Sprzątanie po zwłokach w mieszkaniu jest czynnością, którą należy przeprowadzić niezależnie od tego jak długo ciało znajdowało się w mieszkaniu czy od przyczyny zgonu. Powodem, dla którego prawidłowa dezynfekcja po zwłokach jest tak ważna nie jest sam nieprzyjemny zapach unoszący się w mieszkaniu, ale wiele niebezpiecznych bakterii i wirusów które mogą rozwijać się w pomieszczeniu w wyniku rozkładu ciała. Firma Vector Oława specjalizuje się w wykonywaniu kompletnej dezynfekcji mieszkania po zwłokach i usuwaniu fetoru, nawet po zwłokach znalezionych po kilku dniach lub tygodniach. Jak pracujemy?

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Sprzątanie po zmarłym w mieszkaniu z Vector Oława

dezynfekcja po zmarłychPodstawą naszej pracy jest dokładne ustalenie zakresu niezbędnych działań w ramach dezynfekcji po zwłokach. Choć posiadamy określony schemat pracy, zawsze dostosowujemy wykorzystywane techniki i środki czyszczące do indywidualnej sytuacji, starając się przeprowadzić sprzątanie po zwłokach jak najdokładniej, ale i jak najszybciej. Dezynfekcja po zgonie powinna nastąpić możliwie jak najwcześniej, nawet od razu po zabraniu ciała przez dom pogrzebowy, jeśli oczywiście inne służby nie muszą wcześniej przeprowadzić prac na miejscu znalezienia ciała. Dbamy o to, by osoby korzystające z mieszkania na co dzień mogły być w nim bezpieczne – usunięcie groźnych bakterii, wirusów i patogenów jest dla nas priorytetem.

Sprzątanie po zmarłym rozpoczyna się od usunięcia gabarytów, w tym mebli, sprzętów AGD, dywanów i innych elementów wyposażenia, które będą przeszkadzały naszym technikom w przeprowadzeniu całkowitej dezynfekcji mieszkania. Jeśli sprzęty uległy zanieczyszczeniu, niektóre z nich mogą zostać oczyszczone z wykorzystaniem suchego lodu, natomiast te najbardziej zniszczone poddamy odpowiedniemu procesowi utylizacji. W przypadku większych zabrudzeń krwią i płynami ustrojowymi możemy być zmuszeni do usunięcia w mieszkaniu podłóg i tapet oraz wykonania termicznego czyszczenia ścian i sufitów. Działania te nie są jednak standardowo wykonywane podczas każdej dezynfekcji po zwłokach.

Zobacz cennik usługi!

Proces sprzątania mieszkania po śmierci zwykle obejmuje całkowite ozonowanie mieszkania, dezynfekcję z wykorzystaniem zamgławiania Air-Fogiem ULV, oczyszczanie suchą mgłą oraz wykorzystanie atestowanych środków chemicznych neutralizujących bakterie, wirusy i grzyby powstałe w wyniku rozkładu ciała. Korzystamy wyłącznie ze środków i technik akceptowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną i uznanych za bezpieczne do stosowania w mieszkaniach. Dla pewności, po zakończonych pracach zalecamy 12 godzinną przerwę przed ponownym korzystaniem z pomieszczeń po dezynfekcji.

Dlaczego sprzątanie po zwłokach warto zostawić specjalistom?

sprzątanie po samobójstwachTrudno ukryć, że sprzątanie po zgonie jest procesem wymagającym treningu, doświadczenia, odpowiedniego sprzętu i zabezpieczeń. Nie warto przeprowadzać dezynfekcji po zwłokach na własną rękę, bo działanie takie stwarza ryzyko kontaktu z niebezpiecznymi wirusami i bakteriami zagrażającymi zdrowiu i życiu człowieka. Samo wietrzenie mieszkania nie wystarczy tez do usunięcia z niego nieprzyjemnego zapachu zwłok. Stawiając na pomoc ze strony Vector Oława można upewnić się, że mieszkanie po zmarłym będzie ponownie bezpieczne i że przebywanie w nim nie stworzy potencjalnego zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży pozwala budować jakość, której zaufało już wielu klientów, wśród których pojawia się również wiele instytucji państwowych.

 

Vector Oława – profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578