Sprzątanie po zwłokach jest usługą, którą w Polsce w dalszym ciągu oferuje stosunkowo niewiele firm. Choć zapotrzebowanie na usługi jest spore zarówno wśród osób prywatnych, jak i służb porządkowych i instytucji państwowych, przeszkolenia, sprzęt i doświadczenie niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia dezynfekcji po zwłokach sprawiają, że w przypadku sprzątania mieszkania po zmarłym warto postawić na sprawdzony zespół techników. W Vector Głogów świadczymy usługi dezynfekcji po śmierci od wielu lat, bazując na wiedzy i doświadczeniu naszych specjalistów. Jak przebiega proces sprzątania po zwłokach?

samochód

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Dezynfekcja po zmarłych Głogów – dlaczego to ważne?

Zwłoki człowieka znajdujące się w warunkach domowych i temperaturze pokojowej rozkładają się stosunkowo szybko, co wynika przede wszystkim z rozwijających się na ich powierzchni bakterii i wirusów. Zarówno samo ciało, jak i wydostające się z niego płyny ustrojowe, krew czy nieprzyjemny zapach są niebezpieczne w kontakcie z człowiekiem, często przenosząc wiele groźnych bakterii, wirusów, patogenów i chorób. Fakt ten sprawia, że prace przy dezynfekcji mieszkania po śmierci powinny być prowadzone jak najszybciej (by ograniczyć rozprzestrzenianie się bakterii) oraz w odpowiednio zabezpieczającym stroju zapobiegającym bezpośrednim kontaktom z zagrożeniem. To jednak nie wszystko.

dezynfekcja po zmarłych

Zlecenie dezynfekcji po śmierci profesjonalnej firmie takiej jak Vector Głogów jest jedyną metodą gwarantującą pełną skuteczność sprzątania po trupach. Częstym błędem jest zaniedbywanie sprzątania po zwłokach w przypadku zgonów, które nastąpiły z przyczyn naturalnych i nie pozostawiły po sobie widocznych śladów zanieczyszczeń. Jak podkreśla jednak między innymi Państwowa Inspekcja Sanitarna, właściwa dezynfekcja po zmarłych jest konieczna nawet jeśli śladów nie widać gołym okiem. Niestety, domowe środki czystości nie są w stanie poradzić sobie ze wszystkimi bakteriami.

Jak przebiega sprzątanie mieszkań po śmierci w Głogowie?

Technicy Vector Głogów w pierwszej kolejności skupiają się na usunięciu z mieszkania wszystkich elementów, które utrudnią im pełną dezynfekcję. Z pomieszczenia, w którym znaleziono zwłoki powinny być usunięte (i odpowiednio zdezynfekowane lub zutylizowane) wszystkie meble, gabaryty i sprzęty, które miały kontakt ze zwłokami i mogą być siedliskiem dla niebezpiecznych bakterii. W ramach dezynfekcji sprzętów i mebli stosujemy bezpieczną metodę dezynfekcji suchym lodem, która pozwala zachować gabaryty w dobrym stanie i ocalić je przed utylizacją.

Certyfikaty potwierdzające kwalifikacje technika

Zobacz cennik usługi!

Dużą część procesu sprzątania po zwłokach stanowi ozonowanie – proces, w którym możliwe jest nie tylko usunięcie niebezpiecznych bakterii i wirusów, ale i wyjątkowo nieprzyjemnego zapachu trupa, którego nie pozbędzie się nawet kilkudniowe wietrzenie mieszkania.W Vector Głogów proces ozonowania łączymy jednak z wykorzystaniem innych, sprawdzonych technik dezynfekcji mieszkania po zgonie, pozwalających na całkowitą neutralizację bakterii, usuwanie tkanek i płynów ustrojowych oraz skuteczne odkażanie nawet trudno dostępnych powierzchni. Korzystamy z atestowanych i przystosowanych do sprzątania po zwłokach środków chemicznych, ale też zamgławiania metodą kapsułkową, dezynfekcji suchym lodem oraz mikrodyfuzji.

dezynfekcja mieszkań po zmarłych

Wiemy, jak trudnym okresem w życiu człowieka jest utrata bliskiej osoby i robimy wszystko, by nasz proces sprzątania po zwłokach przebiegał jak najsprawniej oraz gwarantował pełne bezpieczeństwo dla ludzi. Stawiamy na jakość, bo dzięki niej sprzątanie mieszkania po zgonie staje się jedynie formalnością, a nie procesem uciążliwym dla rodzin w żałobie.

Vector Głogów – profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578

FAQ –  dezynfekcja po zmarłych Głogów

Dlaczego podczas sprzątania po zgonach wykorzystuje się zamgławiacz?

Zamgławianie przy użyciu zamgławiacza i specjalistycznych środków dezynfekujących to bardzo skuteczna technika dezynfekcji miejsc zgonu. Dezynfekująca mgła szybko i sprawnie rozprzestrzenia się po całym pomieszczeniu, docierając do wszystkich nawet najmniej dostępnych miejsc.

Jakie środki są wykorzystywane do dezynfekcji mieszkania po zwłokach w Głogowie?

Do dezynfekcji lokalu po zgonie używa się wyłącznie specjalistycznych środków chemicznych stworzonych w tym właśnie celu. Podczas dezynfekcji miejsca śmierci używa się środków usuwających wszelkie chorobotwórcze drobnoustroje, neutralizujących płyny ustrojowe oraz krew i tkanki, a także środki, które pozbywają się nieprzyjemnych zapachów. Wszelkie używane w celu dezynfekcji środki chemiczne muszą posiadać niezbędne atesty.

Po jakim czasie po dezynfekcji pomieszczenie jest czyste?

Pomieszczenie jest czyste od razu po zakończeniu czynności sprzątania i dezynfekcji miejsca zgonu. Jednak, aby móc w pełni z niego korzystać w bezpieczny sposób trzeba odczekać 12 godzin od zakończenia dezynfekcji.