w Vector Góra ozonowanie. Technika ta ułatwia nam pozbycie się znacznej części wirusów, bakterii i grzybów zawieszonych w powietrzu oraz nieprzyjemnego zapachu. Działanie ozonowania wzmacniamy stosując m.in. metodę zamgławiania AirFogiem, mikrodyfuzję, czyszczenie suchym lodem i mgłą, oraz korzystając ze środków neutralizujących tkanki i aktywne bakterie, wirusy, grzyby i patogeny. Stosowane przez nas techniki pozwalają na powrót do mieszkania już po 12 godzinach od zakończonych prac. Dajemy gwarancję jakości wykonanych prac potwierdzoną oficjalnym certyfikatem zdobytym przez firmę Vector Góra.

Vector Góra – profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578