Profesjonalna dezynfekcja mieszkań po zmarłych

Przywrócenie porządku i dezynfekcja mieszkania i domu po zgonie nie należy do zadań najłatwiejszych i wymaga wieloetapowego procesu z użyciem specjalistycznego sprzętu. W trakcie dezynfekcji po zmarłych muszą zostać usunięte wszystkie niebezpieczne czynniki biologiczne, z którymi kontakt może grozić poważnymi chorobami, a w konsekwencji także utratą życia.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU: 725 392 578

W ramach usług naszej firmy oferujemy profesjonalne sprzątanie i dezynfekcję po zgonach naturalnych, zdarzeniach losowych, wypadkach, samobójstwach oraz zabójstwach. Swoje doświadczenie i uprawnienia wykorzystujemy w 100%, dbając zawsze o najlepszy efekt profesjonalnej dezynfekcji.

Dezynfekcja miejsca po zgonie – co oferujemy?

Jako doświadczona firma dysponująca specjalistycznym sprzętem wymaganym do skutecznego usuwania śladów zgonu i dezynfekcji mieszkań jesteśmy w stanie zagwarantować pełne odkażenie miejsc po zgonach, pozostawiając mieszkania i pokoje, które zajmowali zmarli w najlepszym stanie. Dzięki zastosowaniu techniki ozonowania, pełnej dezynfekcji wszystkich powierzchni i dopasowaniu czasu trwania procesu odkażania do indywidualnych wymagań każdego pomieszczenia, nasi technicy działają szybko, sprawnie, a przy tym z najwyższą dokładnością, bez względu na skalę zanieczyszczeń.

Dezynfekcja domu po zmarłym

Przykład lokalu przed dezynfekcją po zmarłym.

Jak przebiega dezynfekcja po zgonie – najważniejsze elementy współpracy z firmą Vector

Aby móc w pełni oczyścić miejsce zgonu z drobnoustrojów, bakterii i odpadów biologicznych będących wynikiem częściowego rozkładu zwłok człowieka, w pierwszym etapie prac musimy pozbyć się z lokalu wszelkich mebli, śmieci i gabarytów niemożliwych do oczyszczenia i nadających się jedynie do utylizacji. W ramach oferowanych usług dbamy o to, by pozbyć się ich we właściwy sposób i nie narazić osób postronnych na ponowny kontakt z rzeczami mogącymi mieć wcześniej kontakt ze zmarłym.

Przechodząc do samej dezynfekcji pomieszczeń po zgonie usuwamy nie tylko nieprzyjemny zapach pozostały po zmarłej w domu osobie i początkowym procesie rozkładu zwłok, ale też wszelkie ślady, zanieczyszczenia i niewidoczne gołym okiem bakterie stanowiące źródło biologicznego zagrożenia w miejscu znalezienia zwłok.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

W ramach kompleksowej obsługi dezynfekcji po zgonie nasi technicy mogą zająć się nie tylko oczyszczaniem domów i mieszkań, w których nastąpiła śmierć, ale także należące do osób zmarłych piwnice, pomieszczenia gospodarcze, czy komórki lokatorskie. Usługi dezynfekcji pomieszczeń wykonujemy także w pokojach hotelowych, altanach i wszelkich pomieszczeniach, w jakich mogło dojść do naturalnego bądź wynikającego z wypadków losowych zgonu człowieka.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU: 725 392 578

Dezynfekcja po zgonie krok po kroku

W ramach profesjonalnej, kompleksowej dezynfekcji i odkażania mieszkań po zgonach przygotowujemy indywidualnie dla każdego klienta pełen plan działania, zależnie od zakresu potrzebnych prac.

 • krok 1 – opróżnianie mieszkania z mebli, gabarytów, śmieci, (umożliwiamy odzyskanie zdezynfekowanych mebli i sprzętu RTV),
 • krok 2 – demontaż elementów wyposażenia mieszkania: zrywanie podłóg, parkietu i tapet oraz termiczne czyszczenie ścian i sufitów (opcjonalne, najczęściej stosowane w miejscach zabójstw i wypadków losowych)
 • krok 3 – pełna, pierwsza dezynfekcja mieszkania: odkażanie po zmarłym całego lokalu z wykorzystaniem specjalistycznego środka chemicznego,
 • krok 4 – dezynfekcja po zwłokach: odkażanie miejsca zgonu środkiem neutralizującym płyny ustrojowe, krew, tkanki, a także usuwanie tkanek, fekaliów i śladów po zmarłym,
 • krok 5 – dezynfekcja z wykorzystaniem metody GTX 40 z USA, technologia SGP,
 • krok 6 – usuwanie nieprzyjemnego zapachu i odoru po zmarłym w całym mieszkaniu,
 • krok 7 – ozonowanie mieszkania przemysłowym generatorem DS-46-RHR,
 • krok 8 – zamgławianie Airfogiem ULV wykorzystującym tzw. metodę kapsułkową,
 • krok 9 – dezynfekcja po zgonie z wykorzystaniem dyfuzora,
 • krok 10 – dezynfekcja aktywną suchą mgłą,
 • krok 11 – dezynfekcja i odkażanie końcowe klatki schodowej, korytarza, windy i wszystkich przestrzeni wspólnych, które miały styczność ze zwłokami.

