Wymagające zadanie sprzątania po zwłokach nie powinno być nigdy pozostawione w obowiązku rodziny zmarłego przechodzącej przez trudny emocjonalnie okres utraty członka rodziny. Poza zawiadomieniem odpowiednich służb o znalezieniu zwłok w mieszkaniu warto od razu zająć się kwestią dezynfekcji po zwłokach, korzystając z usług doświadczonej firmy sprzątającej. W Vector Chrzanów zajmujemy się właściwym sprzątaniem po zabójstwach, samobójstwach i śmierci naturalnej, gwarantując Państwu pełne zabezpieczenie mieszkania przed efektami rozkładu ciała w postaci bakterii, wirusów i niebezpiecznych patogenów.

Jak przebiega specjalistyczne sprzątanie po zgonie?

dezynfekcja mieszkań po zmarłychWbrew pozorom samoistne wywietrzenie pomieszczenia po zgonie nie wystarczy, by pozbyć się z mieszkania zapachu po trupie. Nawet dezynfekcja po śmierci z użyciem domowych środków czystości nie przyniesie oczekiwanych skutków i pozostawi w otoczeniu wiele niebezpiecznych bakterii i wirusów. Z założenia, zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej, do dezynfekcji po zgonach należy wezwać firmę dysponującą odpowiednim sprzętem i środkami chemicznymi. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, jako jedni z nielicznych posiadamy certyfikat na nasze usługi.

Potrzebujesz naszej pomocy? Zadzwoń!

Profesjonalne sprzątanie po śmierci rozpoczyna się przygotowaniem całej przestrzeni mieszkania przez wyniesienie uszkodzonych sprzętów i mebli, ich dezynfekcję z użyciem suchego lodu oraz utylizację, jeśli przedmioty nie nadają się do odzysku. Aby w pełni dezynfekować miejsce po śmierci potrzebujemy otwartej przestrzeni pracy – każda powierzchnia może gromadzić zanieczyszczenia biologiczne i stanowić tym samym zagrożenie dla jej przyszłych użytkowników. W przypadku sprzątania po samobójstwie bądź zabójstwie, przy dużej ilości krwi i innych zanieczyszczeń konieczne może być nawet zrywanie podłóg czy farby ze ściany.

certyfikat jakości usługZależnie od sytuacji, w Vector Chrzanów oferujemy usługi obejmujące:

  • termiczne czyszczenie dużych powierzchni mieszkania,
  • dezynfekcję po śmierci z wykorzystaniem środków chemicznych neutralizujących płyny ustrojowe,
  • ozonowanie mieszkania gwarantujące pozbycie się nieprzyjemnego zapachu,
  • zamgławianie i oczyszczanie suchym lodem dla sprzętów AGD i mebli.

Jako doświadczona firma przeprowadzamy nie tylko pełną dezynfekcję i oczyszczanie mieszkania po śmierci, ale też sprzątanie po śmierci korytarzy, klatek schodowych i wind którymi mogły być przewożone przez lekarzy zwłoki zmarłej osoby.

Zobacz cennik usługi!

Wymagania dla sprzątania po śmierci

Obowiązek dezynfekcji po zwłokach spoczywający na rodzinie zmarłej osoby warto szybko przełożyć na odpowiedzialną i doświadczoną ekipę sprzątającą, bo tylko tak można zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim. Sprzątanie po śmierci nie jest zadaniem łatwym i często wymaga łączenia wielu technik pracy w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu. W unoszącym się w powietrzu zapachu zwłok należy spodziewać się wielu niebezpiecznych związków lotnych stanowiących realne zagrożenie dla zdrowia człowieka – jego usunięcie powinno być priorytetem, szczególnie jeśli mieszkanie zmarłego znajduje się w bloku lub jest wciąż używane przez inne osoby.

Dezynfekcja mieszkań po zmarłych

Firma Vector Chrzanów wystawia fakturę i gwarancję skuteczności na wszystkie wykonane przez naszych techników usługi. Jesteśmy przekonani, że zlecając prawidłową dezynfekcję domu po śmierci w nasze ręce będą Państwo zadowoleni, a przede wszystkim bezpieczni wracając do mieszkania po śmierci bliskiej osoby.

Vector Chrzanów – profesjonalne usługi dezynfekcji i sprzątania po zwłokach

Zachęcamy do kontaktu 725-392-578

[kkstarratings]