Sprzątanie po zmarłym w mieszkaniu, w którym zostało znalezione ciało jest wyjątkowo ważnym etapem, który warto zaplanować jak najwcześniej. Nawet w przypadku śmierci naturalnej, po której ciało zostało odkryte stosunkowo szybko, w pomieszczeniu mogą rozwijać się bakterie, wirusy i patogeny powstające w procesie rozkładu i do ich pozbycia się nie wystarczą domowe środki czystości. Współpraca z Vector Dzierżoniów to jedyna okazja, by skutecznie i w stu procentach pozbyć się zagrożenia. Jak działamy i na czym polega dezynfekcja po zgonach?

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Jak wygląda dezynfekcja mieszkania po zwłokach?

Prowadząc setki dezynfekcji mieszkań po trupach na przestrzeni wielu lat, nasi technicy doskonalili swoje techniki pracy i stale usprawniali tempo i jakość wykonywanej usługi. Dziś są w stanie zagwarantować szybkie i dokładne sprzątanie po zwłokach nawet tam, gdzie po znalezieniu ciała pozostało wiele śladów i płynów ustrojowych. Korzystamy z przemysłowych technik dezynfekcji po zmarłym i środków chemicznych neutralizujących czynniki biologiczne, dzięki czemu możemy zapewnić całkowite bezpieczeństwo powrotu do mieszkania po zakończonych czynnościach dezynfekcyjnych.

dezynfekcja domu po zgonie

Czas trwania sprzątania po zwłokach jest różny i zwykle nasi technicy określają go dopiero po oględzinach miejsca znalezienia ciała. Nie chcemy przyspieszać procesów, które wymagają czasu, a każdy element znajdujący się w mieszkaniu i mający kontakt z ciałem zmarłego będzie wpływał na ostateczny czas sprzątania po trupie. Ze swojej strony możemy zagwarantować jednak, że postaramy się o pełną dezynfekcję tak szybko, jak to możliwe, by pozostawić mieszkanie w porządku i czystości, przygotowane do ponownego użytku.

Sprzątanie po śmierci krok po kroku

sprzątanie po zgonachPrzystępując do działania, technicy Vector Dzierżoniów muszą w pierwszej kolejności ocenić skalę prac i ustalić zakres wymaganej dezynfekcji po zwłokach. Na tym etapie często wynoszone są z mieszkania gabaryty, meble, śmieci i duże sprzęty AGD, których obecność przeszkadza w swobodnej pracy techników i które same w sobie mogą nosić niebezpieczne ślady rozkładu zwłok. Niektóre sprzęty i meble jesteśmy w stanie ocalić z pomocą dezynfekcji suchym lodem. Pozostałe, na prośbę właścicieli, zostaną przez naszych techników prawidłowo zutylizowane i wywiezione.

Po zakończeniu powierzchownego sprzątania mieszkania po zgonie przechodzimy do właściwej dezynfekcji po zmarłym, stosując techniki takie jak ozonowanie, zamgławianie Air-Fogiem, oczyszczanie suchym lodem i suchą mgłą, a także wiele środków chemicznych ułatwiających neutralizację szkodliwych czynników biologicznych. Nie poprzestajemy na jednej metodzie działania, bo żadna samodzielnie nie wykaże stuprocentowej skuteczności w walce z wirusami, bakteriami, grzybami i patogenami stwarzającymi zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Profesjonalna dezynfekcja po zwłokach pozwala nam przygotować Państwa mieszkanie do ponownego użytku, bez ryzyka że kontakt z pomieszczeniem, w którym nastąpił zgon, będzie niebezpieczny dla Państwa zdrowia bądź życia.

Zobacz cennik usługi!

certyfikat jakości usługOstatnim etapem sprzątania po zgonach jest ogólne odświeżenie mieszkania poprzez ozonowanie. Przeprowadzone już po czyszczeniu mieszkania pozwala pozbyć się pozostałości nieprzyjemnego zapachu, dopełnić wykonaną dezynfekcję po zwłokach oraz odświeżyć przestrzenie wspólne w blokach mieszkalnych, takie jak klatki schodowe czy windy. Ostatni z kroków jest wyjątkowo ważny aby upewnić się, że bezpieczeństwo zostało zapewnione wszystkim. Działamy szybko, sprawnie i kompleksowo – sprzątanie po zgonach nie powinno stanowić problemu, a być naturalną częścią działań po znalezieniu ciała w mieszkaniu.

Vector Dzierżoniów – profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578