Zależnie od zakresu zabrudzenia miejsca zgonu, ilości elementów wymagających usunięcia i oczyszczenia oraz wybranych technik oczyszczania właściwych dla stopnia zabrudzenia, czas pracy naszych techników może się wydłużyć. Po zakończeniu prac, dzięki wykorzystaniu bezpiecznych metod i ograniczeniu szkodliwych środków chemicznych do minimum, korzystanie z przygotowanego i zdezynfekowanego lokalu jest możliwe już po 12 godzinach.

Rozumiejąc potrzeby naszych klientów i trudną sytuację, w jakiej znaleźli się zmuszeni do odświeżenia mieszkania po znalezieniu zwłok zmarłej, bliskiej im osoby, staramy się zawsze dopasować tempo naszej pracy do konkretnej sytuacji.

Po przeprowadzeniu pełnej dezynfekcji mieszkania po zwłokach i odzyskaniu niektórych mebli i sprzętów możliwych do ocalenia poprzez oczyszczanie suchym lodem umożliwiamy także odmalowanie i remont mieszkania.


Skuteczne realizujemy działania związane z dezynfekcją po zmarłych!


Dlaczego profesjonalna dezynfekcja po zgonach jest tak ważna?

Rozkładające się zwłoki wydzielają nie tylko nieprzyjemny zapach, ale i dużą ilość niebezpiecznych bakterii, krwi i płynów ustrojowych. Kontakt z nimi może stanowić dla nieodpowiednio przygotowanego człowieka bezpośrednie zagrożenie, zwiększając ryzyko kontaktu z groźnymi grzybami, wirusami: HIV, WZW A, B, patogenami oraz innymi substancjami niebezpiecznymi dla zdrowia i życia. Obecnie wśród naszych usług znajduje się też dezynfekcja po koronawirusie. Nasi technicy dezynfekcji po zgonach pracują zawsze w szczelnych, zabezpieczonych skafandrach i z wykorzystaniem wszelkich dostępnych środków bezpieczeństwa, specjalistycznego sprzętu oraz atestowanych środków chemicznych umożliwiających skuteczne usunięcie wszystkich zagrożeń.

W ramach usługi dezynfekcji po zmarłych, technicy Vector zajmują się całkowitym zabezpieczaniem i usuwaniem:

 • płynów organicznych,
 • odpadów,
 • śladów krwi,
 • płynów ustrojowych oraz tkanek,

które mogą znajdować się na miejscu zdarzenia.


Działamy zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Ustawy z dnia 14 marca 1985 r.!


O ile śmierć z przyczyn naturalnych w łóżku może wydawać się stosunkowo prostym zadaniem, oczyszczenie wszystkich widocznych i niewidocznych gołym okiem śladów jest jedyną szansą na pełną gwarancję bezpieczeństwa pomieszczenia po zgonie.

Jak przeprowadza się kompleksową dezynfekcję po zgonie? Techniki stosowane przez firmę Vector

Skuteczne odkażanie i dezynfekcja po zgonie powinny opierać się nie tylko na środkach chemicznych, ale i dostępnych, specjalistycznych metodach fizycznych z wykorzystaniem przystosowanego w tym celu sprzętu. Technicy Vector są doświadczeni i przeszkoleni w dopasowywaniu metod i środków odkażania do stopnia zabrudzenia i stadium rozkładu ciała w miejscu zgonu – wśród wykorzystywanych metod możemy zaproponować:

 • oczyszczanie ozonem,
 • suchym lodem,
 • metodą kapsułkową,
 • a także chlorkami bezankoniowymi i podchlorynem.

Dezynfekcja po zgonie z Vector – profesjonalne usługi sprzątania po zmarłych

Nasi technicy działają zawsze zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Ustawy z dnia 14 marca 1985 r., zgodnie z którą profesjonalna dezynfekcja po zgonie wymaga zawsze zastosowania specjalistycznego sprzętu, atestowanych środków czyszczących, kompleksowego procesu odkażania i najwyższego stopnia ostrożności opartego o wyraźnie określone procedury bezpieczeństwa. W Vector możemy potwierdzić swoje przygotowanie do dezynfekcji po zgonach pełną certyfikacją oferowanych usług oraz zdobywanymi na przestrzeni lat kwalifikacjami zawodowymi, które przygotowały naszych techników na każdą sytuację.

Przed przystąpieniem do procesu dezynfekcji po zgonie nasi technicy zawsze przedstawiają klientowi dokumenty potwierdzające ich kwalifikacje zawodowe oraz certyfikaty imienne ze wskazanym stopniem kompetencji zawodowych. Nauczeni doświadczeniem wiemy, jak ważne jest budowanie zaufania już od pierwszego kontaktu z rodziną zmarłych i staramy się zawsze uszanować ich wolę, dbając o stuprocentowe przygotowanie miejsca po zmarłym do ponownego, bezpiecznego użytkowania.

Jak się z nami skontaktować?

Wstępną wycenę kosztów i czasu wykonania usługi możemy przygotować zdalnie, po otrzymaniu zdjęć z miejsca zdarzenia na adres mailowy: uslugi.sprzatajace@onet.pl, a samą usługę możemy zarezerwować po kontakcie telefonicznym. Po każdej wykonanej dezynfekcji po zgonie wystawiamy bezterminową gwarancję bezpieczeństwa i jakości wykonanych prac, zatwierdzoną posiadanym przez firmę Vector certyfikatem autentyczności i kwalifikacji zawodowych.

W razie potrzeby zgłoszenia przeprowadzonych prac do ubezpieczyciela firma Vector może wystawić po zakończonym procesie dezynfekcji mieszkania po zgonie pełną dokumentację potwierdzającą koszty i zakres wykonanych prac.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU: 725 392 578