Czyszczenie po zmarłych w Brzegu Dolnym

Śmierć bliskiej osoby niemal zawsze jest wydarzeniem pozostawiającym nas z uczuciem pustki i bezradności. Jest to także czas, w którym jednocześnie spada na nas mnóstwo zobowiązań. Jednym z nich jest uporządkowanie dobytku.

Aby jednak mogło się ono odbyć w pełni bezpiecznie, niezwykle ważne jest przeprowadzenie dezynfekcji domu po zmarłych w Brzegu Dolnym, dzięki której znów będzie on bezpieczny dla Ciebie i pozostałych członków rodziny. Jak to zrobić? Co trzeba wiedzieć?

Zadzwoń i zapytaj o szczegóły usługi sprzątania po zmarłych Brzeg Dolny: +48 725 392 578

Jak przebiega sprzątanie po śmierci z pomocą firmy Vector Brzeg Dolny?

Świadcząca swoje usługi m.in. w Brzegu Dolnym firma Vector już od wielu lat zajmuje się usługami związanymi m.in. właśnie z profesjonalną dezynfekcją domu po zmarłych. Przez cały ten czas zdobyliśmy bogate doświadczenie i liczne kompetencje, a także wypracowaliśmy schemat działań, który przybliżamy Ci poniżej.

  • Rozpoczynamy pracę od przeprowadzenia wyceny. Możemy się jej podjąć na miejscu przed rozpoczęciem prac lub dokonać jej wstępnie w formie zdalnej – na podstawie przesłanej dokumentacji.
  • Przygotowujemy dom poprzez opróżnienie go z wszelkich przedmiotów. Ulegają one posortowaniu na te, które poddamy dezynfekcji i te, które ze względu na zły stan muszą zostać poddane utylizacji.
  • W sytuacjach związanych ze zgonami innymi niż naturalne podejmujemy się kucia tynku ze ścian i demontażu podłóg, by móc wykonać czyszczenie termiczne. Usuwa ono zabrudzenia i drobnoustroje, jakie zdążyły wniknąć głębiej w strukturę budynku.
  • Usuwamy z pomieszczeń powstały w czasie tego etapu prac gruz i utylizujemy go.
  • Przeprowadzamy dezynfekcję pomieszczeń za pomocą środka specjalistycznego, po czym przechodzimy do bezpiecznego odkażania szczątków pozostałych po osobie zmarłej.
  • Z wykorzystaniem nowoczesnej metody GTX 40, usuwamy mechanicznie wszelkie pozostałości.
  • Po wyeliminowaniu źródeł skażenia wykonujemy prace takie jak ozonowanie mieszkania, zamgławianie, mikrodyfuzja i dezynfekcja suchą mgłą.
  • Jako jedyna firma w Polsce czyścimy przedmioty delikatne i wartościowe suchym lodem.

sprzątanie po samobójstwieEfekty dezynfekcji po zgonie w Brzegu Dolnym.

Dlaczego dezynfekcja po śmierci jest tak ważna?

Wykonywanie tego typu prac wydaje się koniecznie głównie w przypadkach śmierci drastycznej, będącej wynikiem wypadku, przestępstwa lub targnięcia się na własne życie. Tymczasem odkażenie domu ma równie duże znaczenie w przypadku śmierci naturalnej. Między chwilą zgonu a usunięciem ciała z domu może minąć kilka godzin, podczas których zdążą się wydzielić szkodliwe substancje toksyczne, będące następstwem rozpadu białek.

Powierzenie porządków specjalistom pozwoli uwolnić się od przykrego obowiązku zajmowania się dobytkiem osoby zmarłej przynajmniej częściowo. Wejście do odświeżonego, pozbawionego szkodliwych wirusów i nieprzyjemnego fetoru pomieszczenia może nieco ułatwić pogodzenie się z odejściem.

KONTAKT – Vector – dezynfekcja po zmarłych – Brzeg Dolny

+48 725 392 578 – czynny 24 h/7 dni w tygodniu

+48 42 649 81 48

FAQ – co jeszcze warto wiedzieć o usłudze sprzątania po zwłokach w Brzegu Dolnym?

1. Dlaczego samodzielne porządki są nieskuteczne?

Nie warto sprzątać miejsc śmierci samodzielnie, dlatego że nie pomoże to w usunięciu groźnych mikroorganizmów, odpowiedzialnych za przenoszenie się chorób. Uwalniają się one z ciała zmarłego w procesie rozkładu i stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia. Ponadto nie da się w pełni usunąć trupiego odoru domowymi metodami. Jeśli chcesz, by Twój dom odzyskał idealną świeżość, wybierz dezynfekcję.

2. Czy firma pomaga usunąć pluskwy?

Rozkładające się zwłoki nierzadko przykuwają uwagę karaluchów i innych insektów, których trudno się później pozbyć. Dlatego też pomagamy w likwidacji pluskiew. Dokładnie lokalizujemy ich możliwe kryjówki, likwidujemy je i przechodzimy do usunięcia ich z pomocą metod chemicznych lub termicznych.

3. Czy Vector Brzeg Dolny świadczy usługi remontowe po zakończeniu prac odkażania po śmierci?

Nierzadko zdarza się, że lokal po dezynfekcji wciąż nie jest zdatny do użytku. Wówczas podejmujemy się prac remontowych, aby znów można było z niego swobodnie korzystać.