samochódCzy profesjonalne sprzątanie po zwłokach w mieszkaniu jest konieczne? Wiele osób staje przed takim pytaniem po odkryciu, że bliska im osoba zmarła we śnie czy podczas niefortunnego wypadku we własnym domu. Sytuacje takie są oczywiście trudne emocjonalnie i często nie pozostawiają czasu na myślenie o porządkach. Dlaczego więc coraz częściej słyszy się o konieczności przeprowadzenia dezynfekcji mieszkania po zmarłym? Na czym to polega?

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Sprzątanie po zwłokach – dlaczego nie sprzątamy samemu?

Stosowanie środków czyszczących domowego użytku może wydawać się dobrym sposobem na uprzątnięcie miejsca znalezienia zwłok szczególnie wtedy, gdy zgon nastąpił z przyczyn naturalnych i ciało nie pozostawiło po sobie wielu widocznych śladów. To sprzątanie po zgonachwłaśnie w takich sytuacjach wiele osób popełnia błąd, podejmując się samodzielnego sprzątania, najczęściej nawet kilka dni po pogrzebie, gdy emocje częściowo opadną i rodzina znajdzie siłę na ponowne pojawienie się w mieszkaniu zmarłego. Takie podejście do sprawy jest jednak wyjątkowo niebezpieczne – efektem rozkładu zwłok jest nie tylko nieprzyjemny zapach, ale też różnego rodzaju bakterie, wirusy i grzyby, które choć niewidoczne gołym okiem, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Profesjonalna dezynfekcja po zwłokach jest jedynym sposobem ich neutralizacji.

W Vector Zgorzelec pracujemy w miejscach znalezienia zwłok na co dzień, sprzątając zarówno po zgonach naturalnych jak i samobójstwach, morderstwach czy tragicznych wypadkach. Nasi technicy spotykają się z naprawdę różnym stopniem zanieczyszczenia mieszkań i innych pomieszczeń i są przygotowani na pracę w nawet najtrudniejszych warunkach. Ich skuteczność zależy przede wszystkim od odpowiedniego dopasowania technik dezynfekcji po zwłokach – do takiej pracy przygotowywali się przez wiele lat. Wszystkie działania zaczynami więc od oględzin, a dopiero później przechodzimy do właściwego sprzątania po zgonie.

Na czym polega dezynfekcja po zwłokach?

certyfikat jakości usługW pierwszym kroku sprzątania mieszkania po zwłokach oferujemy opróżnienie mieszkania z mebli, gabarytów, śmieci i dużych elementów wyposażenia utrudniających proces dezynfekcji. Niektóre z nich mogą być zanieczyszczone krwią lub płynami ustrojowymi – jeśli uda się je oczyścić z pomocą suchego lodu, sprzęty wrócą na swoje miejsce po zakończeniu sprzątania po zwłokach, w innym przypadku zostaną odpowiednio zutylizowane i zabezpieczone.

Przy bardzo dużym stopniu zabrudzenia mieszkania, np. krwią czy płynami ustrojowymi, nasi technicy mogą przeprowadzić termiczne czyszczenie ścian i sufitów, a nawet demontaż podłogi. Wiele zależy tu jednak od sytuacji – staramy się, by nasz proces sprzątania po zwłokach był dla mieszkania jak najmniej destrukcyjny.

Zobacz cennik usługi!

Właściwy proces dezynfekcji po zwłokach rozpoczyna się od pełnego ozonowania mieszkania, a później sprzątania po zwłokach z wykorzystaniem środków neutralizujących płyny ustrojowe, ozonowania przemysłowym generatorem DS-46-RHR, zamgławiania Airfogiem ULV, dezynfekcji aktywną suchą mgłą oraz dezynfekcji suchym lodem. Wszystkie z powyższych, dzięki współpracy różnych środków i technik usuwania zanieczyszczeń pozwalają pozbyć się z otoczenia niebezpiecznych wirusów (w tym HIV i WZW A i B), bakterii, grzybów, czy widocznych śladów krwi i płynów ustrojowych. W ramach działań zajmujemy się nie także dezynfekcją i odkażaniem klatek schodowych, jeśli miały kontakt ze zwłokami np. podczas wynoszenia ciała przez służby.

Vector Zgorzelec – profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578