Sprzątanie po śmierci wymaga właściwego przygotowania technicznego, dlatego zawsze powinno być prowadzone przez doświadczoną firmę dysponującą odpowiednimi środkami i sprzętem. Nawet w przypadku śmierci naturalnej, rozkład ciała uwalnia znaczną ilość niebezpiecznych związków i patogenów, które pozostają na powierzchniach w mieszkaniu i są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi. W Vector Kamienna Góra zajmujemy się profesjonalną dezynfekcją mieszkań po zwłokach, przygotowując je do bezpiecznego użytkowania.

Zobacz cennik usługi!

Na czym polega sprzątanie mieszkania po śmierci?

Przede wszystkim proces ten nie jest jedynie oczyszczaniem mieszkania z widocznych śladów. W przypadku zgonu z przyczyn naturalnych, pozostałości po rozkładzie ciała mogą być gołym okiem niewidoczne, choć równie niebezpieczne jak ślady powstałe w wyniku nieszczęśliwego wypadku, samobójstwa czy zabójstwa. Naszym zadaniem w Vector Kamienna Góra jest ochronienie Państwa przed kontaktem z niebezpiecznymi bakteriami, wirusami i innymi czynnikami biologicznymi rozwijającymi się w mieszkaniu. Działamy tak, by Państwa powrót do mieszkania po zmarłym był możliwy jak najszybciej, ale tez w pełni bezpieczny.

dezynfekcja po zmarłych

Proces sprzątania mieszkania po zmarłym rozpoczyna się najczęściej od wyniesienia dużych mebli i gabarytów, koniecznego np. w sytuacjach, gdy osoba zmarła w łóżku, na krześle, w fotelu czy na podłodze, mając jednocześnie kontakt z różnymi powierzchniami. Doczyszczenie tapicerek i materiałów bywa trudne, dlatego jeśli oczyszczanie suchym lodem nie będzie w stanie przynieść odpowiednich rezultatów, niektóre z gabarytów będą musiały zostać poddane utylizacji. W Vector Kamienna Góra możemy się tym zająć, odciążając Państwa od kolejnych obowiązków. Usunięcie takich elementów z mieszkania ułatwi nam przeprowadzenie dokładniejszej dezynfekcji po zmarłym.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Dezynfekcja po zwłokach – najważniejsze techniki

Sprzątanie po zgonieProwadząc kompleksowe sprzątanie po zmarłych zawsze zwracamy uwagę na trudno dostępne powierzchnie i miejsca, w których ślady mogłyby zostać przeoczone przez mniej doświadczonych techników. Jeśli zgon nastąpił z powodu samobójstwa czy zabójstwa, naszym pierwszym zadaniem będzie dezynfekcja termiczna z wykorzystaniem gorącej pary neutralizującej niektóre ślady i pozwalającej na bardziej efektywne usunięcie śladów krwi czy fekaliów. W razie konieczności możemy zdecydować o usunięciu tapet na ścianach czy części podłóg. Wiele zależy tu jednak od tego, co nasi technicy zastaną na miejscu.

Standardowy proces dezynfekcji po zwłokach rozpoczynamy i zakańczamy z wykorzystaniem procesu ozonowania, dzięki któremu neutralizujemy charakterystyczny fetor zwłok oraz bakterie i wirusy rozprzestrzeniające się w powietrzu. Samo ozonowanie nie jest jednak wystarczającą metodą dezynfekcji po zmarłych, dlatego w połączeniu z nim korzystamy ze specjalistycznych środków chemicznych neutralizujących tkanki, płyny ustrojowe, bakterie i wirusy oraz metod zamgławiania AirFogiem, mikrodyfuzji, dezynfekcji suchym lodem i suchą mgłą.

Dlaczego sprzątanie po zwłokach jest konieczne?

Dezynfekcja mieszkania po zgonieProcedura sprzątania po zwłokach jaką stosujemy w Vector Kamienna Góra pozwala nam pozbyć się niebezpiecznych wirusów i czynników biologicznych zagrażających zdrowiu i życiu człowieka, jeśli ten wejdzie w kontakt z nimi bez odpowiedniego zabezpieczenia. Domowe metody sprzątania nie są w stanie zapewnić tak dobrych efektów, jak techniki specjalistyczne i w przeciwieństwie do tych ostatnich nie poradzą sobie ze śladami, które są niewidoczne gołym okiem. Nasi technicy wiedzą gdzie i jak sprzątać, by osiągnąć najlepsze, bezpieczne rezultaty.

Vector Kamienna Góra – profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578