dezynfekcja po zmarłychZnalezienie ciała zmarłego bliskiego w mieszkaniu jest trudne, nawet jeśli była to osoba chorująca i śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych. Rodzina ma w takich sytuacjach pełne prawo do szoku, żałoby i przeżywania straty na własny sposób. Ważne jest jednak, by nawet w emocjach pamiętać o konieczności przeprowadzenia profesjonalnej dezynfekcji po zwłokach i przygotowania mieszkania do ponownego, bezpiecznego użytkowania. Usługi takie oferuje Vector Oleśnica. Jak działamy?

Zobacz cennik usługi!

Sprzątanie po zmarłym w mieszkaniu

Każdy proces dezynfekcji po zwłokach oceniamy indywidualnie na podstawie tego, co nasi technicy zastaną w Państwa mieszkaniu po zgłoszeniu potrzeby sprzątania po zwłokach. Staramy się działać jak najszybciej, ale nasze prace wymagają czasu, a niektóre środki chemiczne uzyskują pełną skuteczność neutralizacji wirusów, bakterii i grzybów dopiero po kilku godzinach od zastosowania. Wszystkie techniki, które wykorzystujemy działają na Państwa korzyść, usuwając z mieszkania niebezpieczne dla zdrowia i życia bakterie i czynniki biologiczne. Domowe środki czystości nie są w stanie sobie z nimi poradzić, podobnie jak wietrzenie mieszkania nie zrobi zbyt wiele dla usuwania nieprzyjemnego zapachu zwłok z mieszkania.

sprzątanie po zgonachSprzątanie po zwłokach rozpoczyna się od wyniesienia mebli, sprzętów AGD i różnego rodzaju gabarytów utrudniających technikom Vector Oleśnica dostęp do miejsca znalezienia zwłok i prawidłowe jego oczyszczenie. Część sprzętów możemy ocalić wykonując dezynfekcję suchym lodem, ale w przypadku większych zabrudzeń konieczne może być ich zutylizowanie. Jeśli śmierć miała miejsce w wyniku samobójstwa lub zabójstwa, na miejscu często spotykamy bardzo rozległe zabrudzenia płynami ustrojowymi, krwią czy fekaliami, których usunięcie nie jest proste. W takich sytuacjach konieczny może okazać się nawet demontaż podłogi czy przeprowadzenie termicznego czyszczenia ścian i sufitów.

Standardowa procedura sprzątania po zwłokach obejmuje kompletne ozonowanie mieszkania w celu usunięcia nieprzyjemnego fetoru i części niebezpiecznych bakterii, dezynfekcji z użyciem neutralizujących środków chemicznych, zamgławianie Airfogiem ULV, dezynfekcję aktywną suchą mgłą oraz dezynfekcję suchym lodem. Dla uzyskania najlepszych rezultatów, po zakończeniu dezynfekcji po zwłokach w mieszkaniu przeprowadzamy także dezynfekcję części wspólnych bloku, które miały kontakt z ciałem zmarłego podczas wynoszenia ciała z mieszkania.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Dlaczego sprzątanie po zwłokach należy zostawić specjalistom?

certyfikat jakości usługZ pytaniem tym spotykamy się dość często i jest to zrozumiałe – przy śmierci naturalnej zabrudzenie mieszkania jest zwykle niewidoczne i jedynym śladem jest wyczuwalny zapach, którego wiele osób próbuje pozbyć się przez wietrzenie. Nasi technicy wiedzą jednak doskonale, że to nie wystarczy – profesjonalna dezynfekcja po zgonie to jedyny sposób na usunięcie niebezpiecznych bakterii i wirusów, w tym np. wirusów HIV, WZW A, B. Nasze środki chemiczne pozwalają walczyć też z grzybami i innymi czynnikami biologicznymi wpływającymi na powstawanie nieprzyjemnego zapachu zwłok.

W ramach usług dezynfekcji po zgonach oferowanych przez Vector Oleśnica proponujemy Państwu pełne, profesjonalne sprzątanie po śmierci przygotowujące mieszkanie do ponownego użytkowania lub, na prośbę klienta, do prac remontowych jakie będą tu wykonane. Zawsze uwzględniamy w swoich pracach Państwa zdanie i szanujemy własność prywatną, dlatego też staramy się nie uszkodzić mebli czy innych elementów wyposażenia podczas pracy. Pamiętamy jednak, by skupić w pierwszej kolejności na zadaniach, które z doświadczenia uznajemy za najważniejsze i najskuteczniejsze w procesie dezynfekcji po zwłokach.

Vector Oleśnica – profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578