Każdy proces sprzątania po zgonie przebiega nieco inaczej i wymaga odrębnego podejścia do niektórych kwestii związanych z dezynfekcją po zwłokach. Wiele osób zapomina, że nawet krótki rozkład ciała w temperaturze pokojowej pozostawia po sobie bakterie, wirusy i niebezpieczne patogeny, które zaczną rozwijać się w miejscu kontaktu ciała z podłogą, ścianą, meblami czy innymi powierzchniami. Ich oczyszczenie będzie niezbędne, by mieszkanie mogło być ponownie bezpieczne do użytku. W Vector Kłodzko możemy się tym zająć. Profesjonalnie.

Zobacz cennik usługi!

Na czym polega dezynfekcja mieszkania po zwłokach?

Czyszczenie po zmarłychZdając sobie sprawę, że profesjonalna dezynfekcja po zwłokach jest niezbędna nawet w przypadku znalezienia ciała bliskiej osoby zmarłej z przyczyn naturalnych, wiele osób zastanawia się czym dezynfekcja taka różni się od domowych metod sprzątania. Środki, które stosują technicy Vector Kłodzko podczas swojej pracy to wysokiej jakości środki chemiczne z odpowiednimi atestami, dopuszczone do użytku między innymi przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Dodatkowo podczas pracy stosujemy tez szereg technik i metod sprzątania dostępnych wyłącznie do użytku przemysłowego i niespotykanych wśród sprzętów domowych – to one w dużej mierze gwarantują nam możliwość tak szybkiej i skutecznej dezynfekcji mieszkania po zwłokach. Ostatnią znaczącą różnicą jest kwestia bezpieczeństwa Dezynfekcja po zgonach - Vectordezynfekcji wykonywanej samodzielnie – bez odpowiedniej ochrony i przeszkolenia można narazić się na kontakt z groźnymi bakteriami i wirusami. Nasi technicy zabezpieczają się podczas pracy tak, by dezynfekcja po zwłokach zapewniła bezpieczeństwo wszystkim.

Podczas sprzątania mieszkania po zwłokach, z powierzchni mających kontakt z ciałem usuwane są niebezpieczne bakterie, wirusy, patogeny i inne czynniki biologiczne namnażające się w temperaturze pokojowej i stanowiące zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Usuwany jest na tym etapie także wyjątkowo nieprzyjemny fetor, którego źródłem są między innymi obecne w mieszkaniu wirusy i bakterie. Wbrew pozorom, wyniesienie ciała z mieszkania przez pracowników zakładu pogrzebowego i wywietrzenie pomieszczenia nie wystarczy, by pozbyć się nieprzyjemnego zapachu – ten warto zneutralizować z pomocą ozonowania, które technicy Vector Kłodzko wykonają w mieszkaniu nawet kilkakrotnie.

Sprzątanie po zwłokach z Vector Kłodzko krok po kroku

sprzątanie po zgonachKażde zgłoszenie sprzątania po zwłokach traktujemy indywidualnie, oceniając zakres prac, konieczne do wykorzystania techniki i przewidywany czas dezynfekcji mieszkania po śmierci na podstawie tego, co zastaniemy na miejscu. Nawet zdjęcia nie są w stanie stuprocentowo przedstawić sytuacji, jaką nasi technicy zastaną na miejscu. Zawsze podkreślamy jednak, że szybkie i skuteczne wykonanie dezynfekcji po zwłokach jest dla nas priorytetem. Wszystkie środki, które wykorzystujemy podczas sprzątania po zwłokach pozwalają na powrót do mieszkania już po 12 godzinach od zakończonych przez nas prac.

Podczas dezynfekcji po zgonie usuwamy z mieszkania gabaryty, sprzęty AGD i meble które utrudniają sprzątanie po zwłokach lub zostały zanieczyszczone w kontakcie z ciałem. Część z nich uda się jeszcze ocalić z pomocą dezynfekcji suchym lodem, jednak inne mogą wymagać utylizacji. Po ich usunięciu przechodzimy do właściwej dezynfekcji mieszkania po zwłokach z użyciem ozonowania, suchej mgły i zamgławiania Air-Fogiem, a także wykorzystania środków chemicznych neutralizujących nieprzyjemne zapachy oraz czynniki biologiczne. Po zakończeniu prac przeprowadzamy ponowne ozonowanie, tak by całkowicie pozbyć się fetoru zwłok i pozostawić mieszkanie czystym, przygotowanym do remontu lub ponownego użytkowania.

Vector Kłodzko – profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578