Sprzątanie po śmierci wymaga właściwego przygotowania nie tylko pod kątem środków czyszczących, ale też zabezpieczeń gwarantujących ochronę przed bakteriami i wirusami obecnymi w otoczeniu zwłok. Nawet w przypadku kilku godzin rozkładu ciała w temperaturze pokojowej, ilość niebezpiecznych związków i patogenów znacząco zwiększa ryzyko zachorowania na różne, często groźne choroby przez osoby, które miały kontakt z miejscem znalezienia zwłok. W Vector Jawor zajmujemy się profesjonalną dezynfekcją mieszkań po zwłokach, przygotowując mieszkania po państwa bliskich do ponownego, bezpiecznego użytkowania.

Zobacz cennik usługi!

Sprzątanie po śmierci – na czym to polega?

certyfikat jakości usługSam proces sprzątania mieszkania po zwłokach należy rozumieć jako kompleksowe działania porządkowe w mieszkaniach i pomieszczeniach, w których zwłoki zostały znalezione. Naszym zadaniem nie jest jedynie usuwanie widocznych śladów krwi, płynów ustrojowych czy tkanek z podłogi i ścian, ale przede wszystkim zneutralizowanie rozwijających się na ich powierzchniach bakterii i wirusów stanowiących zagrożenie dla człowieka. Dezynfekcja po zmarłych jest konieczna niezależnie od tego, czy śmierć nastąpiła wskutek samobójstwa, zabójstwa czy z przyczyn naturalnych – właściwe zabezpieczenie mieszkania i przestrzeni, które miały kontakt ze zwłokami znacząco zwiększa bezpieczeństwo ludzi w nich przebywających.

W Vector Jawor działamy z uwzględnieniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, pracując nie tylko według ściśle ustalonych procedur, ale i w porozumieniu ze służbami działającymi na miejscu znalezienia zwłok. Jesteśmy przygotowani do zabezpieczania śladów, tkanek i zanieczyszczeń podczas sprzątania po śmierci, tak by przekazać je później odpowiednim służbom. Dezynfekcja po zmarłym w wykonaniu naszych techników zawsze rozpoczyna się od ogólnych oględzin miejsca, przygotowania przestrzeni pracy i zaplanowania dokładnej strategii działania – wszystkie procedury i techniki pracy dopasowujemy do indywidualnych przypadków, by zawsze zapewnić 100% skuteczności i bezpieczeństwa dezynfekcji po zwłokach.

Techniki wykorzystywane przy sprzątaniu mieszkania po śmierci

sprzątanie po zgonachJednym z pierwszych elementów, jakimi zajmują się nasi technicy po przybyciu na miejsce znalezienia ciała jest usunięcie z pomieszczenia śmieci, gabarytów, mebli i sprzętów które mogły mieć kontakt z ciałem bądź stały się siedliskiem dla bakterii i wirusów. Wiele z nich jesteśmy w stanie skutecznie zdezynfekować z pomocą suchego lodu, a zniszczone meble utylizujemy tak, by nie stanowiły zagrożenia dla innych.

Po wstępnym oczyszczeniu pomieszczenia, jeśli to konieczne, przechodzimy do sprzątania ścian, podłóg i sufitów z widocznych zanieczyszczeń w postaci krwi, płynów ustrojowych czy fekaliów. Stosujemy środki chemiczne umożliwiające ich neutralizację i dające dobre szanse na usunięcie plam. W przypadku sprzątania po samobójstwie bądź zabójstwie wykorzystujemy też często technikę termicznego czyszczenia ścian i sufitów gwarantującą większą skuteczność dezynfekcji.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

dezynfekcja po zmarłychKluczowym elementem procesu sprzątania po zwłokach jest ozonowanie – technika umożliwiająca pozbycie się specyficznego, nieprzyjemnego zapachu rozkładającego się ciała oraz neutralizująca bakterie i wirusy roznoszące się w powietrzu. W połączeniu z technikami takimi jak zamgławianie AirFogiem, metodą kapsułkową, dezynfekcją suchym lodem, czy mikrodyfuzją jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo wysoką skuteczność dezynfekcji po śmierci i dać Państwu pewność, że mieszkanie będzie bezpieczne do ponownego użytku.

Vector Jawor – profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578