samochódSprzątanie po zwłokach wymaga doświadczenia, wiedzy i mnóstwa ostrożności. Choć pozornie może wydawać się stosunkowo proste, szczególnie w przypadku śmierci naturalnej, w rzeczywistości nie powinno być przeprowadzane z wykorzystaniem domowych środków czystości przez osoby nieprzeszkolone w kontakcie ze zwłokami i tym, co po nich pozostaje. Wiemy, jak emocjonalnie obciążającym przeżyciem jest śmierć bliskiej osoby, dlatego w Vector Bolesławiec staramy się przeprowadzić sprzątanie po zwłokach szybko, dokładnie i w pełni profesjonalnie. Jak to wygląda?

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Sprzątanie po zwłokach – na czym to polega?

sprzątanie po zgonachPodczas profesjonalnego sprzątania i dezynfekcji po zmarłym, technicy Vector Bolesławiec skupiają się przede wszystkim na całkowitym usunięciu z pomieszczenia szkodliwych cząsteczek, patogenów, wirusów, bakterii, grzybów i innych zarazków powstających podczas rozkładu ciała. Nawet godzina spędzona przez ciało w pomieszczeniu o temperaturze pokojowej doprowadza do stanu rozkładu, w którym niebezpieczne dla człowieka związki organiczne uwalniają się i trafiają na podłogę wraz z płynami ustrojowymi. Bezpośredni kontakt z nimi może doprowadzić do rozwoju poważnych chorób, złego samopoczucia i ogólnego zagrożenia zdrowia i życia. To dlatego tak ważne jest, by pracę tą pozostawić specjalistom.

Zwłoki, po których sprzątamy znajdowane są w mieszkaniach nie tylko w wyniku samobójstwa czy zabójstwa, ale często śmierci naturalnej po której pozostaje znacznie mniej widocznych śladów i zabrudzeń. Zawsze podkreślamy jednak, że nawet tam, gdzie nie powstały rozległe kałuże krwi, moczu i innych płynów ustrojowych, przeprowadzenie pełnej dezynfekcji po zmarłym będzie konieczne. Tylko tak możemy upewnić się, że usunięte zostaną wszystkie bakterie i wirusy zagrażające zdrowiu i życiu mieszkańców oraz powodujące obecny w mieszkaniu nieprzyjemny zapach zwłok. Domowe metody dezynfekcji nie będą w stanie sobie z nim poradzić.

Zobacz cennik usługi!

Sprzątanie mieszkania po zwłokach – jak działają technicy Vector Bolesławiec?

Dezynfekcja po samobójstwie WarszawaPrace rozpoczynamy od pozbycia się dużych elementów uniemożliwiających dotarcie do miejsc, które miały kontakt ze zwłokami i mogą być siedliskiem groźnych patogenów i wirusów. Po ich usunięciu i w razie możliwości oczyszczeniu z pomocą suchego lodu przechodzimy do właściwej dezynfekcji po zwłokach, opierającej się na wysoce skutecznej metodzie ozonowania i różnego rodzaju specjalistycznych środkach chemicznych potwierdzonych atestami i przeznaczonych wyłącznie do użytku przez doświadczonych techników. Dodatkowo, oprócz ozonowania, podczas dezynfekcji mieszkań po zwłokach wykorzystujemy między innymi technikę zamgławiania Air-Fogiem, suchą mgłę, dezynfekcję suchym lodem oraz przemysłowe generatory pary umożliwiające także oczyszczanie dużych powierzchni pod wysoką temperaturą.

Stosowane przez Vector Bolesławiec środki chemiczne umożliwiają udostępnienie mieszkania do ponownego użytku po 12 godzinach od zakończonych prac. Zanim nasi technicy oddadzą jednak mieszkanie do rąk właścicieli, na klatce schodowej, w windzie oraz innych częściach wspólnych przeprowadzają jeszcze pełne ozonowanie, które ułatwi pozbycie się nieprzyjemnego zapachu i zdezynfekuje miejsca, z którymi miały styczność zwłoki.

samochód

Sprzątanie po śmierci jest zadaniem dla profesjonalistów i w Vector Bolesławiec jest przeprowadzane przez techników z wieloletnim doświadczeniem ciągle poszerzających swoją wiedzę i umiejętności w zakresie sprzątania po zgonach. Takie działania warto zlecić profesjonalistom, bo tylko tak można mieć pewność bezpiecznego powrotu do domu, w którym nastąpił zgon.

Vector Bolesławiec – profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578