Sprzątanie po zgonie w mieszkaniu jest dla wielu ludzi w dalszym ciągu usługą, o której nie myśli się w pierwszej kolejności. Choć zgadzamy się z tym, że śmierć bliskiej osoby jest wydarzeniem wyjątkowo przykrym i emocjonalnym, pamięć o przeprowadzeniu pełnej dezynfekcji mieszkania po zwłokach jest równie ważna, jak samo usunięcie zwłok z mieszkania przez odpowiednie służby. Liczba wirusów, bakterii, grzybów i innych patogenów rozwijających się w wyniku rozkładu ciała jest wysoka, a domowe sposoby dezynfekcji nie są w stanie pokonać ich wszystkich. Zgłaszając się do Vector Świdnica możesz zapewnić bezpieczeństwo swojego mieszkania.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Jak przebiega sprzątanie po zwłokach?

sprzątanie po samobójstwachPierwszym elementem każdego procesu dezynfekcji mieszkania po zmarłym są oględziny wykonywane przez naszych doświadczonych techników. To dzięki nim nasi specjaliści są w stanie określić jaki zakres prac będzie niezbędny do całkowitego pozbycia się niebezpiecznych czynników biologicznych, zanieczyszczeń w postaci płynów ustrojowych czy nieprzyjemnego zapachu trupa, który unosi się w mieszkaniu nawet wtedy, gdy zwłoki zostały znalezione w dość krótkim czasie po śmierci. Nigdy nie działamy schematycznie, bo każdy przypadek dezynfekcji po zmarłym jest indywidualny i wiele czynników może wpłynąć na ostateczny sukces sprzątania po zwłokach.

W przypadku miejsc zgonu po samobójstwie, zabójstwie czy ciężkim wypadku często musimy liczyć się z koniecznością usunięcia dużych plam po krwi, płynach ustrojowych, fekaliach i innych zabrudzeń na trudno dostępnych powierzchniach. W celu tym konieczne może być usunięcie desek na podłodze lub przeprowadzenie termicznego czyszczenia ścian i sufitów. Zawsze informujemy swoich klientów o takiej możliwości i procesie, przy czym zaznaczamy że często są to jedyne metody całkowitego zdezynfekowania mieszkania po zgonie. W większości przypadków korzystamy jednak z mniej inwazyjnych metod dających równie dobre efekty – niezawodne ozonowanie, dezynfekcja suchym lodem, zamgławianie, czyszczenie aktywną suchą mgłą i atestowane środki czyszczące ułatwiają naszym technikom pracę, dając szansę na całkowitą neutralizację nieprzyjemnego zapachu i czynników biologicznych zagrażających zdrowiu i życiu człowieka.

Zobacz cennik usługi!

Sprzątanie po zwłokach z Vector Świdnica – dlaczego to takie ważne?

certyfikat jakości usługZlecając dezynfekcję po zwłokach profesjonalnej firmie sprzątającej można liczyć na skuteczne i szybkie wykonanie działań, które metodami domowymi są właściwie niewykonalne. Sprzątanie po zwłokach z Vector Świdnica to nie tylko oddanie ciężaru sprzątania w ręce bardziej doświadczonych techników, ale przede wszystkim zapewnienie sobie bezpieczeństwa – kontakt z rozwijającymi się w wyniku rozkładu ciała bakteriami i wirusami może być niebezpieczny, stąd konieczność przeprowadzenia dezynfekcji po zwłokach tak szybko, jak to możliwe.

W Vector Świdnica dysponujemy wysokiej jakości profesjonalnym sprzętem i niezbędnymi środkami chemicznymi umożliwiającymi neutralizację zanieczyszczeń biologicznych, ale też nieprzyjemnego zapachu unoszącego się w powietrzu bardzo długo po usunięciu ciała z mieszkania. Zawsze zalecamy, by po znalezieniu ciała i zgłoszeniu sprawy do odpowiednich służb opuścić mieszkanie i poczekać na zakończenie prac przez techników Vector Świdnica. Postaramy się zakończyć sprzątanie po zwłokach tak szybko, jak to możliwe, dbając przy tym o najwyższą skuteczność naszych działań.

Vector Świdnica – profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578