Sprzątanie po zwłokach wymaga doświadczenia, wiedzy i mnóstwa ostrożności. Choć pozornie może wydawać się stosunkowo proste, szczególnie w przypadku śmierci naturalnej, w rzeczywistości nie powinno być przeprowadzane z wykorzystaniem domowych środków czystości przez osoby nieprzeszkolone w kontakcie ze zwłokami i tym, co po nich pozostaje. Wiemy, jak emocjonalnie obciążającym przeżyciem jest śmierć bliskiej osoby, dlatego w Vector Bolesławiec staramy się przeprowadzić sprzątanie po zwłokach szybko, dokładnie i w pełni profesjonalnie. Jak to wygląda?

 

samochód

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Sprzątanie po zwłokach – na czym to polega?

Podczas profesjonalnego sprzątania i dezynfekcji po zmarłym, technicy Vector Bolesławiec skupiają się przede wszystkim na całkowitym usunięciu z pomieszczenia szkodliwych cząsteczek, patogenów, wirusów, bakterii, grzybów i innych zarazków powstających podczas rozkładu ciała. Nawet godzina, w trakcie której ciało znajduje się w pomieszczeniu o temperaturze pokojowej doprowadza do stanu rozkładu, w którym niebezpieczne dla człowieka związki organiczne uwalniają się i trafiają na podłogę wraz z płynami ustrojowymi. Bezpośredni kontakt z nimi może doprowadzić do złego samopoczucia, rozwoju poważnych chorób oraz wystąpienia stanu ogólnego zagrożenia zdrowia i życia. To dlatego tak ważne jest, by pracę tą pozostawić specjalistom.

sprzątanie po zgonach

Zwłoki, po których sprzątamy znajdowane są w mieszkaniach nie tylko w wyniku samobójstwa czy zabójstwa, ale często śmierci naturalnej po której pozostaje znacznie mniej widocznych śladów i zabrudzeń. Zawsze podkreślamy jednak, że nawet tam, gdzie nie powstały rozległe kałuże krwi, moczu i innych płynów ustrojowych, przeprowadzenie pełnej dezynfekcji po zmarłym będzie konieczne. Tylko tak możemy upewnić się, że usunięte zostaną wszystkie bakterie i wirusy zagrażające zdrowiu i życiu mieszkańców oraz powodujące obecny w mieszkaniu nieprzyjemny zapach zwłok. Domowe metody dezynfekcji nie będą w stanie sobie z nim poradzić.

Zobacz cennik usługi!

Sprzątanie mieszkania po zwłokach – jak działają technicy Vector Bolesławiec?

Prace rozpoczynamy od pozbycia się dużych elementów uniemożliwiających dotarcie do miejsc, które miały kontakt ze zwłokami i mogą być siedliskiem groźnych patogenów i wirusów. Po ich usunięciu i w razie możliwości oczyszczeniu z pomocą suchego lodu przechodzimy do właściwej dezynfekcji po zwłokach, opierającej się na wysoce skutecznej metodzie ozonowania i różnego rodzaju specjalistycznych środkach chemicznych potwierdzonych atestami i przeznaczonych wyłącznie do użytku przez doświadczonych techników. Dodatkowo, oprócz ozonowania, podczas dezynfekcji mieszkań po zwłokach wykorzystujemy między innymi technikę zamgławiania Air-Fogiem, suchą mgłę, dezynfekcję suchym lodem oraz przemysłowe generatory pary umożliwiające także oczyszczanie dużych powierzchni pod wysoką temperaturą.

Dezynfekcja po samobójstwie Warszawa

Stosowane przez Vector Bolesławiec środki chemiczne umożliwiają udostępnienie mieszkania do ponownego użytku po 12 godzinach od zakończonych prac. Zanim nasi technicy oddadzą jednak mieszkanie do rąk właścicieli, na klatce schodowej, w windzie oraz innych częściach wspólnych przeprowadzają jeszcze pełne ozonowanie, które ułatwi pozbycie się nieprzyjemnego zapachu i zdezynfekuje miejsca, z którymi miały styczność zwłoki.

Sprzątanie po śmierci jest zadaniem dla profesjonalistów i w Vector Bolesławiec jest przeprowadzane przez techników z wieloletnim doświadczeniem ciągle poszerzających swoją wiedzę i umiejętności w zakresie sprzątania po zgonach. Takie działania warto zlecić profesjonalistom, bo tylko tak można mieć pewność bezpiecznego powrotu do domu, w którym nastąpił zgon.

Vector Bolesławiec – profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578

FAQ – sprzątanie i odkażanie po zmarłych Bolesławiec

Jak wybrać firmę do dezynfekcji i sprzątania mieszkania po zwłokach w Bolesławcu?

Wybierając firmę do dezynfekcji i sprzątania miejsca zgonu, działającą na terenie Bolesławca, należy sprawdzić, czy pracownicy tej firmy posiadają niezbędne certyfikaty oraz doświadczenie w tym zawodzie. Jest to niezbędne, aby dezynfekcja została przeprowadzona w prawidłowy i bezpieczny sposób.

Po jakim czasie od zgłoszenia konieczności sprzątania po zmarłym wykonujecie usługę?

W przypadku konieczności dezynfekcji po zmarłych Bolesławiec staramy się działać możliwie jak najszybciej, ponieważ czas odgrywa w tym przypadku kluczową rolę. Proces rozkładu zaczyna się zaraz po śmierci, dlatego tak ważna jest szybka reakcja. Firma Vector Bolesławiec świadczy usługi sprzątania i dezynfekcji miejsca zagonu 24 h/dobę 7 dni w tygodniu.

Czy na czas dezynfekcji po zgonie trzeba wynieść z mieszkania meble?

Wszystko zależy od poziomu skażenia i danego przypadku. Samodzielnie nie powinno się niczego robić na miejscu śmierci i najlepiej wszelkie czynności zostawić profesjonalistom, którzy określą, czy meble należy usunąć z mieszania i zutylizować w odpowiedni sposób, czy poddać jedynie dezynfekcji na miejscu.