samochódFirma Vector Bogatynia specjalizuje się w sprzątaniu mieszkań po zmarłych, oferując swoje usługi na podstawie wieloletniego doświadczenia w branży, licznych szkoleń oraz certyfikatu gwarantującego wysoką jakość wykonanej usługi. Jako specjaliści w dziedzinie wykonujemy zlecenia sprzątania po samobójstwach, zabójstwach, zgonach z przyczyn naturalnych oraz nieszczęśliwych wypadkach nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale też innych obiektach wymagających dokładnej procedury dezynfekcji po zgonie. Naszym zadaniem jest usunięcie z przestrzeni wszelkich bakterii, wirusów i czynników biologicznych stanowiących zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Jak działamy?

Zobacz cennik usługi!

Dezynfekcja mieszkania po zmarłych – na czym to polega?

sprzątanie po samobójstwachSam proces sprzątania po zwłokach, zgodnie z zaleceniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej, wymaga skorzystania z pomocy specjalistycznej firmy dysponującej odpowiednim sprzętem i środkami umożliwiającymi pełną dezynfekcję mieszkania po zmarłym. Usunięcie niebezpiecznych wirusów, grzybów czy patogenów nie jest możliwe z pomocą domowych środków czystości, a wietrzenie mieszkania nie jest skuteczne w walce z unoszącym się w powietrzu fetorem rozkładającego się ciała. Sam kontakt bez odpowiedniego zabezpieczenia z miejscem zgonu i miejscem, w którym ciało rozkładało się przez kilka godzin, dni czy tygodni jest dla człowieka bezpośrednim zagrożeniem zdrowia i życia. W Vector Bogatynia posiadamy wszelkie uprawnienia kwalifikujące nas do bezpiecznego sprzątania po zwłokach.

Podczas prowadzonych prac przy sprzątaniu mieszkania po trupach wiele uzależniamy od widocznych śladów i zabrudzeń powstałych w wyniku zgonu. Zabrudzeniu i skażeniu mogły ulec różne powierzchnie, dlatego w pierwszym etapie zajmujemy się usunięciem gabarytów, mebli, sprzętów AGD, firan, dywanów i innych elementów, które są łatwym siedliskiem dla bakterii i wirusów. Część z nich jesteśmy w stanie ocalić wykorzystując technikę czyszczenia suchym lodem, inne niestety będą musiały zostać poddane odpowiedniej utylizacji, którą zajmą się technicy Vector Bogatynia. Po tak przygotowanym do pracy miejscu  możemy przejść do właściwej dezynfekcji po zwłokach.

Sprzątanie po zmarłych z profesjonalną firmą

Wśród wykorzystywanych przez nas technik dezynfekcji mieszkania po zwłokach i neutralizacji nieprzyjemnych zapachów oraz niebezpiecznych czynników biologicznych pojawiają się metody takie jak ozonowanie, zamgławianie AirFogiem, metoda kapsułkowa, mikrodyfuzja, dezynfekcja suchą mgłą i suchym lodem oraz sprzątanie z wykorzystaniem środków chemicznych. Te ostatnie staramy się ograniczyć do minimum, by umożliwić Państwu jak najszybszy, bezpieczny powrót do mieszkania. Niektóre środki chemiczne są jednak konieczne do neutralizacji niebezpiecznych związków i bakterii.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

certyfikat jakości usługPodczas sprzątania po zwłokach usuwamy z mieszkania nieprzyjemny fetor powstały podczas rozkładania się ciała i pozostający w mieszkaniu na długo właśnie z powodu obecnych tam wirusów i bakterii oraz niedokładnie usuniętych śladów. Staramy się dotrzeć w każdy kąt i wykorzystujemy przemysłowe generatory, które umożliwiają ozonowanie nawet najtrudniej dostępnych powierzchni w celu ich oczyszczenia. Stawiamy na jakość i dokładność, dlatego każdy proces sprzątania po zmarłych planujemy indywidualnie i dopasowujemy do faktycznego stanu mieszkania.

Po zakończonym procesie sprzątania po zwłokach będą Państwo mogli wrócić do mieszkania po około 12 godzinach. Jeśli ślady były bardzo rozległe, a czyszczenie wymagało usuwania śladów krwi i płynów ustrojowych, wykonanie remontu w mieszkaniu może być zalecane. Dzięki skutecznemu usunięciu bakterii i wirusów nie jest to jednak zawsze konieczne.

Vector Bogatynia – profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578